مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

انتقاد شدید اتریش ازبازی"خداحافظ مسجد"
ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٩/٦/٢٠  

انتقاد شدید اتریش ازبازی"خداحافظ مسجد"

رئیس جمهور اتریش با انتقاد از اقدام اسلام‌ستیزانه حزب راستگرای آزادی ملی در تولید بازی ضد‌اسلامی "خداحافظ مسجد "،‌ این اقدام را یک "شوخی بی‌مزه " توصیف کرد.

به گزارش پرس‌تی‌وی، "هاینس فیشر " رئیس جمهور اتریش در واکنش به تولید بازی ضد اسلامی "خداحافظ مسجد " از سوی حزب راستگرای آزادی ملی این کشور، با انتقاد شدید از سران این حزب، این اقدام را یک "شوخی بی‌مزه " دانست.


بنا بر این گزارش، در این بازی که با اتکا به سیاست اسلام هراسی قصد دارد موقعیت از دست رفته حزب آزادی ملی را در آستانه انتخابات تقویت کند، کاربر مناره های مساجد و موذن هایی را می بیند که باید به آنها شلیک کند و در صورتی که کاربر در مقابله با این نمادهای اسلامی موفق نباشد شهر پر از مناره می شود و سپس عبارتی روی صفحه ظاهر می شود که در آن امده است "اگر می خواهید شهر شما اینگونه نشود به نامزدهای مورد تایید حزب راستگرای ازادی ملی رای دهید "
"اوا ماناسیوا " خبرنگار پرس‌تی‌وی از وین گزارش داد پس از آنکه نمونه‌های از مخالفت با ساخت مساجد و مناره در کشور‌های آلمان، سوییس و آمریکا مشاهده شد، این بار نوبت به اتریش رسید که پا را فراتر گذاشته و با ساخت بازی "خداحافظ مسجد " که در آن شما باید مناره‌ها و موذن‌ها را هدف قرار دهید، خشم افکارعمومی این کشور را برانگیخته است.
"کارلا آمینا بقاجاتی " عضو جامعه مذهبی اسلامی اتریش در این رابطه به پرس‌تی‌وی گفت: ما بار ها شاهد تبلیغات کثیف حزب آزادی ملی علیه مسلمانان بوده‌ایم اما این بار این حزب [با ساخت این بازی اینترنتی] از خط قرمز‌ها عبور کرده است و این باورنکردنی است.
گزارش‌های رسیده حاکی است که با افزایش خشم افکار عمومی، دولت اتریش اجرای این بازی را در محیط اینترنتی متوقف کرده و پرونده آن برای بررسی‌های بیشتر به دادستانی کل ارجاع داده است.

http://mouood.org/content/view/11053/2/

کلید واژه : بازی رایانه ای ضد اسلامی ، بازی ویدیویی ضد اسلام و مسجد و مناره ، اتریش ، اسلام هراسی و بازی رایانه ای ، اسلام هراسی و بازی ویدیویی ، نقد و بررسی بازی های رایانه ای ، شوالیه های رایانه ای ناتو فرهنگی ، جنگ نرم و بازی رایانه ای ، نقد و بررسی بازی های رایانه ای