مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

فیلم ضد اسلامی تسلیم
ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳۸٤/٢/٢٤  

فیلم ضد اسلامی تسلیم

 

شبکه تلویزیونی ایتالیایی RAI با وجود مخالفت مسلمانان جهان روز 22 اردیبهشت ماه  اقدام به پخش فیلم ضد اسلامی و موهن تسلیم (Submission)  کرد.

Theo Van Gogh   


کار گردان فیلم تسلیم (Submission) تئو ونگوگ Theo Van Gogh کارگردان هلندی 47 ساله است که در سال گذشته میلادی پس از اعلام خبر تولید فیلم توسط یک جوان مسلمان مراکشی به قتل رسید .

 

 

         Ayaan Hirsi Ali 

سناریو ی فیلم تسلیم  توسط خانم  "آیان هیرشی علی"- Ayaan Hirsi Ali  نماینده سومالیایی الاصل حزب لیبرال در مجلس هلند نگارش شده است.او اسلام را ترک کرده و به دین دیگری روی آورده و اکنون نیز خود را مخفی کرده است.


جشنواره فیلم «کن» که در تاریخ ۲۰ آوریل ۲۰۰۵ برپا شده بود نیز به دلایل امنیتی از پخش «تسلیم» خودداری کرده و آن را از فهرست شرکت‌کنندگان خارج کرد.

 

«آیان هریسی علی»، نویسنده ۳۲ ساله سومالیایی فیلم تسلیم  داستان خیالی زندگی زن مسلمانی را به تصویر می‌کشد که آیه‌هایی از قرآن روی شانه‌ و پای او نوشته شده و بر اثر شرایط تبعیض‌آمیز خانوادگی و سخت‌گیری‌های مردان خانواده از خانه می‌گریزد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید اینجا را کلیک کنید(متن به زبان انگلیسی سایت اسلام آن لاین)

 

فیلم «تسلیم»، اولین بار در ماه اوت سال گذشته میلادی از تلویزیون هلند پخش شد و اعتراض بسیاری از جامعه بانوان مسلمان این کشور اروپایی را به دلیل نادرست جلوه‌دادن حقیقت اسلام برانگیخت.


کلمات کلیدی: فیلم ،اسلام