مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

یگان نظامی اسرائیل در توییتر و فیس‌بوک
ساعت ٥:٤٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳۸۸/٩/۱٥  

یگان نظامی اسرائیل در توییتر و فیس‌بوک

 

 

سخنگوی ارتش رژیم‌صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم‌ به منظور القای سیاست‌های خود و همچنین برای مقابله با موج ضد اسرائیلی در عرصه افکار عمومی، اقدام به تشکیل یگان جدیدی در حوزه رسانه و اینترنت کرده است.


به گزارش روزنامه عبری زبان "هاآرتص "، "آوی بنایاهو " سخنگوی ارتش اسرائیل در جمع خبرنگاران گفت: ارتش اسرائیل در نظر دارد که تعدادی از متخصصان اینترنت به خصوص فیس‌بوک و توییتر را برای تشکیل یگان جدید نظامی استخدام کند تا به صورت مستقیم بر افکار عمومی نظارت داشته باشد.

 

بنایاهو که در کنفرانس "روزنامه‌نگاران ایلات " صحبت ‌می‌کرد، گفت: این تصمیم از سال گذشته و به ابتکار وزارت اطلاع‌رسانی و ارتش آن هم در خلال جنگ غزه گرفته شده است.

 

به گفته فارس وی افزود هدف از ایجاد چنین یگانی حضور مستقیم در عرصه وب برای شناسایی دشمنان، القای سیاست‌های ارتش در خلال عملیات‌های نظامی و جلوگیری از ایجاد موج ضد اسرائیلی است.

 

سخنگوی ارتش رژیم‌صهیونیستی همچنین افزود: حضور در عرصه رسانه، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به خصوص یوتیوب، فیس‌بوک و توییتر از اهمیت بالایی برای شناسایی دشمنان و اطلاع رسانی سریع و هدفمند برخوردار است و این اقدامات در عرصه اینترنت بیشتر از رسانه‌های معمولی تأثیر گذار است.

 

نتایاهو همچنین ایجاد این یگان جدید را در راستای جنگ سایبری بسیار مؤثر دانست.

 

این مقام صهیونیست همچنین در انتها به این نکته اشاره کرد که این اقدامات تنها قسمت کوچکی از اهداف ایجاد چنین یگانی است و بنا بر مسائل امنیتی نمی‌توانیم به صورت کامل هدف از ایجاد چنین واحدی را توضیح دهیم.

 

سال گذشته بعد از جنگ غزه، وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت تا وجهه‌ مخدوش شده‌ این رژیم را دست کم در اینترنت بهبود بخشد.

 

در همین راستا، این رژیم برای بهبود چهره مخدوش خود اقدام به تشکیل گروه‌های وبلاگ نویس کرده است و سخنگوی ارتش نیز در سخنان خود از وبلاگ‌ نویسان برای کمک در یگان جدید نظامی، دعوت به همکاری کرد.

 

 

http://www.farhangnews.ir/site/Default.aspx?tabId=2&CID=8&NewsId=14566