مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

روس‌ها نیروی هک سیاسی سازماندهی می‌کنند
ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸٧/٤/٢۱  

به گفته‌ی یک محقق امنیتی، حمله‌ی هفته‌ی گذشته به بیش از 300 وب‌سایت دولتی لیتوانی حاصل تلاش هماهنگ گروهی از هکرهای روسی با انگیزه‌های سیاسی است که قصد دارند در حملات آینده نیز با یکدیگر همکاری کنند.


به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان شرکت امنیتی iDefense با استفاده از انجمن‌های اینترنتی و ایمیل‌های هرزنامه‌یی گروه هکری را پیدا کرده‌اند که بیانیه‌ای با نام هکرهای متحد علیه تهدیدات خارجی متوجه روسیه دارند و خواستار توسعه حملات اینترنتی به اکراین و سایر کشورهای حوزه بالتیک و دولت‌های غربی هستند که از توسعه پیمان آتلانتیک شمالی ناتو حمایت می‌کنند.

 

بر اساس اعلام iDefense، به نظر می‌رسد سایت هکری hack-wars.ru نقش محوری در سازماندهی حملات داشته باشد و به دنبال آموزش و همکاری میان هکرهاست تا هر زمانی که بخواهد حمله اینترنتی انجام دهد نیروی آماده برای این منظورداشته باشند.

 

هنوز به طور قطع مشخص نشده که حمله اینترنتی به لیتوانی با حملات اینترنتی سال گذشته به استونی در ارتباط باشد اما هر دو حمله زمانی انجام گرفت که دولت‌های این کشورها تصمیم گرفتند نمادهای دوران شوروی سابق را حذف بگذارنند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران  - سرویس: جامعه اطلاعاتی -فناوری اطلاعات

1387/04/18  - 07-08-2008   - کد خبر : 8704-10100

لینک خبر: http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1160742


کلمات کلیدی: هک ،سیاست