مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

حذف فیلم های ضد صهیونیستی در یوتیوب
ساعت ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٩/۱۱/۱٩  

دیدبان رسانه ای فلسطین که از امکانات یوتیوب برای مبارزه با صهیونیسم بیشترین استفاده را می برد با سانسور یوتیوب مواجه شد و یوتیوب فیلم های ضدصهیونیستی را از سایت خود حذف کرد. 


   به گزارش خبرنگار مشرق، درباره مرزهای جدید اینترنت و تسخیر قلب‌ها و ذهن‌ها حرف‌های زیادی گفته شده است. این یک نمونه کلاسیک از چگونگی مبارزه در این جنگ است.
دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین که در افشای تبلیغات سخنرانی نفرت و تحریک کننده  در برنامه های تلویزیونی بسیار فعال است، برای فاش کردن این تحرکات ، از یوتیوب استفاده می‌کند. ویدئوهای دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین خیلی مردم پسند و پر طرفدار بود و توجه دشمنان اسرائیل را در میان کاربران یوتیوب به خود جلب کرد.
تقریبا به مدت دوسال عناصر تندرو ویدئوهای دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین را در یوتیوب به عنوان عوامل نامناسب یوتیوب، برای برداشتن آنها شناسایی و علامت گذاری کردند.

 بعضی از نمونه‌های فیلم‌هایی که یوتیوب آنها را از سایت خود برداشت به این شرح است:
ویدئوی وداع انتحاری ، که قبلا در لینک http://www.youtube.com/watch?v=ryc7RqXlVdE دیده می‌شد اما به بهانه نقض شرایط استفاده در تاریخ 14/8/2010 برداشته شد.
یوتیوب تصمیم گرفت حساب کاربری اصلی دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین را به بهانه نقض شرایط استفاده، اما در حقیقت به خاطر انتشار سخنرانی نفرت کاملا تعطیل کند. البته PMW سخنرانی نفرت را ترویج نکرد.
با بستن حساب کاربری PMW، یوتیوب بی طرفی‌اش را کاملا آشکار کرد. از آنجا که مبارزه با صهیونیسم در اینترنت بسیار فراگیر شده است و کاربران زیادی به یوتیوب و گوگل بابت این سانسورها اعتراض کردند. در نهایت فشار عمومی موثر شد و حساب "دیده‌بان رسانه‌ای فلسطین"دوباره برقرار شد.

لینک خبر : http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=27342