مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

سالگرد شهادت سید مرتضی هاشمی
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸۸/٢/۱٠  

شهید سید مرتضی هاشمی

 

پارسال تو اتوبوس بودم که آقا مهدی یکی از دوستام پیامکی با این محتوا برام فرستاد.

 

سلام * سید مرتضی هاشمی هم به خیل شهدا پیوست.

 

و امروز سالگرد شهادت این شهید گرامی بود.

 

یادش گرامی و نامش جاودان باد.

آلبوم تصاویر : شهید سید مرتضی هاشمی

http://www.sajed.ir/pe/component/option,com_ponygallery/Itemid,0/func,viewcategory/catid,672/


سردار شهید سید مرتضی هاشمی در سال 1329 در شهر طاقانک از توابع شهرستان شهرکرد، استان چهارمحال و بختیاری دیده به جهان گشود.

در سال 1352 سنت حضرت رسول اکرم (ص) را انجام داد که ثمره این ازدواج 2فرزند پسر و5 فرزند دختر بود.

 

در سال 1358 لباس سبز سپاه را پوشید و به دنبال غائله آفرینی منافقین و اشرار در کردستان جزء اولین گروه دوازده نفره ای بود که از شهرکرد به کردستان اعزام شد.

 در طول جنگ تحمیلی در صحنه های نبرد رشادتهای زیادی از خود نشان داد و فرماندهی یک گروه در عملیات شوش، دسته خط شکن المهدی(عج)در عملیات فتح المبین و فرمانده گروهان در عملیات خیبر رابر عهده داشت .

 

در سال 1362 در عملیات خیبر در جزیره مجنون شیمیایی شد و پس از دو ماه معالجه به طور معجزه آسایی بهبودی یافت و بار دیگر با سینه ای مجروح راهی جبهه های حق علیه باطل گردید.

 در عملیات بدر نیز به شدت از ناحیه پا مجروح شد و پس از یک دوره درمان طولانی و بهبودی نسبی در حالی که عصا زیز بغل داشت راهی جبهه گردید.و این بار به عنوان مسئول محور در شلمچه مشغول خدمت شد.

 

در سال 1366 به عنوان جانشین اطلاعات و در سال 1367 مسئول اطلاعات تیپ مقدس 44 قمر بنی هاشم (ع) منصوب شد.

بعد از اعلام آتش بس در سنگر مبارزه با منافقین و دفاع از مرزهای کشورمان راهی منطقه کردستان شد در سال 1372 فرمانده گردان یا زهرا(س) و در سال 1373 مسئول بازرسی تیپ 44 قمر بنی هاشم (ع) را به عهده داشت ودر سال 1379 فرمانده گردان امام سجاد (ع) بود.

 

وسرانجام درمورخه 1387/2/18بر اثر شدت جراحات وارده به دیدا ر معبود شتافت . و در گلزار شهداء زادگاهش شهر طاقانک به خاک سپرده شد.


کلمات کلیدی: شهید ،طاقانک