مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

بارگذاری غیرقانونی 42 میلیارد دلار بازی رایانه‌ای
ساعت ٦:٢٤ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸٩/۳/٢۱  

بارگذاری غیرقانونی 42 میلیارد دلار بازی رایانه‌ای در 5 سال گذشته

خبرگزاری فارس: مطالعه جدیدی که توسط "سازمان تامین کننده ابزارهای رایانه‌ای سرگرمی " انجام شد، نشان می‌دهد که بین سال‌های 2004 تا 2009 میلادی بیش از 42 میلیارد دلار بازی رایانه‌ای مربوط به کنسول‌های قابل‌حمل PSP سونی و DS نینتندو به صورت غیرقانونی بارگذاری و به اشتراک گذاشته شده است.

به گزارش فارس به نقل از سی‌نت، این مرکز با انتشار گزارش خود در "نمایشگاه


بازی‌های رایانه‌ای توکیو "، وضعیت عرضه 20 بازی پرفروش و محبوب دنیا در ژاپن طی 5 سال گذشته را نمایش داد و رابطه سرقت این بازی‌ها با قیمت هر یک از آن‌ها را بررسی کرد.
بررسی این مرکز علاوه بر 20 بازی محبوب و پرفروش ژاپن، 114 بازی محبوب در بازارهای جهانی را نیز مورد توجه قرار داد. در پایان این بررسی مشخص شد که افزایش سرقت‌ و کلاه‌برداری مهم‌ترین مشکلی است که صنعت جهانی بازی‌های رایانه‌ای پیش‌روی خود می‌بیند.
مرکز TorrentFreak نیز در جریان برگزاری "نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای توکیو " لیست بازی‌هایی که در سال 2009 بیشتر مورد سرقت قرار گرفتند را منتشر کرد. این مرکز اعلام کرد که نسخه رایانه‌ای بازی Call of Duty Modern Warfare 2 ظرف دو ماه بیش از 1/4 میلیون بار از سایت‌های غیرقانونی بارگذاری شد. نسخه ویژه این بازی مخصوص کنسول Xbox 360 نیز در این دوره زمانی 970 هزار بار بارگذاری شد.

لینک خبر:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8903190057