مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

حزب‌الله و حماس شبکه تلفن همراه صهیونیست‌ها را مختل کردند
ساعت ۱:۱٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٦/۸/٢٦  

حزب‌الله و حماس شبکه تلفن همراه صهیونیست‌ها را مختل کردند

خبرگزاری فارس: روزنامه صهیونیستی معاریو به نقل از مسؤولان بلندپایه رژیم صهیونیستی نوشت: حزب‌الله لبنان و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، شبکه فعال تلفن همراه در شمال و غرب اسرائیل را از سه ماه پیش مختل کرده و بطور کامل از کار انداخته‌‌اند.


به گزارش خبرگزاری فارس، مسؤولان نظامی و غیر نظامیان رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه "معاریو" اعلام کردند سیم‌کارت‌های فعال در شبکه تلفن همراه صهیونیستی "اورنج" در اسرائیل، از سه ماه پیش مختل شده و شواهد حکایت از آن دارد که منبع این اختلال، گروه‌های لبنانی و فلسطینی هستند.
این منابع که به نام آنها اشاره‌ای نشده است تأکید کردند برغم آرامش در مرزهای شمالی که پس از جنگ 33 روزه پارسال برقرار شده است، حزب‌الله لبنان با ایجاد اختلال بر روی تلفن‌های همراه ساکنان شمال اسرائیل، زندگی صهیونیست‌هایی را که در نزدیکی مرزهای شمالی زندگی می‌کنند مختل کرده‌اند.
به نوشته این روزنامه صهیونیستی، اظهارات این منابع که از سوی یکی از فرماندهان بلندپایه در مناطق مرزی اسرائیل با لبنان تأیید شده است، حاکی است تمامی ساکنان شهرها و شهرک‌های شمال اسرائیل، از سه ماه پیش تا کنون، با اختلالات شدید بر روی سامانه تلفن‌های همراه خود مواجه شده‌اند که از سوی شرکت "اورنج" پشتیبانی می‌شود. این اختلالات بقدری قوی است که هر گونه برقراری تماس با صاحبان خطوط این تلفن‌ها را غیر ممکن کرده است.
یک شهرک‌نشین صهیونیست ساکن محله "المطله" در منطقه "الجلیل الاعلی" به خبرنگار معاریو گفت: «قضیه هنوز روشن نیست. در منزل ما سه خط تلفن همراه وجود دارد که از سوی شرکت "اورنج" پشتیبانی می‌شود. ابتدا ما خیال می‌کردیم این، یک مشکل موقت است اما قضیه ادامه یافت و بسرعت متوجه شدیم که این، تنها مشکل ما نیست بلکه بسیاری از شهرهای شمالی که در نزدیکی مرزهای لبنان قرار دارند با این مشکل مواجهند.
مسؤول دستگاه‌های ارتباطاتی شرکت اورنج نیز پس از حضور در منطقه و بررسی موضوع، اعلام کرد: اختلالاتی ایجاد شده بر روی تلفن‌های همراه، ناشی از اختلالاتی است که از سوی لبنان ایجاد می‌شود و شرکت ما علاوه بر مناطق شمالی، از بهار گذشته که حماس، کنترل نوار غزه را در دست گرفت در این منطقه نیز با همین مشکل روبرو شده است.
شرکت صهیونیستی اورنج تصمیم گرفته برای حل این مشکل و رفع اختلالات، دکل‌های آنتن مرتبط با شبکه ارتباطات تلفن همراه خود را به داخل عمق اسرائیل و عقب‌تر از مرزهای لبنان انتقال می‌دهد.

منبع :خبرگزاری فارس

لینک مطلب:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8608140395

کلید واژه:جهاد مجازی . حزب الله . شبکه تلفن همراه .اسراییل . شرکت صهیونیست .