مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

پانزده هزار نفر عضو حماس وبلاگ‌نویس هستند
ساعت ۱٠:۳٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٧/۸/۱٤  
دکتر ابو اسامه عبد المعطی نماینده جنبش حماس در ایران:
پانزده هزار نفر عضو حماس وبلاگ‌نویس هستند

نماینده جنبش حماس در ایران تصریح کرد: یکی از شبکه‌های اینترنتی در فلسطین پانزده هزار نفر عضو حماس وبلاگ‌نویس دارد که در آن اعضای حماس با یکدیگر نظرات خود را رد و بدل می‌کنند.

نماینده جنبش حماس در ایران درباره استفاده اعضای جنبش حماس و وبلاگ‌نویسی آنها اذعان کرد: یکی از شبکه‌های اینترنتی در فلسطین پانزده هزار نفر عضو حماس وبلاگ‌نویس دارد که با همدیگر نظریات خود را رد و بدل می کنند و اعضای حماس در آن فعال هستند.


دکتر ابو اسامه عبدالمعطی نماینده جنبش حماس در ایران در جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال با اعلام این مطلب گفت: برپایی این نمایشگاه نشانگر توجه و اهتمامی است که به رسانه‌های دیجیتال در جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود.

وی افزود: استقبال مردم هم از جشنواره و نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خوب بوده و بدون شک این تجربه خوب و موفقیت آمیزی است که در آن همه با هم آشنا می‌شوند و همکاری برای ارتقا رسالت رسانه‌ای صادقانه در جمهوری اسلامی ایران داشته‌باشند.

دکتر عبدالمعطی در باره حمایت رسانه‌های دیجیتال از جنبش حماس فلسطین اذعان داشت: رسانه‌های دیجیتال مهمترین وسیله در جهان محسوب می شوند و حتی از مطبوعات مؤثرتر هستند. در واقع این رسانه ها به نوعی ارتباط فردی و شخصی میان رایانه و انسان را ایجاد می کند و ارتباط مستقیم شخص با اینترنت در روحیه، اندیشه و احساسات وی تأثیر دارد و اهمیت اینترنت اینجا پیدا می‌شود. توجه گسترده رسانه های دیجیتال در جمهوری اسلامی ایران به مسائل فلسطین و جنبش حماس نشانه حمایت آنهاست.در جمهوری اسلامی ایران هم مردم و هم حکومت، بخش بزرگی از اخبار سایت هایشان را به فلسطین و جنبش حماس اختصاص داده‌اند و این امر در همه سایت‌ها د مشاهده می شود.

وی درباره نحوه استفاده جنبش حماس از رسانه های دیجیتال در جنگ با صهیونیست‌ها اذعان کرد: حماس رسانه‌های متعدد و متنوعی اعم از مطبوعات، تلویزیون، رادیو، ماهواره و سایت‌های اینترنتی دارد وجود سایت و رسانه دیجیتال حماسه همه بیانگر رسالت رسانه‌ای این جنبش هستند و ما در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، شهدا، اسرا، آموزشی و دولتی به واسطه رسانه‌های دیجیتال فعال هستیم.

نماینده جنبش حماس در ایران درباره استفاده اعضای جنبش حماس و وبلاگ‌نویسی آنها اذعان کرد: یکی از شبکه‌های اینترنتی در فلسطین پانزده هزار نفر عضو حماس وبلاگ‌نویس دارد که با همدیگر نظریات خود را رد و بدل می کنند و اعضای حماس در آن فعال هستند.

دکتر ابو اسامه عبد المعطی راجع به نقش رسانه های دیجیتال در عرصه جنگ فلسطین و اسرائیل و عملکرد این رسانه‌ها در جنگ غیر تن به تن بیان داشت: رسانه‌های امروز بخش بزرگی از نبرد آزادیبخش فلسطین را به عهده دارند. رژیم صهیونیستی هم از طریق رسانه‌های دیجیتال و غیردیجیتال خود توانسته بر رسانه های جهان تأثیرگذار شود و از رسانه ها به عنوان سلاح مؤثر در نبرد استفاده می کند. ما باید به نقش رسانه ها توجه کنیم و نقش‌شان را در نظر بگیریم.

وی درباره پایگاه اینترنتی مرکز اطلاع رسانی فلسطین گفت: مرکز اطلاع رسانی فلسطین یک رسانه دیجیتال محسوب می شود که با هفت زبان زنده دنیا (فارسی، انگلیسی، روسی، عربی،فرانسوی، اردو و مالاوی ) فعالیت می کند. قراراست که زبان اردو نیز در آینده ای نزدیک به آن افزوده شود.

ابوسامه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران (چه ملت و چه حکومت) حامی اساسی ملت فلسطین در احقاق حقوق خود در کسب آزادی و استقلال هستند و با توجه به اینکه کمبود شدیدی در رسانه های فلسطینی برای ارتباط با زبان با ملت مسلمان ایران حس می‌شد، به واسطه این مرکز این کمبود رفع شده است.

نماینده جنبش حماس در ایران تصریح کرد: فلسطینی ها می توانند از طریق پایگاه اینترنتی مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین با برادران مسلمان ایرانی خود در ایران ارتباط برقرار کنند و با زبان زیبا و شیوای فارسی، آرمان خودرا معرفی کنند و مظلومیت خود را به نمایش بگذارند. فارسی زبان‌ها هم می‌توانند اخبار و تحولات فلسطین را به صورت لحظه ای پیگیری کنند و به اخبار صادقانه و درست به همراه مقالات، عکس، مصاحبه ها و .. دست پیدا کنند.

وی در پایان درباره حجم اخبار ارسالی بر روی این رسانه دیجیتال گفت: روزانه بیش از هفتاد صفحه اخبار و مطالب روی این سایت قرار می گیرد و بدون شک این تلاش بزرگی در این عرصه است.

منبع : خبرگزاری ایکنا، جمعه 28 اردیبهشت 1386

http://www.iqna.ir/fa/news_detail.php?ProdID=124920