مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

برد مجازی سپاه و تیپ نخبه ارتش اسرائیل و توهین به احمدی نژاد
ساعت ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸٧/٩/۱۱  

نکته جالب اینکه در این بازی جنگی پر زد و خورد که در غزه رخ می دهد هیچگونه مبارز فلسطینی وجود ندارد و در واقع این بازی نبردی است بین نیروهای سپاه با تیپ نخبه گولانی اسرائیل.«یارون دوتان» طراح اسرائیلی این بازیگفت: "من می خواهم ایرانی ها را عصبانی کنم.!


عصر ایران- با حمایت یک سرمایه گذار یهودی ساکن استرالیا نسخه جدیدی از یک بازی آنلاین رایانه ای که نبرد نیروهای اسرائیلی علیه قوای ایرانی را به تصویر می کشد روانه بازار شد.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) روزنامه استرالیایی «سیدنی مورنینگ هرالد» به نقل از «کوین برمیستر»، تاجر سرشناس یهودی، نوشت: "هدف از این بازی به مبارزه طلبیدن ایران است، دقیقا مثل احمدی نژاد که خواهان محو اسرائیل از نقشه است."

این تاجر یهودی خاطرنشان کرد که وی قصد دارد نبرد بین یهودیان و مسلمانان را از دنیای واقعی به فضای سایبر بکشاند!

بازی آنلاین چندبازیگره (مولتی پلیر) موسوم به «صعود عقاب در غزه» کمتر از یک هفته قبل برای دانلود رایگان در اینترنت قرار گرفت.

نکته جالب اینکه در این بازی جنگی پرزد و خورد که در غزه رخ می دهد هیچگونه مبارز فلسطینی وجود ندارد و در واقع این بازی نبردی است بین نیروهای سپاه با تیپ نخبه گولانی اسرائیل.

علاوه بر این در محیط بازی «صعود عقاب در غزه»، پوسترهای توهین آمیز از احمدی نژاد رییس جمهور ایران به چشم می خورد که به گفته یکی از طراحان بازی ممکن است این مساله سبب رنجش خاطر ایرانی ها شود.

«یارون دوتان» طراح اسرائیلی این بازی گفت: "من می خواهم ایرانی ها را عصبانی کنم!"

در این بازی که نسخه های قبلی آن در خیابان های پاریس و چین رخ داده بود بازیگران می توانند هویت خود را اسرائیلی یا ایرانی انتخاب کنند.

هرچند بازی «صعود عقاب در غزه» در محیط مجازی اتفاق می افتد اما «برمیستر» اذعان کرد: "عرضه این بازی ممکن است به صدور یک بیانیه سیاسی منجر شود."

وی گفت: "دقیقا شبیه به احمدی نژاد که اسرائیل را به مبارزه می طلبد تصور می کنم که این بازی نیز ایران را به مبارزه می طلبد."

این تاجر یهودی اضافه کرد: "به طور مشخص هدف این است که نیروهای دفاعی اسرائیل به عنوان یک نیروی مبارز آینده نگر به نمایش درآیند که قادر به شکست نیروهای دشمن می باشند."

گفتنی است «برمیستر» از جمله فعالان قدیمی صنعت بازی های ویدئویی به شمار می رود. وی در سال 1982 بزرگترین شرکت توزیع بازی های رایانه ای در استرالیا «اوزی سافت» را تاسیس کرد.

در سال 2006 فعالان صنعت موسیقی از این تاجر یهودی در پرونده برنامه اشتراک فایل کازا شکایت کردند.

منبع : عصر ایران

لینک مطلب :   http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=55432

 

لینک مطلب انگلیسی :

http://www.smh.com.au/news/digital-life/games/articles/warfare-game-throws-down-gauntlet-to-iran/2008/10/29/1224956096444.html

 

http://www.stuff.co.nz/4744197a28.html

 

http://www.brisbanetimes.com.au/cgi-bin/common/popupPrintArticle.pl?path=/articles/2008/10/29/1224956096444.html

 

http://www.watoday.com.au/news/digital-life/games/articles/warfare-game-throws-down-gauntlet-to-iran/2008/10/29/1224956096444.html

 

کلید واژه:بازی رایانه ای ، اسراییل ، بازی ویدیویی ، سپاه ، ایران ، غزه ، فلسطین ، بازی رایانه «صعود عقاب در غزه» ،احمدی نژاد