مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

شرکت در همایش ملی ناتو فرهنگی- ملایر
ساعت ۱:۳٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳۸٧/٢/٧  

 

شرکت در همایش ملی ناتو فرهنگی


چهارشنبه  4 اردیبهشت ماه جهت شرکت در همایش ملی ناتو فرهنگی  به سمت ملایر حرکت کردم.

اجرای برنامه بنده پنجشنبه 5 اردیبهشت ساعت  30/8 تا 10 بود که البته با کمی تاخیر یعنی تقریبا ساعت 9 شروع شد. (به علت مشکل فنی )

در این برنامه به بحث و بررسی کارکرد رسانه ای نوین بازی های رایانه ای در جهت ناتو فرهنگی با دو محور سیاسی و فرهنگی اجتماعی  پرداختم.
البته با توجه اینکه بیشتر مباحث با ذکر مصادیق بود از همان ابتدا جلسه چراغ ها خاموش شد تا فیلم های مربوطه که با دیتا پرژکتور پخش می شد قابل رویت باشد.
(برای همین فکر نکنم عکسی از بنده در این همایش منتشر شود.سخنرانی در تاریکی! )

(این حساسیت ما هم به نوشتن پسوند فامیل در سر ساز شد چرا که برگزار کنندگان همایش در سین برنامه ها منتشر شده سخنران را مهندس طاقانکی معرفی کرده بودند و مجری همایش قبل از صحبتهای بنده با اعلام فامیل بنده به عنوان سخنران بعدی گفت که فکر نکنید که سخنران عوض شده )

البته چون اولین بار بود که مبحث بازی های رایانه ای را در یک محیط دانشجویی  و البته با حضور طلاب ارائه می کردم واقعا نمی دانستم که مخاطبین چقدر با مقوله بازی های ویدیویی و رایانه ای  آشنا هستند که البته جای نگرانی بنده بی مورد بود چون اکثرا با این موضوع ارتباط داشتند و ارتباط خوبی برقرار شد البته متاسفانه زمانی برای پرسش و پاسخ نماند هر چند که بعد از مراسم در خوابگاه برادران در کنار دوستان جمع غیر رسمی ، صمیمی و خوبی برقرار شد.

در حاشیه همایش نیز محصولات فرهنگی بین شرکت کنندگان پخش شد که شامل کتاب «شوالیه های ناتوی فرهنگی» نوشتة پیام فضلینژاد، با مقدمه حسین شریعتمداری و مجموعه سی دی های مستند روح الله و... بود.

این همایش با مشارکت اداره امور فرهنگی وزارت علوم، سازمان بسیج دانشجویی و اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه ملایر برگزار می شد.

البته خودم فقط تونستم از سخنرانی ها ی همایش دو سخنرانی را به صورت کامل و یک سخنرانی را ناقص استفاده کنم.
اولین اونها چهارشنبه بعد از ظهر سخنرانی شمس الدین رحمانی، عضو جمعیت حامیان آزادی قدس پیرامون صهیونیست و تشکیلات فراموسونری بود.
سخنرانی دوم دکتر همایون، معاون وزیر ارشاد پیرامون آخرالزمان بود.
و سومین سخنرانی اگر اشتباه نکنم آقای باقریان از نیروی انتظامی درباره اعتیاد و ابتذال بود که البته نتونستم اون را کامل ببینم.

حاشیه این سخنرانی ها:
* یکی از سخنرانی ها آقای رحمانی علاوه بر بیان مطالب مختلف یکی دوتا مطلب گفت که یک دفعه جلسه با پچ پچ همراه شد حتما می خواهید بدونید چی بود مطمئن باشید از من نمی تونید متوجه موضوع شوید.

اولی درباره دکتر حسابی و جریان فراموسونری بود (دیدید که من چیزی نگفتم

مورد بعدی که در جلسه خیلی واکنش نشون داد (با پچ پچ حضار )
درباره تشکیلات فراموسونری بود که این تشکیلات فقط عضو مرد می پذیرند و عضو زن ندارند ؟
چرا ؟
چون به نظر فراماسونرها یکی از شرایط عضو شدن در این تشکیلات رازداری است که زن ها این خصوصیت را ندارند.


آقا بخدا من نقل قول می کنم. مسئولیت این مطلب بر عهده فراماسونرهاست.

مورد بعدی هم که سخنرانی آقای باقریان بود که ابتدا با پخش فیلمی مستند 20 دقیقه ای درباره اعتیاد بود.و بعد از آن صحبت درباره مواد مخدر
البته به صورت عملی
ایشون یک کیفی همراه داشتند که اکثر مواد مخدری را که نام می بردند در این کیف بود و نشان می دانند.
مطمئنم خیلی  از افراد مثل بنده که تو این همایش بودند به لطف این همایش و اولین بار بسیاری از مواد مخدر و وسایل جانبی اونو را می دیدند.


فارغ از تمامی این مباحث باید از زحمات دوستانی که زحمت برگزاری این همایش را کشیدند تشکر می کنم.

امیدوارم که برگزاری این گونه همایش ها در مهیا کردن همه ما برای مبارزه با ناتو فرهنگی تاثیر گذار باشد.