مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

ملاقات گروه هکر ایرانی با یک مرجع تقلید شیعه
ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٧/٧/۱٦  

 گروه امنیتی آشیانه، که در پاسخ به هک شدن تعدادی ازسایت‌های شیعه،‌ بیش از 300 سایت وهابی (که اکثرا سایت‌های مهم دولتی و سایت‌های دانشگاه‌ها و شرکت‌های وهابیون بودند) را هک کرده بودند صبح سه‌شنبه با آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه دیدار کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم شیرازی، در این دیدار مدیر این گروه ضمن ارائه گزارش کار این گروه اعلام داشت: «در پاسخ به هک سایت‌های شیعه که از جمله این سایت‌ها می‌توان به سایت‌های حضرات آیات مکارم شیرازی، سیستانی، تبریزی، سبحانی و سایت‌های تخصصی دیگری همچون الشیعه، سایت تخصصی قرآن و نهج‌البلاغه اشاره کرد. با گذشت کمتر از 72 ساعت از این عملیات هک، پاسخی کوبنده به وهابیون داده شد و وب‌سایت و کل سرور اینترنتی مجموعه سایت‌های تبلیغی شیخ عبدالعزیز بن باز، مختارالاسلامی،‏ شیخ ناصر بین محمد الاحمد، شیخ عبدالکریم الاخضیر وچندین حوزه و دانشگاه وهابی، و ده‌ها وب‌سایت شخصی وهابیون هک شد

وی افزود: «در اکثر این سایت‌ها توانایی تغییر صفحه اصلی و... را داشتیم ولی بخاطر تربیت شیعی خودمان، این کار را نکردیم چون نمی‌خواستیم به سایت‌های این گروه که جزیی از مسلمانان هستند خسارت وارد کنیم.

 

مدیر تیم امنیتی آشیانه در ادامه بیان داشت: «علیرغم اینکه هکرهای وهابی با استفاده از اشعار و ادبیات و تصاویر موهن، و الفاظی رکیک، به توهین و هتک حرمت مراجع پرداخته و با انتشار اشعاری، به تشیع و شیعیان توهین کرده‌اند، در اقدام ما تنها بعد از هک، چهره تمامی این سایت‌ها به صفحه‌ای با درج نام هکرهای شیعه و آیه مبارکه "فمن اعتدى علیکم فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدى‏ علیکم؛ پس هر کس بر شما تعدى کرد مانند همان تعدى، بر او تعدّى کن" ؛ و عبارت دعای " اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد " تغییر پیدا کرد.


در این دیدار بعد از ارائه گزارش، آیت‌الله مکارم شیرازی ضمن قدردانی و تشکر از تلاش مخلصانه این گروه و اظهار خرسندی از توانمندی علمی جوانان برومند ایران اسلامی و آمادگی آنان در برخورد با این گونه شیطنت‌هایی که ممکن است هر لحظه از طرف گروه‌های وهابی یا صهیونیست‌ها و دیگر مخالفان اسلام واقعی صورت پذیرد، اعلام داشتند که با توجه به جو حاکم بر دنیای امروز و وجود دشمنان مسلم که قصد نابودی اصل اسلام را دارند به مصلحت اسلام و مسلمین نیست اینگونه با یکدیگر برخورد داشته باشند که ثمری جز خشنودی دشمنان اسلام را در پی ندارد. خوب است عزیزان به همین مقدار که هشدار و تذکری برای بعض افراد نادان و جاهل می‌باشد اکتفا کنند و از اقدامات شدیدتر همانگونه که تاکنون پرهیز کرده‌اند بپرهیزند.

 

ایشان اظهار امیدواری کردند که بزرگان از علمای اهل سنت در هدایت اینگونه افراد به ایجاد وحدت و یکپارچگی در امت اسلامی کوتاهی نکنند تا دیگر شاهد اینگونه حرکات بچگانه و به دور از هر گونه منطق صحیح از جانب آنان نباشیم.

 

چهارشنبه، ۱۰ مهرماه ۱۳۸۷

لینک خبر: http://www.itna.ir/archives/news/011152.php

 

کلید واژه : جهاد مجازی ، اسلام ، هک ، جنگ مجازی ، جنگ نرم ، فضای اینترنت ، فضای سایبر ،


کلمات کلیدی: هک ،اینترنت ،جهاد مجازی