مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

بازی‌های رایانه‌ای برای آموزش مسائل اقتصادی
ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٩/٢٧  

بازی‌های رایانه‌ای برای آموزش مسائل اقتصادی

کارشناسان موفق به ساخت بازی رایانه‌ای جدیدی شده‌اند که می‌تواند مهارت‌های مالی و اقتصادی را به دانش‌آموزان یاد دهد.


به گزارش فارس به نقل از آسوشیتدپرس، این بازی رایانه‌ای که هم‌اکنون برای تدریس به دانش‌آموزان نیویورکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به آن‌ها آموزش می‌دهد چگونه بین جریان کسادی بازار و درآمدهای خود تعادل ایجاد کنند و بتوانند جلوی ضررهای اقتصادی را بگیرند.

این بازی هم‌اکنون به صورت آموزشی در دبیرستان‌ها و کالج‌های ایالت نیویورک آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است و به عنوان یک ابزار آنلاین روی مهارت‌های مالی و محاسباتی کاربران کار می‌کند. دانش‌آموزان در این بازی می‌توانند به دنبال تلاش‌های خود امتیاز کسب کنند و به دنبال پاسخگویی به سوالات درسی مطرح شده، امتیازات خود را افزایش دهند.

برای این بازی سطوح مختلف در نظر گرفته شده است که هرچه دانش‌آموزان جلوتر می‌روند، بازی سخت‌تر می‌شود و در مقابل، امتیاز به‌دست آمده بیشتر می‌شود.

این بازی توسط مرکز حسابرسی Thomas DiNapoli نیویورک ساخته شده است و با نام "فوتبال مالی "(Financial Football) شناخته می‌شود. در فضای کنونی که بحران اقتصادی همچنان اثرات خود را بر صنایع مختلف حفظ کرده و قدرت خرید مردم را کاهش داده است، کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که این بازی بهترین ابزار برای فرهنگ‌سازی در استفاده صحیح از منابع مالی بین دانش‌آموزان و دانشجویان محسوب می‌شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8809240159