مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

امپریالیسم مجازی و شهید
ساعت ٧:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/۱/٢۸  

سلام

اگه یادتون باشه در باره جهاد مجازی صحبت کردم و استفاده ابزاری غرب از اینترنت در جهت منافع استعماری خود ،‌ و در مطلب دیگر اشاره کردم که ((استعمار شکل سنتی خود را از دست داده و وارد مرحله جدیدی شده، مرحله‌ای با عنوان استعمار مجازی و اکنون ما باید خود را با تمام قوا برای مبارزه با امپریالیسم مجازی آماده کنیم.)) (+)

هر چند که برخی با این دیدگاه مخالفت کرده ،‌به استناد  اینکه  اینترنت  وسیله و ابزار خنثی و بی طرف است و ...

خوب حال نظرتان در باره این خبر چیست؟

تصویر شهید مغنیه از جستجوگرهای اینترنتی گوگل و یاهو حذف شد 


به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، پایگاه اطلاع رسانی قدسنا در خبری مدعی شده‌ که دو سایت یاهو و گوگل تصویر عماد مغنیه را در موتور جستجوی خود حذف کرده‌اند.

در خبر این پایگاه آماد‌ه‌است: «چنانچه به فارسی، عربی و انگلیسی واژه «عماد مغنیه» را در محل جستجوی سایت گوگل سرچ کنید با تصاویری روبرو خواهید شد که اصولاً هیچ شباهتی به تصویر این فرمانده شهید حزب الله لبنان ندارد.»

سایت یاهو نیز دست به اقدام مشابه‌ای در این خصوص زده‌است. این در حالی است که تاکنون تصاویر بسیار واضحی از این فرمانده شهید که مغز متفکر جنبش حزب‌الله لبنان در تحمیل تاریخی‌ترین شکست اسراییل در سال 2006 بود توسط مرکز اطلاع رسانی این جنبش لبنانی(با هدف جلوگیری ازسوءاستفاده رسانه‌ای غربی از گمنام بودن وی) در اختیار رسانه‌های نوشتاری و دیداری قرار گرفت و در ایران و سایر کشورهای اسلامی و حتی غربی مورد اهتمام رسانه‌ها قرار گرفته‌است.

تصویری که گوگل و یاهو از شهید مغنیه در اختیار مخاطبانشان قرار می‌دهند، تصاویری است که در ساعت‌های اولیه انتشار خبر ترور وی در سوریه توسط سایت‌های صهیونیستی هارتس و یدیعوت احارنوت و همچنین شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی فاکس نیوز، سی ان ان، سی بی اس و... منتشر شده‌بود.

این تصاویر هیچ شباهتی به فرمانده نظامی حزب‌الله لبنان ندارد و بیشتر تصویری مونتاژ شده براساس فرضیات سرویس‌های امنیتی آمریکا و رژیم صهیونیستی است. این سازمان‌ها اصولاً به این دلیل که هیچ شناختی از عماد مغنیه معروف به حاج رضوان نداشتند براساس حدسیات اقدام به ترسیم چهره او کرده بودند و بلافاصله پس از ترور وی در اختیار سایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی قرار دادند.

تصویری که اینک بر روی موتور جستجوگر گوگل قرار دارد به گونه‌ای طراحی شده که در کنار توصیفی که رسانه‌های صهیونیستی و آمریکای از شخصیت این شهید ارائه کرده‌اند، بیشتر شبیه قاچاقچیانی است که تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار دارند.

اقدام عامدانه گوگل و یاهو در حذف تصویر اصلی حاج رضوان از روی سایت خود در حالی است که این سایت‌ها معمولاً ده‌ها تصویر با کیفیت بالا از تصاویر شخصیت‌های برجسته جهانی و حتی گمنام در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند.

فقدان تصاویر اصلی شهید مغنیه که با گذشت تقریباً دوماه از ترور وی هنوز در صدر اخبار جهان قرار دارد عملکرد این وب سایت‌ها را با علامت سؤال مواجه می‌کند. به‌ویژه اینکه تصاویر اصلی عماد مغنیه پیشتر از سوی این دو سایت در اختیار مخاطبان قرار می‌گرفت.

لینک خبر: http://www.iqna.ir/fa/news_detail.php?ProdID=239107