مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

شورش علیه اوباما بازی جدید رایانه ای در آمریکا
ساعت ۸:٢٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳۸۸/٩/۱  

شورش علیه اوباما بازی جدید رایانه ای در آمریکا


عرضه یک بازی رایانه ای که در آن باید با کودتا و شورش دولت اوباما را سرنگون کرد، با انتقادهایی در داخل آمریکا روبرو شده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی راشا تودی این بازی که "دو هزار و یازده، کودتای اوباما ناکام می ماند" نام دارد با انتقادهایی در داخل آمریکا روبرو شده است زیرا به باور برخی، این بازی تروریسم داخلی و شورش ضد دولتی را در این کشور ترویج می کند.
در سناریوی این بازی آنلاین، سیاست های اوباما به شورشی ملی در آمریکا منجر می شود. بیشتر طراحان این بازی هویت خود را پنهان کرده اند ولی مایکل روسوتو یکی از طراحان می گوید سی هزار نفر برای این بازی ثبت نام کرده اند و صدها نفر به صورت روزانه، از بازی آنلاین آن لذت می برند.


روسوتو می گوید اوباما به عمد اقتصاد آمریکا را تخریب کرده است و سیاستی که وی اجرا می کند آمریکا را به ویرانی می کشد.
در این بازی، بازیگر با مبارزه با اوباما و نیروهای وی، باید برنده شود ولی با نام هایی مانند اوباما و صدام که کاربران آنلاین اینترنتی این بازی برای خود برمی گزینند، منتقدان می گویند این بازی به تروریسم داخلی در آمریکا دامن می زند. طراح این بازی چنین اتهامی را رد می کند و می گوید اگر سیاست های اوباما عوض نشود، این بازی زمانی آینده آمریکا خواهد بود.
جالب این که نود و پنج درصد از افرادی که این بازی را تجربه کرده اند در آمریکا زندگی می کنند و محبوبیت این بازی با جایزه صد و پنجاه دلاری که کابران پرامتیاز هر ماه می برند، رو به افزایش است.
طراح این بازی می گوید تا سال آینده، کسانی که به این بازیگران آنلاین این بازی می پیوندند به دویست هزار نفر برسد.

http://www.iribnews.ir/NewsRoom.aspx?ID=29300105

ساعت خبر: 11:33 - تاریخ خبر: 01/09/1388   
تهران / واحد مرکزی خبر / اجتماعی 1388/09/01
00:33:23.09
00:36:03.14