مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

ایران با بازی‌های رایانه‌ای به مقابله با غرب می‌رود
ساعت ٦:٥٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٩/٦/۱٦  

یک روزنامه هندی:
ایران در اقدامی شبیه به "بازی‌های جنگی رایانه‌ای " دست به تولیداتی می‌زند که در تقابل با تفکر غربی است.

 یک روزنامه هندی در گزارشی به مناسبت رونمایی از دو بازی رایانه‌ای در ایران، دولت ایران را "دولتی پیش‌رو در ساخت بازی‌های یارانه‌ای علیه غرب " می‌نامد.


 روزنامه تایمز هند (Times of India) در این گزارش می نویسد: چند وقتی است که طراحی و ساخت بازی‌های‌های یارانه‌ای شبیه به دو بازی رایانه‌ای لانه شیطان 2 و حمله به کاروان آزادی در جمهوری اسلامی ایرانی رواج پیدا کرده است. در این مدت ایران در اقدامی شبیه به "بازی‌های جنگی رایانه‌ای " دست به تولیداتی می‌زند که در تقابل با تفکر غربی است.

تایمز هند در ادامه ایران را از پیشروترین دولت‌های منطقه در خاورمیانه معرفی می‌کند که اقدام به طراحی بازی‌های رایانه‌ای کرده است و شروع رقابت را ابتدا میان ترکیه و رژیم صهیونیستی عنوان کرده که در تلاش برای به دست گرفتن پرچم بازی‌های رایانه‌ای بوده‌اند و می افزاید: برنامه‌سازان و طراحان ایرانی نیز در این زمینه توانسته اند به جوایز بین‌المللی بالایی دست یابند.

از سوی دیگر بنا بر گزارش بی بی سی، ساخت بازی‌های رایانه‌ای در ایران از سال 2007 چشم‌های سازندگان چند رسانه‌‌ای‌ها در دنیا را به خود جلب کرد. در آن سال ایران از یک بازی رایانه‌ای رونمایی که در آن نیروهای ویژه از سوی ایران اقدام به رهایی گروگان ایرانی که از دانشمدان هسته ای در دست اسرائیل است می کنند و در بین این عملیات نیز نیروهای آمریکایی و اسرائیلی را شکست می‌دهند.

گفتنی است، در مراسم رونمایی از دو بازی رایانه ای، رئیس سازمان بسیج دانش آموزی و فرهنگیان کشور، تولید دو بازی رایانه ای لانه شیطان 2 و حمله به کاروان آزادی را در راستای مقابله با جنگ نرم دشمن و معرفی ماهیت شوم رژیم صهیونیستی دانسته و گفت: بازی رایانه ای لانه شیطان تا شماره 8 ادامه تولید خواهد شد.

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8906150285