مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

جنگ روانی اسرائیل برای پوشش حمله به غزه
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸٧/۱۱/۳  

جنگ روانی اسرائیل برای پوشش حمله به غزه 

 

اخبار خارجی ایتنا - پس از حملات راکتی مداوم اسرائیل به غزه اینک این کشور با ایجاد جنگ روانی سعی در توجیه این عمل خود دارد.

 

در 29 دسامبر 2008 یک نیروی نظامی ملی برای اولین بار کانال خصوصی خود را در یوتیوب راه‌اندازی نمود.

 

نیروی دفاعی اسرائیل یا Israeli Defence Force-IDF در این کانال صحنه‌هایی از راکت‌پرانی‌های حماس به شهرک‌های اسرائیلی، انبارهای مکشوفه مهمات و همچنین ورود کاروان‌های کمک‌رسانی به غزه را به نمایش گذاشته است.

تاکنون بیش از ده هزار کاربر مشترک این کانال شده‌اند.

 

واحد روابط عمومی IDF که همچنین وبلاگی را برای پوشش این عملیات ایجاد نموده در این وبلاگ آورده است: «از شما بخاطر بازدید از این وبلاگ تشکر می‌کنیم و تلاش داریم تا این وبلاگ را بطور مرتب با صحنه‌هایی از عملیات نیروهای اسرائیلی و نمایش موفقیت‌های آنان در عملیات "سرب گداخته" بروزرسانی نمائیم


در همین حال دیپلمات‌های اسرائیلی در نیویورک با راه‌اندازی یک فید در توئیتر درخصوص بحران فعلی اظهار داشتند که درنظر دارند برای پوشش خبری این جریان از فناوری‌های روز استفاده نموده و سوالات مطرح شده در این مورد را از طریق کنفرانس مجازی پاسخ گویند.

هرچند تعداد کمی از سوالات از طریق این کنفرانس پاسخ داده شده و بیشتر آنان بر روی وب‌سایت سفارتخانه قرار داده شدند.

 

در همین حال حماس نیز با بروزرسانی وب‌سایت خود صحنه‌هایی از این درگیری‌ها را بنمایش گذاشته و از سوی دیگر اعلام نموده که هکرهای آنان درحال کار بر روی وب‌سایت‌های اسرائیلی می‌باشند.

طبق آخرین گزارشات تاکنون 300 سایت اسرائیلی مورد حمله هکرها قرار گرفته‌اند.

 

سایت فیس‌بوک نیز شاهد فعالیت گروه‌های دو طرف بوده و گروهی با نام I Support the Israel Defense Forces In Preventing Terror Attacks From Gaza از زمان ایجاد تاکنون موفق شده تا سی هزار پشتیبان را جمع‌آوری نماید. این درحالیست که صفحه‌ای با نام Sympathise with Gaza تنها بیست هزار نفر را جذب خود نموده است.

 

http://www.itna.ir/archives/news/011872.php

 

  شنبه، ۱۴ دیماه ۱۳۸۷