مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

حجاب ، عفاف و حیا در بازی های رایانه ای
ساعت ۱٠:٢۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٩/٤/۱٩  

حجاب ، عفاف و حیا در بازی های رایانه ای

یکی از مباحثی که به صورت جدی در بازی های به ظاهر سرگرمی و بدون نشانه ای از مباحث  سیاسی و ضد اسلامی تبلیغ و ترویج بی حجابی و بی عفتی در بازی های رایانه ای است.اخلاق افسار گسیخته ای که هیچ گونه محدودیتی در روابط اخلاقی میان زن و مرد  ندارد.  لباس هاینیمه عریان، آرایش های غلیظ، روابط نامشروع ، و تصاویر مستهجن،  قبح زدایی از ارزش های ملی اسلامی  و ذائقه دختران جوان را به سوی اباحه گری می کشاند.


جمعه 11 تیر ماه فرصتی شد تا در "دوره آموزشی شبکه خوشه ای ترویجی تبلیغی مسائل زنان  " در جمع خواهران بسیجی سراسر کشور  در شهر مقدس قم برای اولین بار موضوع "عفاف و حیا در بازی های رایانه ای " را ارائه کنم. همچنین موضوع مهدویت و بازی های رایانه ای نیز ارائه شد.

در برخی از بازی های رایانه ای  بی حجابی و بی قیدی نسبت به حجاب و پوشش تبلیغ شده و بی حجابی به یک ارزش در ذهن کودکان بدل می شود.

و جالب تر اینکه متاسفانه حتی مراکزی که باید در این زمینه به صورت فعال عمل کنند متاسفانه بدون توجه به تبلیغ فرهنگ غرب در بازی ها حتی برخی از این بازی ها را مجاز اعلام می کنند.

به عنوان مثال بنیاد ملی بازی های رایانه ای در یک اقدام غیر کارشناسانه یک بازی رایانه ای که در قالب یک شخصیت عروسکی معروف غربی که مورد توجه دختر بچه ها می باشد و در آن رقص را آموزش می دهد برای رده سنی 7+ سال مجاز اعلام شده است که جای بسیار تامل دارد؟! 

 

کلید واژه : اسیب شناسی بازی های رایانه ای و ویدیویی ، جنگ نرم و بازی های رایانه ای ، حجاب ، عفاف و بازی های ریانه ای ، سخنرانی مهدی حق وردی طاقانکی ، جمگ نرم و بازی های رایانه ای