مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

استفاده سیا و پنتاگون از تولیدات هالیوود به‌عنوان ابزار تبلیغات برای جنگ
ساعت ٦:۳۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٩/٦/۱٦  

گلوبال ریسرچ عنوان کرد:
استفاده سیا و پنتاگون از تولیدات هالیوود به‌عنوان ابزار تبلیغات برای جنگ


پایگاه اینترنتی گلوبال ریسرچ در مقاله‌ای به بررسی نقش هالیوود در پیش‌برد اهداف سیا و پنتاگون پرداخته و آن‌را به‌عنوان ابزار تبلیغات برای جنگ‌های مورد نظر سیا و پنتاگون معرفی می‌کند.


به گزارش فارس، پایگاه اینترنتی "گلوبال ریسرچ " (Global Research) در مقاله‌ای تحلیلی به قلم "مایکل چسودوسکی " (Michel Chossudovsky) استاد دانشگاه "اتاوا " کانادا و نویسنده کتاب "جهانی شدن فقر "، می‌نویسد: ماشین کشتار جهانی نیز از فرقه تثبیت شده کشتار و نابودی که در فیلم‌های هالیوود نیز نفوذ کرده، حمایت می‌کند. این فرقه کشتار از جانب سیا و پنتاگون که از تولیدات هالیوود نیز به عنوان ابزار تبلیغات برای جنگ حمایت می‌کنند، تأیید می‌شود.


"باب بائر "، (Bob Baer) مأمور سابق سیا در این رابطه گفت: "نوعی همزیستی میان سیا و هالیوود وجود دارد " و این مسئله را نیز افشا کرد که "جرج تنت "، مدیر سابق سیا در حال حاضر "در خارج از هالیوود و درحال سخنرانی در استودیو است. "


این مقاله در ادامه به بیان نقش و ویژگی این ماشین کشتار پرداخته و می‌نویسد: ماشین کشتار در یک سطح جهانی و در چارچوب ساختار فرماندهی مبارزه واحد، استقرار پیدا کرده است. این ماشین به صورت منظم از نهادهای دولتی، شرکت رسانه‌ها و مأمورین عالی رتبه و روشنفکران نظم نوین جهان در گروه متفکران واشنگتن و مؤسسات پژوهشی مطالعات راهبردی، به عنوان یک ابزار بلامنازع استفاده می‌کند.

استاد دانشگاه اتاوا معتقد است این رسانه‌ها و موسسات به تبلیغ این مفاهیم می‌پردازند: فرهنگ کشتار و خشونت در آگاهی انسان القا شده است. جنگ به طور گسترده به عنوان بخشی از روند اجتماعی پذیرفته شده است؛ میهن نیاز به "دفاع " و محافظت دارد. "خشونت مشروع " و کشتار غیر قانونی مستقیماً علیه "تروریست‌ها " به عنوان ابزارهای لازم امنیت ملی در دموکراسی‌های غربی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8906131178

89/06/15 - 00:46
شماره:8906131178

کلمات کلیدی: فیش برداری ،سینما ،آمریکا