مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

پنتاگون و بازیهای جنگی رایانه ای
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/۱/٢۱  

پنتاگون برای جذب نیروی بیشتر به بازیهای جنگی رایانه ای روی اورده است  

 

پنتاگون برای جذب نیروی بیشتر مراکز بازی های جنگی رایانه ای رایگان دایر کرده است.

به گزارش تلویزیون راشاتودی ؛ با فراگیر شدن بحران اقتصادی در آمریکا،این روزها افراد بیشتری به ارتش این کشور ملحق می شوند زیرا ارتش را محل مطمئنی برای کسب درآمد می دانند.


با این وجود،دولت آمریکا برای جذب نیروی بیشتر برنامه های پرهزینه ای نیز در دستور کار دارد.

پنتاگون مرکزی تحت عنوان "جنگ را تجربه کنید" در فیلادلفیا دایر کرده است که در آن جوانان و مردم عادی امریکا از طریق بازی های رایانه ای و آموزش های تیراندازی با جنگ آشنا می شوند.

در واقع هدف این مرکز چند میلیون دلاری که با پول مالیات مردم ساخته شده است،علاقمند کردن افراد عادی جامعه به ارتش و جنگ و در نتیجه پیوستن آنها به نیروهای نظامی آمریکاست.

جالب این است که رفتن به این مرکز بازی جنگی هیچ هزینه ای برای بازدید کنندگان ندارد.

به گزارش راشاتودی،بازی های جنگی مرکز فیلادلفیا فاقد جنبه اخلاقی جنگ هستند که به گفته منتقدان و فعالان ضد جنگ باعث رواج فرهنگ جنگ در جامعه امریکا و آموزش جنگی برای کودکان از سنین بسیار پایین می شود.

این شبکه افزود،ارتش آمریکا هم اکنون بین دو جنگ عراق و افغانستان گرفتار است و با تصمیم باراک اوباما به اعزام هفده هزار نیروی دیگر به افغانستان،معضل کمبود نیروی نظامی در امریکا بیشتر خود را نشان داده است. از این رو تلاش های پنتاگون برای جذب نیروی بیشتر افزایش یافته است که البته فاکتور بحران اقتصادی نیز که بسیاری را فقیر کرده است،می تواند به پیشرفت این هدف پنتاگون کمک کند.

 

ساعت خبر: 9:51 - تاریخ خبر: 04/01/1388  

http://www.iribnews.ir/NewsRoom.aspx?ID=25306738