مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

هکرها جنگ جهانی سوم در پی حمله به ایران
ساعت ٢:٢۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸٧/٦/۱  

هکرها با اعلام آغاز جنگ جهانی سوم در پی آغاز حمله آمریکا به ایران، کاربران اینترنت را مشوش ساخته‌اند.

 

به گزارش «ایتنا»، متخصصان امنیتی امروز هشدار دادند، ایمیل‌هایی که در بخش موضوع نامه عباراتی همچون «جنگ جهانی سوم شروع شد»، «بیست هزار سرباز آمریکایی در ایران» و «عبور نیروهای ارتش آمریکا از مرزهای ایران» قید شده، اسپم بوده و نرم‌افزارهای ضداسپم در چند روز گذشته، مانع از ارسال شمار بسیاری از این گونه نامه‌ها شده‌اند.


در گزارش‌ها آمده است که لینک موجود در متن این نامه‌ها، وب‌سایت آ‌لوده‌ای را باز می‌کند که تصویری ویدیویی از یک انفجار و تشکیل قارچ اتمی در آن نشان داده می‌شود.

 

هچنین متونی روی صفحه این سایت‌ها هستند که عباراتی همچون: «هم اینک نیروهای دلتا از ارتش آمریکا به همراه نیروی هوایی آمریکا وارد ایران شدند»، «بیست هزار نیروی ارتش آمریکا وارد خاک ایران شدند و مقاومت ارتش ایران را درهم شکستند» و «این فایل ویدیویی توسط نیروهای ارتش آمریکا و امروز صبح تهیه شده است. بر روی لینک پایین کلیک کنید تا نخستین دقایق از شروع جنگ جهانی سوم را ببینید. خداوند همه ما را حفظ کند» را شامل می‌شوند.

 

شرکت امنیتی «Sophos» به کاربران هشدار داد که ورود به سایت‌هایی با چنین مضامینی و کلیک کردن بر لینک‌های موجود در صفحات آنها خطر آلوده شدن دستگاه به تروجان Troj/Tibs-UO و همچنین یک اسکریپت پنهان جاوا را که Mal/ObfJS-AY نام دارد، به همراه خواهد داشت.

 

«Graham CluleyL»، مشاور فناوری شرکت Sophos می‌گوید: «هکرها از این حقیقت که امروزه بسیاری از کاربران اخبار روزانه خود را از طریق اینترنت دریافت می‌دارند، سوءاسفاده می‌کنند

 

«کاربران همواره باید از به روز بودن آنتی ویروس خود اطمینان داشته باشند و هیچ گاه بر لینک‌هایی که از طریق نامه‌های مشکوک و ناآشنا به دست آنان می‌رسد، کلیک نکنند

به نظر می‌رسد این روند فرستادن اسپم نیز با افزایش فشار و فضاسازی جهانی علیه ایران همخوانی دارد.

 

کد خبر: ۱۳۶۷۴ تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۲۲ تیر ۱۳۸۷

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=13674


کلمات کلیدی: هک ،اینترنت ،ایران ،آمریکا