مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

جنگ جهانی چهارم و فرهنگ عاشورا
ساعت ٢:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٢/۱٢/٦  

جنگ جهانی چهارم و فرهنگ عاشورا

صحنه بین المللی تا کنون سه جنگ جهانی به خود دیده است.

جنگ جهانی اول که نتیجه آن افول سلطه اروپا بر دنیا شد.

جنگ جهانی دوم به جنگ ایدئولوژیک بین فاشیسم،کمونیسم ولیبرالیسم تبدیل شد که نهایتا فاشیسم به زباله دان تاریخ پیوست.

جنگ جهانی سوم که به جنگ سرد معروف شد ،جنگ میان کمونیسم ولیبرالیسم ،که نهایتا در این بازی کمونیسم نیز صحنه را ترک کرد ولیبرالیسم سرمست از این پیروزی شعار نظم نوین جهانی را سر داد.نظام تک قطبی سلسله مراتبی ،که آمریکا رهبری سیاسی ،اقتصادی جهان را بر عهده داشته باشد.اما تحقق این آرمان با سد عظیم تمدن اسلامی مواجه شد.

جهان از دهه هفتاد به این طرف شاهد نیروهای مذهبی احیاء شده ای است که با قدرتهای جهانی سر سازش ندارد .این نیروی مذهبی که در کشورهای اسلامی ریشه دارد و شکل دهنده جنبشهای رهایی بخش است که انقلاب اسلامی ایران نمونه بارز آن است که خود الهام بخش سایر حرکتهای اسلامی در دورترین نقاط جهان شده است.

به همین دلیل لیبرالیسم جنگ جهانی چهارم را که جنگ تمدنهاست را به راه انداخت.


به تعبیر آقای جیمز ولسی که جنگ جهانی چهارم را به طور عینی مطرح کرد این جنگ 25 سال طول می کشد بعد از 11 سپتامبر تا سال 2026 میلادی با 22 کشور قرار است بر خورد صورت گیرد که اولین آن افغانستان بود.دوم عراق سوم سوریه ،چهارم ایران ، پنجم عربستان ،ششم مصر ،هفتم سودان ،هشتم لیبی و….

یکی از این کشورها خارج از تمدن اسلامی است(کره شمالی)که شاید بتوان آن را باقی مانده جنگ سرد تلقی نمود.و21 کشور دیگر در تمدن اسلامی قرار دارند.

پس همانطور که ذکر شد بدون توجه به خواسته ما جنگ دیگری بر ما تحمیل شده که باید تمامی تلاش خود را برای پیروزی در این جنگ صرف نماییم.اما در این مسیر نباید ذره ای ترس و شک را به خود راه بدهیم،چرا که به گفته خود تئوریسین های غرب، ما (تمدن اسلامی )دارای بزرگترین قدرت هستیم وآن قدرت چیزی نیست جز سرمایه اجتماعی،که یکی از اهداف جنگ جهانی چهارم فرسایش و نابودی این نیرو است.

تمدن اسلامی با یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون نفر جمعیت و نیز منابع سرشار معدنی و فسیلی از سایر تمدنها پیشی گرفته است

در عین حال نباید به این موضوع مغرور شده و دست از فعالیتهای خود بر داریم چرا که سرمایه اجتماعی که فاقد هر گونه هویت اسلامی باشد نه فرصت بلکه به تهدیدی برای جامعه تبدیل خواهد شد .

در این میان دو مولفه اساسی تمدن اسلامی که تمدن غرب را به چالش جدی فرا خوانده است .

1-فرهنگ عاشورا

2- فرهنگ انتظار

-فرهنگ عاشورا:فرهنگی که هر گونه سازش و تسلیم بر سر اصول را در برابر دشمن جایز ندانسته و کشته شدن با عزت را در راه آرمان را برتر از زنده ماندن با ذلت می داند.

گسترش همین فرهنگ در جنوب لبنان باعث شد تا رژیم غاصب اسراییل با آن همه توانایی نظامی خوار و ذلیل گردد.

     

  1. فرهنگ انتظار:فرهنگی که حکومت جهانی اسلام را به رهبری امام زمان قطعی می داند.که خود باعث از میان رفتن یاس و ناامیدی در میان تمدن اسلامی می گردد.

     

پس در این برهه زمانی نه باید دچار یاس وناامیدی و نه مغرور به سرمایه اجتماعی مان شویم.

بلکه با تبیین فرهنگ عاشورا در میان نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی ایران و سایر جوانان کشورهای مسلمان که پاسداران واقعی تمدن اسلامی در جنگ جهانی چهارم خواهند بود.زمینه ساز شکست سریعتر تمدن غرب و تشکیل حکومت جهانی اسلام شویم.

سخن گزافی نخواهد بود اگر بگوییم دسته جات و هیت های عزاداری که هم اکنون در حال برگزاری است خطوط مقدم جنگ جهانی چهارم است که دشمن به شدت ازآن هراس دارد.

پس بیاییم با هر چه باشکوه تر برگزار کردن مراسمهای عزاداری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین و زنده نگاه داشتن فرهنگ عاشورا عرصه نبرد نهایی حق علیه باطل را بر دشمنان سختر کنیم.

به امید تشکیل هر چه سریعتر حکومت عدل جهانی به رهبری یگانه منجی عالم بشریت


کلمات کلیدی: عاشورا ،سیاست