مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

حملات هکری کوزوو
ساعت ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳۸٧/٩/٢٤  

حملات سایبری همیشه بر سر پول نیست. بعضاً محرک‌های سیاسی و روابط دیپلماتیک، عامل این نوع حملات است.


 بنا به نوشته روزنامه Dnevni avaz گروه هکری کوزوو (Kosova Hackers Group) موسوم به KHG، که از هکرهای آلبانی‌بار کوزوو تشکیل شده است، به چندین وب‌سایت متعلق به صرب‌ها حمله کرده است. گزارش Javno.com حاکی از آن است که در جریان این حمله، سایت فرودگاه Nikola Tesla بلگراد هک شده است.

 

اکنون این سایت به جای مطالب عادی خود، حاوی پیام‌هایی است که در آنها به جشن استقلال کوزوو و پیوستن آن به آلبانی اشاره شده است.

 

کارشناسان و مدیران سایت فرودگاه در تلاشند هر چه سریعتر آسیب پیش آمده را ترمیم کنند.

 

گروه هکری KHG به یک سایت طالع‌بینی صرب‌ها به نام serbianfake نیز حمله کرده است. کاربران با مراجعه به این سایت دیگر چیزی در مورد بخت و طالع مشاهده نمی‌کنند زیرا هکرها با تغییر دادن ظاهر سایت، پیام  Happy birthdayو «این هدیه تولد شماست» در آن درج کرده‌اند.

 

 

گفتنی است کوزوو در ?? فوریه ???? اعلام استقلال کرد. اعلام استقلال این سرزمین باعث اختلاف و دودستگی کشورها شد. برخی از کشورها هم چون آلمان و آمریکا و بریتانیا استقلال کوزوو را به رسمیت شناخته و برخی دیگر مانند روسیه، یونان، صربستان و بلغارستان از به رسمیت شناختن کوزوو مستقل خودداری کردند.

 

معرکه جنگ روسیه و گرجستان و خبر «حمله هکرها به سایت های دولتی گرجستان» که چندی پیش توسط «همکاران سیستم» منتشر شد، نیز آبشخور مشابه‌ای دارد. متن خبر را اینجا بخوانید.

 

 

لینک مطلب :

 http://www.systemgroup.net/web/guest/itnewsfeed/journal_content/56/10099/85519

 

 


کلمات کلیدی: هک ،اینترنت