مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

بازی‌های رایانه‌ای پرهیجان و هیجان‌های شدید عصبی
ساعت ٢:٥٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٩/٩/٩  

بازی‌های پرهیجان رایانه‌ای موجب بروز هیجان‌های شدید عصبی در نوجوانی می‌شود.


یک کارشناس بهداشت گفت: بازی‌های پرهیجان رایانه‌ای موجب بروز هیجان‌های شدید عصبی در نوجوانی می‌شود که از نظر عصبی ضعیف هستند و برای ابتلا به صرع، آمادگی دارند.

به گزارش سلامت نیوز نسیمه نجمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: خیره شدن مداوم به صفحه نمایش رایانه موجب می‌شود که چشم‌ها به شدت تحت فشار نور قرار می‌گیرد و فرد دچار عارضه چشمی می‌‌شود.


وی گفت: نشستن در وضعیت ثابت به مدت طولانی موجب می‌شود که ستون فقرات و استخوان‌بندیش دچار اشکال شده و ممکن است، مبتلا به آرتروز شوند.

این کارشناس بهداشت افزود: احساس سوزش و سفت شدن گردن، کتف‌ها و مچ دست ‌از دیگر عوارض کار ثابت و طولانی مدت بازی با رایانه است. هیجان همیشگی هنگام بازی، بر روی بدن فرد تأثیر می‌گذارد و پی‌آمدهای منفی نظیر فشار خون بالا و مشکلات گوارشی برجا می‌گذارد.

نجمی با بیان اینکه ابتلای افراد به چاقی، بیماری مزمن شریان‌های قلبی، افزایش فشار خون، دیابت و بیماری التهاب استخوان‌ها و مفاصل از عوارض کار زیاد با رایانه است، افزود: بازی‌های پرهیجان رایانه‌ای موجب بروز هیجان‌های شدید عصبی در نوجوانی می‌شود که از نظر عصبی ضعیف هستند و برای ابتلا به صرع، آمادگی دارند.

وی اضافه کرد: پوست فرد، در معرض پرتوهایی قرار می‌گیرد که از صفحه رایانه پخش می‌شود و ممکن است باعث عارضه‌های پوستی در فرد شود، ایجاد تهوع و سرگیجه در افراد شود.

http://www.salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=21502&cat=8