مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

انتقاد طراحان از سانسور بازی‌های ویدیویی ؟!
ساعت ۸:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٩/۳/۱٩  

انجمن طراحان بازی بین‌المللی از قانون بازی ویدیویی جنجالی کالیفرنیا که انتظار می‌رود در پاییز امسال در دادگاه عالی آمریکا به بحث گذاشته شود، به شدت انتقاد کردند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، انجمن طراحان بازی بین‌المللی (IGDA) در بیانیه ای خاطر نشان کرده است که محدود کردن اشکال بیان در بازی‌های ویدیویی، بیان خالقان بازی را محدود و حقوق اساسی آن‌ها برای آزادی بیان در آمریکا و به‌صورت گسترده‌تر بر اساس ماده 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل را نقض می‌کند.


موضع این گروه درباره مورد خاص ایالت کالیفرنیا در برابر انجمن فروشندگان نرم‌افزار ویدیویی که قرار است در دادگاه عالی آمریکا مطرح شود، این است که محدود کردن فروش بازی‌های ویدیویی برمبنای خشونت سانسور شدید و مطرود کردن یک شکل از بیان تنها برمبنای افسانه معروف و پژوهش جانبدارانه است.

رییس هیات مدیره IGDA همچنین تاکید کرده است که بازی‌های ویدیویی در قلب نوآوری فنی و هنری هستند.

بر اساس گزارش تی جی دیلی، این انجمن همچنین عنوان کرده است که خشونت به شکل واضح در تلویزیون، رسانه‌های چاپی، از طریق اینترنت و در فیلم‌ها نمایش داده می‌شود که تمامی این ابزارها براساس نخستین اصلاحیه قانون اساسی آمریکا تحت حمایت آزادی بیان قرار دارند.

لینک مطلب :

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1531104