مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

وارن اسپکتر: از صنعت کمی نا امید شده ام
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸٩/۱۱/٢۸  

وارن اسپکتر خالق افسانه ای عناوینی همچون Deus Ex، System Shock و Theif، روز گذشته در مصاحبه خود اعلام کرد از صنعت بازی های رایانه ای کمی ناامید شده است.

وی در مصاحبه اخیر خود با Develop اذعان داشت اکثر بازیسازان امروزی بیشتر تمرکز خود را بر سیستم های اکشن و گرافیک های قوی می گذراند و کمتر به داستان بازی های خودشان توجه می کنند.


وی گفت: این برای من کمی ناراحت کننده است که ما هنوز بر روی سیستم های مبارزه و تکنیک های رندر بیشتر از مسائل دیگر کار می کنیم در حالی که می توانیم بر روی موضوعات دیگری انرژی بگذاریم و هزینه کنیم؛ کمی از صنعت ناامید شده ام.

وی در ادامه با کنایه گفت: ما فقط دوست داریم تصاویر زیبا و خوش رنگ و لعاب را ببینیم و همه به آن توجه می کنیم. در حقیقت، این است که مرا آزار می دهد.

زمانی که از وی پرسیده شد که چه چیز هایی را در این صنعت دوست دارید وی پاسخ داد: 2 چیز وجود دارد که از آن ها لذت می برم. اولی آن است که دورتادور من را افرادی بسیار باهوش پر کرده اند و این باورنکردنی است که من هر روز چیزهای جدیدی یاد می گیرم. و دومین چیزی که مرا مجاب به اینکار می کند این است که زمانی که به دفتر کارم می آیم، چیزهایی را می بینم که هیچ کس آن ها را ندیده است.

منبع : بازی نما

http://www2.bazinama.com/news-archive/43-games-news/1979-1389-10-17-06-15-27.html