مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

بازی‌های رایانه‌ای عامل ابتلا به بیماری پوکی استخوان
ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/۱۱/٢۳  

دنیای موبایل و کامپیوتر؛

بازی‌های رایانه‌ای عامل ابتلا به بیماری پوکی استخوان

 

بررسی اخیر دانشمندان انگلیسی نشان داد، تماشای بیش از اندازه تلویزیون، عادات غذایی بد و انجام بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند خطر ابتلا به بیماری پوکی استخوان را افزایش دهد.

 


به گزارش فارس به نقل از پی‌سی‌ورلد، بیماری راشی‌تیسم که بیشتر مردم فقط نام آن را شنیده‌اند، مربوط به اختلالات استخوانی است که بیشتر در کودکان بروز می‌کند و می‌تواند شکستگی و کج‌شدگی استخوان را به وجود آورد.

به گفته کارشناسان، کمبود ویتامین D و عدم مصرف کلسیوم به میزان کافی از مهم‌ترین موارد ابتلا به این بیماری محسوب می‌شود و بر این اساس، عادات غذایی بد می‌تواند تاثیر چشمگیری در روند ابتلا به این بیماری برجا بگذارد.

اما دانشمندان انگلیسی در پایان بررسی‌های جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند که انجام بازی‌های رایانه‌ای به مدت زیاد نیز می‌تواند احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش دهد.

پروفسور "سیمون پیرز " و دکتر "تیم چیتام " با انتشار گزارشی در "نشریه پزشکی انگلستان " توضیح دادند که بیش از نیمی از جوانان بزرگسال در این کشور به اندازه کافی ویتامین D مصرف نمی‌کنند و در این میان، 16 درصد جمعیت این کشور در طول فصول زمستان و بهار که روزها کوتاه‌تر هستند و تابش خورشید کمتر است، با کاهش مصرف ویتامین D مواجه هستند.

 

کلید واژه : بازی رایانه ای و ویدیویی ، پزشکی ، بیماری ، پوکی استخوان، بازی کامپیوتری ، بیماری ،

 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8811030062