مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

اعتیاد ده هاهزار دانش آموزدر آلمان به اینترنت وبازیهای رایانه‌ای معتاد
ساعت ۸:٢٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٢/٤  

ده هاهزار دانش آموزدر آلمان به اینترنت وبازیهای رایانه‌ای معتاد هستند .

 

برلین-نتیجه تحقیقات اداره جنایی ایالت نیدرزاکسنآلمان حکایت از وجود دهها هزار دانش آموز معتاد به بازیهای رایانه‌ای و اینترنت در این کشور دارد.

 


به گزارش ایرنا در حالیکه خاکسپاری ۱۵قربانی تیراندازی یک دانش اموز ۱۷ ساله در جنوب آلمان از روز یکشنبه گذشته آغاز شده و اغلب روانشناسان عامل مهم این اقدام دانش اموز فوق را ناشی از تاثیرات بازیهای رایانه ای می دانند،نتیجه این تحقیق نگرانی جدیدی را در این جامعه ایجاد کرده است.

 

به گزارش رسانه‌های آلمان،این تحقیقات یکی از مهمترین تحقیقات دراین نوع در استفاده از رایانه توسط جوانان و نوجوانان محسوب می‌شود.

 

این تحقیق نشان می‌دهد که این نوجوانان دانش آموز روزانه ساعتهای زیادی جلوی رایانهمی نشینند و به بازی با آن می‌پردازند.

 

بنابر این گزارش درمیان دانش اموزان کلاس نهم درایالت نیدرزاکسن حدود ۱۴ هزار دانش اموز معتاد به بازیهای رایانه‌ای وجود دارد و بیش از ۲۳هزار نوجوان و دانش اموز دیگر نیز در استانه این اعتیاد قرار دارند.

 

نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که نوجوانان و جوانان در این کشور در روزهای اخیر به مراتب بیش از سال ۲۰۰۵مقابل تلویزیون می‌نشینند و به تماشای برنامه‌هایی که در آنها خشونت ترویج می‌شود، می‌پردازند.

 

میانگین تماشای برنامه‌های تلویزیونی درآلمان توسط نوجوانان و جوانان در سال ۲۰۰۵حدود ۹۱دقیقه بود در حالیکه این میانگین اکنون به ۱۳۰دقیقه افزایش یافته است.

 

در عین حال طبق نتایج این تحقیقات پسران بیشتر از دختران مقابل رایانه می نشینند.

 

نتیجه بررسی کارشناسان امور جنایی و روانشناسان آلمانی نشان می‌دهد که تیم.ک ضارب شهر وینن دن علاقه زیادی به بازیهای رایانه‌ای آدم کشی داشته و در طول روز ساعتها وقت خود را مقابل رایانه و تلویزیون می‌گذرانده است.

 

روز یکشنبه در حالی اولین قربانی این حادثه دفن شد که رسانه‌ها حق هیچگونه عکسبرداری و فیلمبرداری از آن را نداشتند.

 

در این مراسم صدها نفر در گورستان این شهر تجمع کرده بودند که اغلب آنان را دانش اموزان و دانشجویان تشکیل می‌دادند.

 

منبع :خبرگزاری جمهوری اسلامی ۲۷/۱۲/۸۷

لینک خبر: http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-156/8712277538170037.htm