مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

بیماری پوستی و بازی رایانه
ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸٧/۱٢/۱٦  

متخصصان پوست هشدار دادند:

دسته‌های بازی‌های رایانه‌ای سبب انتشار نوعی اختلال پوستی می‌شود.

 

متخصصان نوعی بیماری پوستی جدید را شناسایی کردند که عامل بروز آن استفاده از دسته‌های بازیهای رایانه‌ای است. این اختلال «هیدرادنیتیس پالمارپلی استیشن» نام دارد و شرح آن در مجله انگلیسی درماتولوژی منتشر شده است.

 

پژوهشگران این عارضه پوستی را روی یک دختر 12 ساله بررسی کردند که در اثر بروز زخم‌های بسیار دردناک در کف دستهایش در یک بیمارستان سوئیسی بستری شده بود.


پژوهشگران می‌گویند: این دختر 10 روز پس از خودداری از بازی با رایانه به طور کامل بهبود پیدا کرد. پزشکان این دختر را در بیمارستانی در ژنو مورد آزمایش قرار دادند و دریافتند که وی به یک اختلال پوستی مبتلا شده است. این اختلال معمولا باعث بروز بثورات قرمز و زخمی در کف دست‌ها یا پاشنه‌های پاها می‌شود. در ابتدا این عارضه پوستی در پاشنه پای کودکانی پیدا شد که در فعالیت‌های بدنی سنگین حضور داشته‌اند.

 

 

محققان می‌گویند: به احتمال زیاد عامل اصلی بروز این عارضه پوستی، تعریق شدید و زیاد است. این بیماری بندرت فقط در کف دستها بروز می‌کند. دختری که مورد مطالعه قرار گرفته هیچ فعالیت بدنی شدید یا ورزش سنگین انجام نمی‌داده اما والدین او اظهار داشته‌اند که دخترشان اخیرا به طور مکرر و طی ساعات طولانی در طول روزی مشغول بازیهای رایانه‌ای بوده است.

 

محققان انجمن پوست شناسی انگلیس اعلام کردند: این یافته بسیار مهم و جالب توجه است و باید اطلاعات آن با سایر متخصصان پوست در میان گذاشته شود.

 

 

 

خبرگزاری دانشجویان ، ایسنا، 1387/12/10 ، کد خبر :  8712-03669 ، 11:27:40


http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1296618