مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

تاثیر بازیهای رایانه‌ای بر سلامت مغز
ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/۱٠/۱۱  

تاثیر بازیهای رایانه‌ای بر سلامت مغز

 

زنان و مردانی که بازی‌های رایانه‌ای را برای یک ماه به کار برند، در آزمون‌های حافظه، نتیجه‌گیری و توانایی انجام چندکار به صورت همزمان بسیار موفق‌تر از دیگر افراد بوده‌اند.

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید روی بزرگسالان نشان می‌دهد که بازیهای رایانه‌ای کودکان می‌تواند تاثیرات فراوانی بر بهبود سلامت مغز آن‌ها داشته باشد.


به گزارش فارس به نقل از رویترز، انجام مطالعات و بررسی‌های فراوان روی 40 فرد کهنسال که سن آن‌ها بین 60 تا 70 سال بود نشان داد، آن دسته از کهنسالانی که بازی‌های کهنسالانی که بازی‌های رایانه‌ای استراتژیک و فکری را انجام می‌دهند، در آزمون‌های شناختی نتایج بهتری کسب می‌کنند.

 

بر اساس نتایج این بررسی‌ها، زنان و مردانی که بازی‌های رایانه‌ای را برای یک ماه به کار برند، در آزمون‌های حافظه، نتیجه‌گیری و توانایی انجام چندکار به صورت همزمان بسیار موفق‌تر از دیگر افراد بوده‌اند.

 

به گفته محققان، آن دسته از بازی‌های رایانه‌ای که هیجان‌انگیز هستند و کاربر را به فکر کردن وادار می‌کنند،‌ به افراد کهنسال کمک خواهند کرد تا توانایی‌ها و سلامت مغز خود را افزایش دهند. نتایج این بررسی‌ها در آخرین شماره نشریه تخصصی "روانشناسی و کهنسالی" آمریکا منتشر شده است.

 

به گفته "آرتو اف. کرامر" یکی از اساتید دانشگاه النویز آمریکا، این نخستین تحقیقی است که بر افزایش انجام بازی‌های رایانه‌ای و تاثیرات مثبت آن بر مغز انسان تاکید می‌کند.

 

http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=60018