مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

بازی رایانه ای خود را قابل حمل کنید
ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٩/۱٠/٢٢  

شرکتی رایانه ای برای افرادی که می خواهند از کارایی های یک رایانه خانگی در قالب بازی های قابل حمل استفاده کنند، راه حلی ارائه کرده که می توان با استفاده از آن تمامی بازی های رایانه ای تحت وندوز 7 را به بازی هایی قابل حمل تبدیل کرد.


 
به گزارش خبرگزاری مهر، بازی های قابل حمل بخشی بزرگ از بازار بازی های رایانه ای را به خود جذب کرده اند اما محدوده کارایی بازی هایی که برای اجرای آنها به رایانه های خانگی نیاز است به اندازه ای وسعت دارد که جایگزین کردن آنها با استفاده از بازی های قابل حمل بسیار دشوار است.

با توجه به این برتری بازی های رایانه ای غیر قابل حمل، شرکت Razor نمونه نمایشی بازی را در نمایشگاه الکترونیکهای مصرفی رونمایی کرده است که Switchblade نام دارد، بازی که قابلیتهای بازی های رایانه ای خانگی را به ابزاری قابل حمل انتقال داده است.

یکی از برتری ها و در عین حال دشواری های بازی های رایانه ای خانگی، نیاز کاربر به ماوس و صفحه کلید رایانه است، پدیده ای که Razor با استفاده از صفحه کلید لمسی فعالی که می توان کاربردهای آن را بر اساس بازی انتخابی، تغییر داد، آن را متحول کرده است.

این کارایی به واسطه استفاده از کلیدهای شفاف بر روی یک صفحه LCD به وجود آمده است، به این معنی که کلیدها هم می توانند نشانه های مربوط به بازی را نمایش دهند و هم می توانند حروف و اعداد را به نمایش بگذارند.

 

از سویی دیگر به منظور جایگزین کردن ماوس این بازی از صفحه ای فوق حساس چند لمسی برخوردار است و در عین حال برای افرادی که ترجیح می دهند از یک ماوس استفاده کنند، پورت USB برای اتصال آن در نظر گرفته شده است. Razor در عین حال از پورتهای هدفن، میکروفن و مینی HDMI نیز برخوردار است تا در صورت تمایل کاربر، بتوان بازی را بر روی نمایشگری بزرگتر نمایش داد.

بر اساس گزارش گیزمگ، پردازشگر این بازی قابل حمل اتم اینتل بوده و ویژه تمامی بازی های تحت ویندوز 7 طراحی شده است. همچنین این بازی از توانایی اتصال وای-فای و 3G نیز برخوردار است و ابعادی برابر 172 در 115 در 25 میلیمتر دارد
 
لینک :

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?pr=s&query=بازی%20رایانه%20&NewsID=1228347