مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

شبکه سحر «کودک و اشغالگر» را به نماینده کودکان غزه اهدا می‌کند
ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/۱۱/۳٠  

مجموعه انیمیشن «کودک و اشغالگر» شبکه جهانی سحر روز یکشنبه 27 بهمن ماه طی مراسمی ویژه به کودکان غزه اهدا می شود.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شبکه بین‌المللی سحر، در این مراسم که تحت عنوان "غنچه های مقاومت " نامگذاری شده و با حضور مدیران سازمان صداوسیما، نمایندگان مجلس، سفرای کشورهای اسلامی، اعضا و روسای دفاتر نمایندگی حماس، جنبش جهاد اسلامی، سازمان ها و نهادهای حامی حقوق مردم فلسطین و... در محل مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد، لوح یادبود مراسم و مجموعه انیمیشن "کودک و اشغالگر " این شبکه به دکتر "ابواسامه عبدالمعطی " نماینده دولت قانونی حماس در تهران و ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین تقدیم خواهد شد.

بنابراین گزارش، اهداء مجموعه انیمیشن "کودک و سرباز " به نماینده حماس در حالی صورت می گیرد که چندی پیش دکتر "ابواسامه عبدالمعطی " با حضور در شبکه جهانی سحر و دیدار با "مرتضی شمسی " مدیر این شبکه بین المللی، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های شبکه جهانی سحر در خصوص تهیه و تولید انیمیشن "کودک و اشغالگر "، اقدام ارزشی شبکه جهانی سحر در دستمایه قرار دادن موضوع انتفاضه و فلسطین در تولید این انیمیشن را از آن جهت که می تواند ارزش های اصیل اسلامی را تثبیت و به پرورش نسلی مصون از تبلیغات مورد اشاعه کنونی از سوی رسانه های غربی مدد رسانده و از طرفی فرهنگ پایداری و استقامت علیه تجاوزگری رژیم صهیونیستی را تحکیم ببخشد، بسیار ارزشمند و ستودنی ذکر کرد.

«کودک و اشغال گر» عنوان یک مجموعه انیمیشن سه بعدی رایانه ای است که سه کاراکتر اصلی این انیمیشن را یک خواهر و برادر خردسال فلسطینی و یک نظامی رژیم صهیونیستی تشکیل می دهند. داستان هر اپیزود از این مجموعه تصویرگر ماجراهای درگیری بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی است. در هر قسمت از این انیمیشن که در زمانهای 5/1 الی 3 دقیقه ای تولید شده اند، ابتدا سرباز رژیم صهیونیستی شروع به طرح و توطئه برای آزار بچه ها می کند. بچه ها به خاطر روح لطیف و عاطفه کودکانه شان توقع آزار و اذیت از سوی یک فرد بزرگسال را ندارند. ولی دسیسه ها و اقدامات خبیثانه سرباز آنها را مجبور می کند تا در مقابله با اذیت های او وارد عمل شوند. در انتها این سرباز است که با نقشه هوشمندانه کودکان فلسطینی و درس عبرتی که به او می دهند، مضمحل و خوار و ذلیل از صحنه بیرون می رود.

مجموعه " کودک و اشغالگر " علاوه بر شبکه سحر از شبکه دوم سیما، شبکه خبر و برخی شبکه های تلویزیونی ترکیه و سوریه نیز پخش شده است و شبکه سحر قصد دارد با اهداء آن به کودکان غزه که نماد مظلومیت ملت فلسطین در مقابل سبعیت و درنده خویی رژیم متجاوز صهیونیستی است، از اندیشه ظلم ستیزی و شخصیت استوار، مستقل و قدرتمند آحاد ملت سرافراز فلسطین از جمله کودکان و نوجوانان آن تجلیل کند.

 

 

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8711250777

87/11/25  - 15:34- شماره:8711250777


کلمات کلیدی: فلسطین ،کارتون ،فیش برداری