مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

حمله هکر‌ها به گرداب سپاه
ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٢/٤  

حمله هکر‌ها به گرداب سپاه

 

سایت گرداب برای چهارصدوپنجاهمین بار مورد حمله قرار گرفت، این حمله باعث شد که سایت گرداب فقط برای حدود 2 ساعت غیر فعال شود.


به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، براساس گزارش مدیر فنی سایت از زمان انتقال سایت‌های مستهجن و ضد دینی بر روی سایت گرداب در تاریخ 28 اسفندماه سال گذشته تاکنون بیش از 25 بار به این سایت حمله از نوع DDOS شده است که متخصصان امنیتی سایت با تقویت سخت افزاری سرورها و پهنای باند سایت و همچنین استفاده از نرم افزارهای مونیتورینگ به صورت شبانه روزی نسبت به جلوگیری از موثر بودن این حملات اقدام کرده‌اند.

این حملات که از خارج کشور سازماندهی شده‌اند تاکنون نتوانسته بودند در مسیر اطلاع رسانی این سایت خللی ایجاد نمایند ولی حمله اخیر که با حجم پنهای باند بیش از 250 مگابیت در ثانیه بر روی سرور اتفاق افتاد منجر به پر شدن پنهای باند و غیرفعال شدن دو ساعته سایت در روز گذشته شد.

این پهنای باند حدوداً معادل با 50 هزار بازدید در ثانیه است.

در ادامه وی به بیان گزارشی از این حملات اشاره کرد و عنوان کرد که بیش از 450 بار حمله به نرم افزار سایت صورت گرفته که کاملاً دفع شده و همچنین نزدیک به 25 مورد نیز حمله DDOS به سرور و شبکه صورت گرفته است.

همچنین ایشان در مورد داخلی و خارجی بودن این حملات عنوان کرد که 84 درصد از این حملات از خارج کشور بوده است و 16 درصد حملات نیز از داخل کشور صورت گرفته است.

 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8801250060