مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

ساخت بازی درباره سلمان رشدی
ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸٧/٤/٧  

سلام

نمی دونم یادتون هست یا نه؟

تیر ماه پارسال بود که اولین سخنرانی کشوری خود را درباره آخرالزمان و بازی های رایانه ای برای مربیان خیمه های معرفت اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان در همایش فانوس و را ه کرمانشاه  ارائه کردم این همایش تقریبا بعد از رونمایی بازی انرژِی هسته ای اتحادیه بود .


تو حاشیه همین مراسم بود که با آقای فخریان دبیر کل اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان گفتگویی تقریبا طولانی درباره بازی داشتم.
تو همون نشست بود که طرح ساخت بازی درباره سلمان رشدی را به ایشان دادم و ایشان نیز استقبال کردند.
چند روزه گذشته یه خبری تو خبرگزاری ها دیدم مبنی بر اینکه ساخت این بازی در حال عملیاتی شدن هست.

فکر کنم انعکاس ساخت این بازی حتی از بازی قبلی هم بیشتر باشه ؟

نظر شما چیه ؟

 

متن خبر و فایل صوتی خبر در سایت شبکه اینترنتی ایران صدا
http://iranseda.ir/showFullItem/?r=50682

لینک دانلود فایل صوتی خبر در سایت ایران صدا
http://iranseda.ir/Download?AttID=58899


لینک گوش کردن به فایل صوتی خبر در سایت ایران صدا
http://iranseda.ir/play?AttID=58899


نخستین بازی رایانه‌ای "زندگی پر استرس و اجرای حکم سلمان رشدی" ساخته می‌شود

خبرگزاری فارس: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان پس از ساخت نخستین بازی رایانه‌ای انرژی هسته‌ای ایران، اقدام به ساخت نخستین بازی رایانه‌ای "زندگی پر استرس و اجرای حکم سلمان رشدی" کرده است که هم‌اکنون فیلمنامه این بازی آماده شده است.
  
 
محمدتقی فخریان، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: حضرت امام خمینی (ره) حکم تاریخی مبنی بر ارتداد سلمان رشدی نویسنده مرتد کتاب آیات شیطانی صادر کرد که این فرمان در بعضی از حوزه‌ها به شکل جدی پیگیری شد اما در برخی از جاها نیز به فراموشی سپرده شد.
وی ادامه داد: می‌بینیم حتی سالگرد آن فرمان مورد توجه جدی قرار نمی‌گیرد ولی از آن سو، کشورهای غربی به سلمان رشدی هر روز بهایی جدید می‌دهند.

فخریان افزود: احساس کردیم که باید کاری کنیم تا نسل سوم و چهارم با این فرمان آشنا شوند و ارزش و اهمیت این فرمان مورد توجه آن‌ها قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به این‌که بازی رایانه‌ای در بین جوانان و نوجوانان بسیار تأثیر دارد، پیش‌بینی کردیم که بازی دوم را در مورد سلمان رشدی و چگونگی زندگی سلمان رشدی که با استرس و ترس است و همچنین اقدام ارزشمند رزمندگان جهان اسلام در خصوص از بین بردن این منحرف فکری که به مقدسات مسلمانان جهان توهین کرد، تهیه کنیم.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: فیلمنامه این بازی تهیه شده است و کارشناسان در حال بررسی آن هستند ضمن این‌که 3 گروه نیز اعلام آمادگی برای عملیاتی کردن این طرح کردند.
وی افزود: در مأموریت‌های جنبش دانش‌آموزی، مطالبات امام (ره) و رهبری مد نظر بوده است که این موضوع را به عنوان یک عملکرد پیش‌بینی کردیم.

منبع : خبرگزاری فارس
لینک خبر:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8703271138