مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

بازی های رایانه ای به جمع المپیادی‌ها پیوست
ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٧/۳/۱۱  

رئیس انجمن بازی های رایانه ای از موافقت رئیس سازمان تربیت بدنی با حضور رشته های رایانه ای بسکتبال، فوتبال و ماشین در المپیاد ورزشی ایرانیان خبر داد. 


به گزارش خبرگزاری فارس، لقمان شاورانی ضمن قدردانی از محمد علی آبادی به دلیل موافقت با حضور سه رشته از بازی های رایانه ای در المپیاد ورزشی ایرانیان اظهار داشت: این در خواست بنا بر اظهار تمایل استان‌ها برای حضور در این رقابت‌ها انجام شد که خوشبختانه با توجه رئیس سازمان، علاقمندان این رشته در سال 87 خواهند توانست در دومین دوره المپیاد ایرانیان توانمندی های خود را به نمایش بگذارند.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجمن، این مسابقات از 5 تا 15 مردادماه به میزبانی استان تهران در رده سنی زیر 21 سال برگزار خواهد شد.

رئیس انجمن بازی های رایانه ای تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا این رقابت‌ها در سطح بسیار مطلوب و براساس برنامه ریزی دقیق با هدف شناسایی نفرات برتر هر استان برگزار شود.
وی خاطر نشان ساخت: نفرات برتر این مسابقات به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد تا تیمی منسجم و آماده برای حضور در عرصه های مختلف بین المللی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: المپیاد ورزشی ایرانیان فرصتی مناسب خواهد بود تا علاقمندان این رشته ورزشی در رقابتی سالم که در سطح جهانی (ورژن 2008 )برگزار خواهد شد، توانمندی های خود را به نمایش بگذارند.

تیم بازی های رایانه ای ایران در نخستین حضور برون مرزی خود در بازی های آسیایی داخل سالن ماکائو عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.


خبرگزاری فارس . 12:49 - 04/03/87 . شماره:8703040461

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8703040461