مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

تمرکز بر بازی‌های آنلاین و تلفن همراه در بازار بازی‌های ویدیوئی
ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٩/۱٠/٢٩  

بزرگترین شرکت سازتده بازی‌های ویدیوئی اعلام کرد که این شرکت برای عقب‌نماندن از دیگر شرکت‌های رقیب قصد دارد سرمایه‌گذاری بیشتری در بستر بازی‌های آنلاین و تلفن‌های همراه انجام دهد.


به گزارش شبکه ایران و به نقل از خبرگزاری رویترز شرکت بزرک بازی‌سازی "الکترونیک آرتز" اعلام کرد که تمرکز این شرکت در آینده بر بازی‌های آنلاین و همچنین تلفن‌های همراه خواهد بود.

"جان ریستلو" از مدیران ارشد این شرکت ضمن اعلام این مطلب افزود که این شرکت بیش از 50 عنوان بزرگ بازی در امسال منتشر کرده است و برای سال آینده نیز برای حدود 40 عنوان بزرگ برنامه‌ریزی دارد.

ریستلو در اجلاس جهانی رسانه‌ها درنیویورک اعلام کرد که بازی‌های ویدیویی در سال 2009 بدون تاثیرپذیری از بحران اقتصاد جهانی فروش بالایی داشته‌اند.

صنعت بازی‌های ویدیویی در سال 2009 بیش از 15 میلیارد دلار سودرسانی داشته و این سود خیره‌کننده را  باید مدیون کنسول‌های مایکروسافت، سونی و نینتندو دانست.

وی افزود:"تا پیش از به بازار آمدن کنسول‌های نسل جدید ،صنعت فروش بازی‌ها رونق چندانی نداشت ولی امروزه به عنوان یک بازار پردرآمد به آن نگریسته می‌شود".

این شرکت همچنین از فروش 2 میلیون نسخه‌ای بازی "Left 4 Dead 2" این شرکت در دو هفته اول عرضه خبر داد و افزود که شرکت "Playfish" که بازی‌های ساده اجتماعی تولید می‌کند در حدود 275 میلیون دلار سودرسانی داشته است.

ریستلو همچنین تاکید کرد: شرکت‌های بازی‌سازی در حال تلاش شانه به شانه برای کسب سود بیشتر در این بازار با ارائه بازی‌های جذاب و با کیفیت‌تر هستند و ما نیز نمی‌خواهیم از این بازار عقب بمانیم برای همین می‌خواهیم در بستر بازی‌های آنلاین و تلفن‌های همراه سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهیم.

http://78.38.204.145/NewsDetail.aspx?id=31145