مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

هفتاد قهرمان ، شش میدان نبرد ، بی شمار مبارزه
ساعت ٦:٥٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳۸٩/۱٢/۱  

به دنیای خشن Mortal Kombat خوش آمدید. بدون شک اتفاقاتی که در این دنیای بزرگ رخ می دهد به تنهایی باعث می شود تا این بازی از لحاظ غنای داستانی در رتبه ی بالاتری نسبت به عناوین هم رده اش قرار گیرد. دنیایی که رمز و راز بخش اعظمی از آن را تشکیل میدهد و در آن موجودات و انسان های فراوانی حضور دارند. سرنوشت هر یک از آن ها به نوعی با دیگری پیوند خورده است همین باعث می شود تا داستانی جذاب را برای مخاطبان خود به ارمغان آورند. در مقاله ای که پیش روی شما خوانندگان عزیز قرار دارد سعی شده است تا داستان تمامی شخصیت هایی که تا به حال در این سری معرفی و رونمایی شده اند؛ بیان شود.


این شخصیت ها همگی به نوعی در این سری حضور داشتند؛ البته برخی از شخصیت های مربوط به دنیای این بازی نبوده اند اما در آن حضور داشته اند به همین علت در مورد آن ها نیز توضیحاتی داده شده است. همچنین چهار شخصیت نیز در مقاله قرار دارند که به صورت رسمی با استدیو بازیسازی Midway در ارتباط نبوده اند و توسط فن های بازی ساخته یا کشف شده اند. در مورد توضیحات مربوط به هر شخصیت نیز باید عنوان کنم که تمرکز اصلی ما در این مقاله بر روی آشنایی کامل با شخصیت‌های اصلی که در نسخه‌های اولیه حضور داشته‌اند می‌باشد و در مورد مابقی شخصیت‌ها نیز توضیحاتی در حد قابل قبول و صرفا جهت آشنایی سطحی با داستان زندگی آن‌ها داده شده است. پیش از شروع مقاله نیز لازم است که چند نکته را متذکر شوم و توضیحاتی را ارائه دهم که در زیر به تفصیل بیان خواهم کرد.

ابتدا بهتر است در مورد نام این مقاله که یک بیوگرافی جامع از شخصیت های Mortal Kombat است توضیحاتی را ارائه دهم. همان طور که قبلا اشاره شد در این مقاله هفتاد شخصیت وجود دارند و بخش اول نام مقاله به این قسمت باز میگردد. مقصود از شش میدان نبرد در واقع شش دنیای اصلی است که در این سری وجود داشته و همیشه مبارزاتی در آن صورت گرفته است که این دنیاها عبارتند از Earthrealm، Netherrealm، Outworld، Orderworld یا Seidan، Chaos World و Edenia. البته لازم به ذکر است که ممکن است دنیاهای دیگری نیز وجود داشتند اما هم اکنون یا نابود شده اند و یا اکثرا با دنیایی دیگر ترکیب گشته اند. همان طور که اکثر شما می دانید تمامی این دنیاها صاحب قهرمان، حکمران، نماد و یا ملکه هستند که با مطالعه و بررسی شخصیت ها با این لقب ها و عناوین بیشتر و بهتر آشنا خواهید شد. در نهایت آخرین بخش از اسم این مقاله نیز به مبارزات بی پایان و همیشگی این سری باز میگردد که همیشه و به طور مدوام ادامه داشته و خواهد داشت.

پیش از این نیز ذکر شده است که در این مقاله هفتاد شخصیت از سری MK حضور دارند که در مورد تمامی آن ها سعی شده است مطالب به صورت کامل، دقیق و بدون نقص جمع آوری و در داخل مقاله گنجانده شود. این مقاله به صورت یک شب در میان و بین ساعت 20 الی 21 و همچنین در هفت شب بر روی سایت قرار خواهد گرفت. هدف ما از این که مقاله را بدین گونه بر روی سایت قرار خواهیم داد این است که قصد برگزاری یک سری نظرسنجی را در تاپیک این مقاله و در انجمن خواهیم داشت. نظرسنجی ها بدین صورت است که در طی قرارگیری هر مقاله، 10 شخصیتی که در آن شب توضیحاتی در مورد آن ها داده شده است را بین کاربران به نظرسنجی می گذاریم تا از بین آن ها محبوب ترین شخصیت هر بخش انتخاب شود. پس از انتخاب های شما، در آخرین شب و پس از برگزیده شدن آخرین نفر، یک نظرسنجی نهایی بین هفت شخصیت برتر و سه شخصیت که رتبه دوم را با بیشترین رای کسب کرده‌اند از دیدگاه شما قرار خواهد گرفت که برنده به عنوان محبوب ترین شخصیت سری MK در سایت بازیسنتر معرفی خواهد شد. البته اگر در آخرین نظرسنجی رقابت بین دو یا سه نفر بالا لیست خیلی نزدیک بود یک نظرسنجی دومی نیز تهیه خواهد شد تا عیار کار بهتر مشخص شود.

Mortal Kombat

اولین نسخه از سری بازی‌های Mortal Kombat که توسط شرکت بازیسازی Midway با سبک مبارزه‌ای عرضه شد. این عنوان در سال 1992 با شکل و شمایلی Arcadeـگونه روانه بازار شد. 10 شخصیتی که در این نسخه معرفی شدند از لحاظ داستانی کاملا با یکدیگر ارتباط داشتند که از این ده نفر، هفت نفر از آن‌ها به عنوان کارکترهای قابل بازی بودند و سه نفر دیگر که شامل Goro، Shang Tsung و Reptile می‌شدند به عنوان Boss یا شخصیت مخفی در این عنوان جای گرفته بودند. نبردگاه‌هایی چون Courtyard، Palace Gates، Warrior Shrine، Pit 1، Throne Room، Goro’s Lair و Pit Bottom در این عنوان وجود داشتند که مبارزان در آن به نبرد می‌پرداختند.
 

Mortal Kombat 2

تنها پس از گذشت یک سال نسخه دوم عنوان محبوب Mortal Kombat توسط Midway بر روی ده پلتفرم عرضه شد و با همان سبک آرکیدگونه خود روانه بازار شد. داستان این عنوان به پیش از نسخه اول باز می‌گردد و با عنوان Shaolin Monks که سال‌ها بعد عرضه شد ارتباط داستانی دارد. دوازده شخصیت در این نسخه قابل بازی بودند که از جدیدترین آن‌ها می‌توان به Shang Tsung و محافظ مخصوص وی یعنی Reptile اشاره کرد. همچنین چند شخصیت جدید مانند Baraka و Mileena نیز برای اولین بار در این سری معرفی شدند. لازم به ذکر است که ده شخصیت دیگر نیز که قابل بازی نبودند و تنها به عنوان Boss و یا پس زمینه‌ای در نبردگاه‌ها حضور داشتند؛ که از بین آن‌ها می‌توان به Noob Saibot، Smoke، Shao Kahn و Kintaro اشاره کرد. نکته جالبی که وجود دارد ساخت چندین نبردگاه جدید و رونمایی از آن‌ها در این عنوان است که شامل The Dead Pool، Kombat Tomb، Wasteland، The Tower، Living Forest، Armory، Pit 2، The Portal و Kahn’s Aren می‌شوند.
 

Mortal Kombat 3

نسخه بعدی پس از گذشت دو سال یعنی در سال 1995 میلادی به بازار عرضه شد. این عنوان بر روی هفت پلتفرم عرضه شد که یکی از مهم‌ترین آنان Sony PlayStation بود. این نسخه بعدها با آپدیت‌هایی که بر روی آن انجام گرفت با نام‌های Ultimate Mortal Kombat و MK: Trilogy نیز شناخته شد. شخصیت‌های قابل بازی در این عنوان پانزده نفر بودند که از بین آن‌ها می‌توان به بازگشت Kano و Sonya در این نسخه اشاره داشت و همچنین به حضور چند شخصیت جدید مانند Sindel، Sheeva، Cyrax، Sektor، Kabal و Nightwolf اشاره کرد. نکته جالب در این نسخه حضور Sub-Zero با سیمایی جدید و آزاد شدن کارکتر Noob Saibot با کد ویژه بود که در کنار Bossهایی چون Shao Kahn و Motaro جذابیت بالایی را به بازی تزریق می‌کردند. از نبردگاه‌های جدید این عنوان نیز می‌توانیم به The Subway، The Bank، The Soul Chamber، The Bridge، Shao Kahn Tower، The Temple، Graveyard، Pit 3 و Noob’s Dorfen اشاره داشته باشیم. همچنین در مورد نبردگاه‌ها جالب است بدانید که سه میدان وجود داشت که با زدن مشتی قدرتمند به حریف باعث می‌شد محل آن به بخش دیگری تغییر کند که این سه میدان عبارت‌اند از The Subway، The Bank و The Soul Chamber که به ترتیب به The Street، The Rooftop و The Balcony تغییر پیدا می‌کردند.
 

Mortal Kombat 4
این نسخه از بازی نیز مانند شماره قبلی در طی دو سال ساخته شد و در سال 1997 به دوستاران Mortal Kombat عرضه شد. این عنوان در واقع آخرین نسخه از ورژن Arcade مانند سری MK بود که البته با آپدیتی همانند MK3، در سال 1999 با نام MK: Gold شناخته شد که دارای چندین شخصیت قابل بازی جدید و نبردگاه‌هایی جالب بود. در مورد تغییرات بنیادینی که در این نسخه صورت گرفت باید به سه بعدی شدن محیط اشاره داشته باشیم. سازنده بازی، Ed Boon در این باره گفته بود که من علاقه دارم بازی را به گرافیک و محیطی سه بعدی ارائه کنم اما همچنان مشتاق این هستم تا بازیکنان همان حس و حال قدیمی و دو بعدی را در حین مبارزه داشته باشند. همچنین از دیگر تغییرات اساسی می‌توان به استفاده از Motion Capture برای اولین بار در این عنوان و همچنین قرار دادن سلاحی خاص برای هر شخصیت مانند شمشیر، تبر و گرز اشاره کرد که باعث بهبود کیفیت نهایی بازی و همچنین تغییراتی در بنیاد گیم‌پلی آن شد. در این نسخه نیز بار دیگر شاهد چند کارکتر جدید از جمله Shinnok، Quan Chi، Fujin، Tanya و Reiko بود که در کنار آن‌ها سه شخصیت مخفی دیگر با نام‌های Goro، Noob Saibot و Meat حضور داشتند. از نبردگاه‌هایی که به این عنوان اضافه شده است می‌توانیم به Elder Gods، Ice Pit، Reptile Lair، Shaolin Temple، The Prison، The Well و Wind World اشاره کنیم.
 

Mortal Kombat: Deadly Alliance
پس از گذشت پنج سال و در نوامبر سال 2002 شاهد نسخه بعدی Mortal Kombat بودیم که بر خلاف گذشته دیگر شماره نداشت و با پسوند اتحاد مرگبار روانه بازار شد. این عنوان بر روی چهار پلتفرم عرضه شد که مهترین آنان Xbox و PlayStation 2 بودند. تمرکز داستان در این نسخه حول اتحاد بین Shang Tsung و Quan Chi بود که قصد داشتند با استفاده از قدرت خود ارتشی باستانی را بار دیگر زنده کنند و به کمک آن‌ها بر Outworld مسلط شوند. اتحاد مرگبار اولین نسخه MK بود که به صورت انحصاری برای کنسول‌های خانگی و دستی منتشر شد و به هیچ وجه نسخه Arcade آن برای دستگاه‌های مربوطه ساخته نشد. شعار این نسخه مبارزه‌ای بسیار بی‌رحمانه، شرارت‌بار و مرگبار بود. در این عنوان بیست و یک کارکتر قابل بازی حضور داشتند که تعدادی از آن‌ها از جمله Frost، Kenshi، Blaze، Drahmin، Bo’ Rai Cho، Moloch، Li Mei و Mavado برای اولین بار مشاهده می‌شدند. از پیشرفت‌های این نسخه نیز می‌توان به بهبود مدل‌سازی شخصیت‌ها، قرار دادن دو سبک مبارزه برای هر شخصیت که یکی با سلاح و دیگری بدون سلاح بود، قرار دادن بخش جدیدی با نام Konquest که در آن هر شخصیت دارای داستان مخصوص به خود بود و همچنین قابلیت خرید لباس و باز کردن کارکترهای مخفی به کمک سکه‌هایی که در این بخش به دست می‌آورید. مانند تمامی نسخه بار دیگر شاهد چندین نبردگاه جدید بودیم که شامل Acid Bath، Drum Arena، Lost Tomb، Quan Chi Fortress، Shang Tsung Palace، Kuatan Palace، Lin Kuei Temple، Dragonfly، Palace Ground، NetherShip، Sarna Ruins، Lava Shrine و Moloch’s Lair می‌شدند.

 

Mortal Kombat: Deception
تنها با گذشت دو سال و در اکتبر سال 2004 شاهد انتشار یافتن این نسخه از سری Mortal Kombat بودیم که برای کنسول‌های Xbox و PS2 عرضه شد و البته با تاخیری چهار ماهه در فوریه سال 2005 برای GameCube نیز منتشر شد. همان طور که اکثر شما به خاطر می آورید در این ویدئو ابتدایی این نسخه شاهد مبارزه سهمگین Raiden در مقابل Shang Tsung و Quan Chi بودیم؛ او موافق به شکست دادن اتحاد مرگبار بین آن دو نشد و در مقابل آن‌ها به زانو در آمد. اما پیروزی این دو تن بسیار کوتاه بود زیرا آن‌ها برای قدرت بیشتر به یکدیگر نیز خیانت کردند و به مبارزه پرداختند تا برنده قدرتمندترین شخص در تمامی قلمروها شناخته شود. در این نبرد نیز Quan Chi به پیروزی رسید اما ناگهان صدای قدم‌هایی کاخ و محوطه آن را به لرزه در آورد. هیبتی عظیم در حال ورود به سرسرا بود. بله، او کسی نبود جز پادشاه و امپراطور واقعی Outworld، Onaga، فرمانروای اژدهایان؛ او بازگشته بود تا قدرت از دست رفته خود را بازیابد. هیچکس جلودار او نبود.برای اینکه جلوی ورود Onaga گرفته شود هر سه نفر که تا دقایقی پیش دشمن هم بودند با هم متحد می شوند. اما با این حال اتحاد آنها هم مانع پیشروی Onaga نمی شود. وقتی Raiden متوجه می شود که با نیروهای معمولی نمیتوان جلوی او را گرفت، سعی میکند با جمع کردن همه ی انرژی خودش در یک گوی، آن رابه سمت Onaga پرتاب کند؛ اینکار انفجاری عظیمی را ترتیب داد و همه چیز را نابود کرد. اما او همچنان بدون یک خراش، پرقدرت و استوار در مقابل آن‌ها ایستاده بود. چه کسی قادر به نابود کردن و متوقف کردن او بود؟

از داستان این نسخه که عبور کنیم به شخصیت‌های جدیدی که در این نسخه برای اولین بار رونمایی شدند خواهیم رسید. در بین آن‌ها می‌توان به Ashrah، Hotaru، Darrius، Dairou، Havik، Kira، Kobra، Onaga و Shujinko اشاره کرد. از قابلیت‌های جدیدی که در این عنوان گنجانده شده بود می‌توانیم به محل‌هایی خاص و ویژه در هر نبردگاه برای کشتن دشمنان، وجود حرکت Hara-Kiri که خودکشی سامورایی‌ها محسوب میشود، وجود سلاح‌هایی در هر نبردگاه جهت استفاده توسط شخصی که آن را زودتر به دست آورد، اضافه شدن بخش‌های سرگرم کننده به بازی مانند شطرنج و پازل مخصوص MK، وجود شخصیت Noob-Smoke که با تعویض بین این دو شاهد تفاوت در سبک نبردهای آن دو بودیم و در نهایت نیز می‌توان به یکی از گسترده‌ترین بخش‌های آنلاین که تا به حال در این سری وجود داشته است اشاره کنیم. در نهایت نیز باید نبردگاه‌های جدید این نسخه را معرفی کنیم که شامل Beetle Lair، Slaughterhouse، Sky Temple، Chamber of Artifacts، Dark Prison، Hell’s Foundry، Falling Cliffs، Golden Desert، Dragon Mountain، The Nexus و Dragon King’s Temple می‌شوند.
 

Mortal Kombat: Shaolin Monks
سبک این عنوان با نسخههای دیگر این سری تفاوت داشت و دارای المانهای Adventure بود. این نسخه را میتوانیم با احتساب تمامی آپدیتهای و پورتهایی که بر روی کنسولهای دیگر انجام شده است به عنوان نهمین نسخه از سری Mortal Kombat قلمداد کنیم. Shaolin Monks در تاریخ 16 سپتامبر سال 2005 میلادی توسط شرکت Midway برای کنسولهای Xbox و PS2 منتشرشد. پایه و اساس داستان بر سفر Liu Kang و Kung Lao بنا شده بود که در قلمروهای مختلفی به سفر میپرداختند تا از حملات Shang Tsung جلوگیری کنند و در این راه شخصیتهای بسیار زیادی نظیر Johnny Cage، Sonya Blade، Raiden و Jax به آنها کمک کردند و شخصیتهای دیگری مانند Goro، Reptile، Mileena، Jade و Baraka مقابل آنها مقلوب شدند.

 طرفداران سری MK با این نسخه از لحاظ داستانی مشکلات بسیاری داشتند و خیلیها عقیده داشتند که با داستان اصلی این سری تفاوت داشته است. وقایعی که در این نسخه اتفاق میافتد در زمانی بین نسخه اول و دوم رخ میدهد. این بازی دارای حالت Co’op نیز بود که البته به شکل Ko’op نوشته شده بود و همچنین شخصیتهای Scorpion و Sub-Zero نیز در آن قابل بازی بودند. از Bossهایی که در این نسخه حضور داشتهاند میتوانیم به Shao Kahn، Ermac، Kano، Kintaro، Shang Tsung و Goro اشاره کنیم. از نبردگاههای مهمی که در این نسخه وجود داشتند میتوانیم به Dead Pool، Ice Pit، Kombat Tomb، Living Forest، Pit 1، Pit 2، Shao Kahn’s Arena، Warrior Shrine و Wu Shi Academy اشاره داشته باشیم.
 

Mortal Kombat: Armageddon
این نسخه را می‌توان اولین عنوانی نامید که بر روی یکی از کنسول‌های نسل حاضر عرضه شده است. هفتمین عنوان از این سری در اکتبر سال 2006 بر روی کنسول‌های خانگی PS2 و Xbox منتشر شد که آخرین نسخه بر روی این دو پلتفرم نیز به شمار می‌رود و برای اولین بار در 29 ماه می بر روی کنسول Wii عرضه شد. این نسخه را می‌توان به نوعی کامل‌ترین عنوان در سری Mortal Kombat دانست زیرا 62 شخصیت در آن حضور داشتند که این تعداد با منتشر شدن نسخه Wii و رونمایی از شخصیت جدیدی با نام Khameleon که در انحصار این کنسول بود به 63 نفر رسید. دو برادر جدید نیز در این نسخه حضور یافتند که با نام‌های Taven و Daegon شناخته می‌شدند؛ در کنار این دو شخصیت چندین کارکتر قدیمی نیز بار دیگر به این عنوان بازگشتند که از بین آن‌ها می‌توان به Meat، Motaro، Rain، Sektor، Shinnok، Sheeva، Fujin، Kai و Kintaro اشاره کرد. در این نسخه نبردگاه‌های بسیار زیادی نیز ساخته شده بود که حدود 30 مکان وجود داشت که از بین آن‌ها Scorpion’s Lair، Reiko’s War Room، Shinnok’s Spire، Pyramid of Argus، Chamber of Daegon، Red Dragon Caverns، Arctika، Botan Jungle، Meteor Storm و Fire Well برای اولین بار در این سری قرار گرفته بودند. این نسخه جوایزی چون بهترین بازی Xbox در سال 2006 از دیدگاه مجله OXM، بهترین بازی با سبک مبارزه‌ای برای کنسول PS2 از دیدگاه IGN و بهترین بازی با سبک مبارزه‌ای سال از دیدگاه Spike TV؛ همچنین لازم به ذکر است که سایت IGN، Gamespot، Game Informer، OXM و PSM به ترتیب امتیازهای 8.5، 7، 8.25، 9 و 8 را به بازی داده‌اند که نشان از یک عنوان بسیار جذاب و خوب می‌دهد.
 

Mortal Kombat VS DC Universe
مانند بسیاری از نسخه‌های این بازی که با فاصله زمانی دو ساله عرضه می‌شوند؛ این عنوان نیز در 16 نوامبر سال 2008 میلادی برای کنسول‌های Xbox360 و PS3 عرضه شد. این عنوان اولین سری از نسخه Mortal Kombat بود که در بین درجه بندی بازی‌ها از لحاظ خشونت به جای درجه Mature (M)، درجه Teen (T) را دریافت کرد. از تغییرات مهم این نسخه می‌توان به اضافه شدن نبردهای نزدیک با زدن دکمه‌های مورد نظر و همچنین سقوط از یک منطقه به منطقه دیگر و مشت‌زنی شخصیت‌ها در حین سقوط که به جذابیت بازی کمک شایانی را می‌نمود. جالب است بدانید که از اولین اطالاعت مربوط به هشتمین سری MK که توسط سازندگان منتشر شده بود از طراحی‌های مربوط به نسخه PC یاد شده بود و همچنین آن‌ها گفته بودند که قصد ساخت بازی با گرافیک بسیار بالا و خشونت متوسط را خواهند داشت که تقریبا به این وعده خود عمل کردند. در این نسخه شاهد وجود شخصیت‌های بسیار زیادی از خارج دنیای MK بود که متعلق به دنیای DC بودند و از مهم‌ترین آنان می‌توان به Batman، Joker، Superman، The Flash، Cat Woman، Wonder Woman، Capitan Marvel و Darkseid اشاره کرد و در سمت مقابل و در دنیای MK نیز شاهد شخصیت‌های نام‌آشنایی چون Sub-Zero، Scorpion، Raiden، Sonya، Jax، Shang Tsung، Shao Kahn، Liu Kang، Kitana و Baraka بودیم. نبردگاه‌هایی که در این عنوان به معرض نمایش در آمد شامل Apokolips، Bat Cave، Gotham City، Metropolis، Raiden’s Temple، UN Space Station، Special Forces Base، Fortress of Solitude، Themyscira، Wu Shi Academy و Oan Senate بود که تقریبا مرتبط با هر دو دنیا بودند.
 

Mortal Kombat 2011
جدیدترین نسخه Mortal Kombat قرار است که در سال جاری روانه بازار شود و به گفته شخص Ed Boon همان حال و هوای قدیمی را برای طرفداران این سری به همراه امکانات و ویژگی‌های جدیدی که به بازی اضافه می‌شود، به ارمغان آورد. او همچنین در تاریخ 18 جون سال 2009 اعلام کرد کار Motion Capture جهت ساخت یک عنوان جدید و با درجه M در حال آغاز است و اطلاعات جدیدی به زودی در این زمینه اعلام خواهد شد. گیم پلی در این نسخه کاملا بهبود یافته و همچنین قابلیت جدیدی با نام X-ray نیز در بازی گنجانده شده است که به کمک آن می‌توانید ضربات سهمگینی را به دشمنان خود در حین مبارزه و به صورت آهسته وارد کنید و شاهد شکستن استخوان‌های بدن آن‌ها باشید که کار فوق‌العاده جالبی به نظر می‌رسد. تا به حال در این نسخه 25 شخصیت تایید شده داشته‌ایم که بارها و در بخش‌های مختلفی نام آن‌ها را شنیده و دیده‌اید که دیگر اشاره کردن به نام تمامی آن‌ها باعث خستگی شما خوانندگان می‌شود. البته لازم به ذکر است که وجود شخصیت‌هایی همچون Quan Chi، Kabal، Smoke و Bo’ Rai Cho نیز به صورت شایعه به گوش می‌رسد و حتی شخصیت‌هایی مانند Rain، Tanya، Shinnok و Kenshi ممکن است بعدها به صورت DLC عرضه شوند و از همه مهم‌تر شخصیت Kratos، خدای جنگ نیز پای به این دنیا نهاده است و به صورت انحصاری برای کنسول PS3 عرضه خواهد شد. در مورد نبردگاه‌های این نسخه از بازی نیز باید گفت که 20 نبردگاه طراحی شده است که شامل The Armory، The Bell Tower، The Bridge، The Cathedral، The Courtyard، Dead Pool، Goro’s Lair، Graveyard، Jade’s Desert، Kahn’s Arena، Living Forest، The Netherrealm، The Street، Pit 2، Rooftop، Shang Tsung’s Garden، The Subway، Throne Room، Wasteland و به احتمال زیاد Kratos Stage می‌شوند. این بازی علاوه بر نسخه معمولی در دو پک مخصوص نیز عرضه خواهد شد که در هر یک آیتم‌های ویژه‌ای برای طرفداران بازی گنجانده شده است و تاریخ انتشار آن نیز 19 ایپریل تایین شده است.

Armory
اسلحه‌خانه یکی از قوی‌ترین ارتش‌های جهان که متعلق به سربازان Outworld است. این مکان همچنین محلی برای طراحی سلاح‌ها می‌باشد که حتی در پس‌زمینه آن گاهی اوقات شاهد گداختن فلزات مختلف بودیم که به احتمال قوی در ساخت سلاح‌ها از آن استفاده می‌شود. آرم سری MK نیز در وسط صفحه به چشم می‌خورد که جلوه خاصی به محیط بخشیده است. این نبردگاه برای اولین بار در Mortal Kombat 2 رونمایی شد و همچنین در نسخه سوم و Shaolin Monks نیز وجود داشت که در واقع این محل، راهی برای رسیدن به مبارزه نهایی در Shao Kahn Arena بود. با توجه به اشاراتی که سازندگان به این میدان داشته‌اند به نظر می‌رود که شاهد حضور آن در نسخه پیش رو نیز باشیم.
 

Balcony
این مکان در واقع مخفیگاه و محل اقامت Motaro است که در دو طرف آن نیز دو مجسمه متعلق به نژاد خود یعنی Centaurian را قرار داده است. در پس زمینه این نبردگاه نوری سبز رنگ را که داخلی محلی شبیه به چاه به بیرون منعکس می‌شود را مشاهده می‌کنید. این محل در واقع همان Soul Chamber می‌باشد. این میدان نبرد برای اولین بار در Mortal Kombat 3 به معرض نمایش در آمد و که در آن بازیکنان باید با Motaro که به نوعی Sub-Boss(شخصی که پیش از نبرد نهایی با او مبارزه خواهید کرد) به شمار می‌رفت مبارزه می‌کردند. البته در برخی نسخه مانند UMK شاهد نبردگاه Roof به جای Balcony بودیم که البته دلیل آن هیچ‌گاه از سوی سازندگان اعلام نشده است.
 

Bell Tower
یکی دیگر از نبردگاه‌هایی که در در نسخه MK3 و همچنین آپدیت‌های آن یعنی UMK و MKT به نمایش در آمده است. البته این میدان در MK: Armageddon نیز وجود داشت و بازیکنان در آن به مبارزه می‌پرداختند. در این نبردگاه بازیکنان توانایی داشتند که با زدن مشتی قدرتمند به حریف خود او را بر روی میخ‌هایی که در پایین برج وجود داشت پرتاب کنند؛ چیزی که مشابه آن در سری میدان‌های مبارزه Pit همیشه مشاهده کرده‌ایم. در آخرین نسخه‌ای که این میدان وجود داشت شاهد بودیم که پس از پرتاب کردن دشمنان خود بر روی این میخ‌های طویل پاها و یا دستان آنان قطع شده و به گوشه‌ای می‌افتادن که موش‌هایی در آنجا از آن به عنوان غذا استفاده می‌کردند. همچنین لازم به ذکر است که این مکان برای نسخه 2011 نیز تایید شده است و در آن موش‌ها و کلاغ‌های سیاهی نیز حضور دارند.
 

Courtyard
در مکانی دوردست که کمتر انسانی تا به حال به آن پای گذاشته است؛ دریایی گم شده وجود داشت که در آن دژ نظامی مستحکمی تحت نظارت Shang Tsung ساخته شده است و متعلق به اوست. حیاط این قلعه نظامی یکی از نبردگاه‌های بازی می‌باشد. این مکان در اولین نسخه MK معرفی شد که محل برگزاری دهمین تورنومنت مرگبار MK به میزبانی Shang Tsung نیز بود. نگهبانان محوطه و همچنین دانش‌آموزانی که در پی کسب مهارت‌های رزمی هستند به تماشای این مسابقات و همچنین تشویق قهرمانان می‌پردازند. این نبردگاه در نسخه‌های MKT و MK: Deception نیز وجود داشته است و به نظر می‌رسد در نسخه پیش رو نیز وجود خواهد داشت.
 

Dead Pool
یکی از خاطره‌انگیزترین نبردگاه‌های بازی به واقع همین میدان است که برای اولین بار درMortal Kombat 2 از آن رونمایی شد. مکانی ناشناخته که در آن افرادی که باید مجازات یا شکنجه و یا حتی قربانی شوند را با زنجیر‌هایی که به سقف متصل شده است بر روی استخری از اسید قرار می‌دهند. Shang Tsung در مورد این مکان گفته است که من بسیار به این مکان علاقه دارم و شکنجه کردن دشمنان با این روش بسیار زیبا است. البته از این مکان بیشتر برای افرادی که شخصا توسط Shao Kahn به مرگ محکوم شده‌اند استفاده می‌شود. این نبردگاه در نسخه MK: Deception نیز وجود داشته و همچنین در نسخه 2011 به نمایش در خواهد آمد. نکته جالبی که در این باره اشاره شده است در نسخه جدید شاهد شکنجه شدن افراد زنجیر شده خواهید بود به نحوی که کمی از بدن آن‌ها به داخل اسید وارد می‌شود و سپس به بالا باز گردانده می‌شوند.
 

Dragon King’s Temple
یک مکان باستانی و قدیمی که در رشته کوه‌های اژدها و در داخل قلمرو و جهان Outworld واقع شده است. از این مکان گاهی به عنوان The Temple of Dragon King نیز یاد می‌شود که البته بار معنایی یکسانی را دارند. این معبد در واقع جز کوچکی از یک مجموعه عظیم است که با نام معبد گمشده شناخته می‌شود. از این مکان برای اولین بار در MK: Deception رونمایی شده است که در آن مبارزان باید با Onaga در آخرین نبرد روبه‌رو می‌شدند و او را شکست می‌دادند. در ورودی این معبد دو مجسمه اژدها وجود داشتند و همچنین در کف آن ستاره‌ای همانند ستاره پنج‌پر نقش بسته است که در هر گوشه آن یک قطعه Kamidogu وجود دارد که قدرت Onaga به آن وابسطه است.
 

Falling Cliffs
یکی از خطرناک‌ترین مناطق واقع در Outword، این منطقه می‌باشد که با زمین لرزه‌هایی که در آن رخ می‌دهد صخره‌های زیر پای بازیکنان شروع به سقوط کردن به انتهای دره‌ای پر از میخ‌های طویل می‌کند و از این رو یکی از جذاب‌ترین و در عین حال سرعتی‌ترین نبردگاه‌های بازی به شمار می‌رود. اگر در این میدان هر دو شخصیت به انتهای دره سقوط کنند شخصیتی که ضربه کمتری را در طول مبارزه دریافت کرده است برنده خواهد بود. از این نبردگاه‌برای اولین بار در MK: Deception رونمایی شد. البته چند سال بعد شاهد حضور آن در MK: Armageddon نیز بودیم.

 

Fire Well
نبردگاهی که دور تا دور آن به وسیله آتش احاطه شده است و برای اولین بار در MK4 و MK: Gold به معرض نمایش در آمد و بعدها در نسخه Armageddon با ویژگی جدیدی که شامل حمل یک تله انفجاری توسط بازیکنان می‌بود نیز بازسازی شد. برای جذابیت بخشیدن به این میدان نبرد سازندگان دیوارهای آن را از اسکلت شخصیت‌های که پیش از این در آن‌جا مبارزه کرده و شکست خورده بودند، تزیین کرده و آراسته بودند. جالب است که در برخی قسمت‌های زمین نیز شاهد جمجمه برخی از مبارزان شکسته خورده نیز بودیم که در نوع خود جالب بود. نکته جالب‌تری نیز در این بخش وجود داشت و آن هم استفاده از این جمجمه‌ها بر علیه دشمن خود و پرتاب کردن آن به سمت او بود. ‌

 

Goro’s Lair
محل سکونت قهرمان بزرگ تورنومنت‌های MK یعنی Goro در این دخمه سرد و نمناک است. از این نبردگاه در نسخه اولیه و ابتدایی Mortal Kombat رونمایی شد. تقریبا می‌شود عنوان کرد که این دخمه در تمامی نسخه‌های بازی به جز MK: Deception وجود داشته است و مبارزان در آن به نبرد میپرداخته‌اند. این نبردگاه را می‌توان به عنوان یکی از محبوب‌ترین میدان‌ها شناخت زیرا در بسیاری از نسخه‌ها و در اکثر پلتفرم‌ها حضور داشته است و تقریبا میزان محبوبت آن را می‌توان با Living Forest در یک حد و اندازه دانست.
 

Graveyard
قبرستان که گاهی اوقات از به عنوان Cemetery نیز در بازی‌ها یاد شده است؛ برای اولین بار در MK3 به معرض نمایش درآمد. این نبردگاه از لحاظ زیبایی در طراحی فوق‌العاده است. ماه درخشانی که در بالای یک مقبره بر میدان نبرد می‌تابد و همچنین سنگ قبرهایی که بر روی برخی از آنان نام سازندگان بازی از جمله Ed Boon و John Tobias نیز به چشم می‌خورد وجود دارند. جالب است که بر روی برخی از سنگ قبرها به عنوان تاریخ مرگی که بر روی آن نقشه بسته است، تاریخ انتشار بازی در پلتفرم‌های مختلف را عنوان کرده بودند که حرکت جالبی بوده است. این نبردگاه در نسخه MK VS DC نیز وجود داشته است و همچنین وجود آن در نسخه پیش رو تایید شده است و در آن اسکلت‌هایی که با جادویی سبز رنگ و تحت فرمان Onaga نیز هستند در پس‌زمینه آن وجود دارد که با نام Soulnado شناخته می‌شوند.
 

Hell
جهنمی سوزان که در برخی نسخه‌ها از آن به عنوان Scorpion’s Lair و Hades یاد شده است برای اولین بار در UMK رونمایی شده است و نبردگاه اصلی Scorpion نیز به شمار می‌رود. در این میدان مبارزان می‌توانند با یک مشت سهمگین رقیب خود را به مواد مذابی که در کنار زمین قرار دارد پرتاب کنند و او را زنده زنده بسوزانند. در مورد مکان دقیق این میدان هیچگاه اشاره دقیقی نشده است که آیا جزوی از Netherrealm یا Outworld است و آیا اصلا متعلق به قلمرو خاصی است یا خیر. در نسخه پیشرو باردگیر پس از چند سال شاهد جهنمی سوزان خواهیم بود که این‌بار کمی تاریکتر و ترسناک‌تر از گذشته به تصویر کشیده شده است و در آن ستون‌هایی از جمجمه و دود در پس‌زمینه میدان وجود دارد. همچنین در این نسخه خبری از مواد مذاب در کنار میدان نیست و به همین جهت Fatality مربوط به خود این نبردگاه حذف شده است.
 

Hell’s Foundry
محلی برای ذوب کردن فلزات برای مجهز کردن ارتش شیطانی Onaga که در Outworld واقع است. سربازان مستقر در آنجا به دستور شخصی Onaga کوره‌های عظیمی ریخته‌گری را برای ساخت سلاح و بالاپوش‌های فلزی ساخته بودند تا به کمک آن به هدف‌های بلند مدت خود جامع عمل بپوشانند و ارتش خود را با بهترین ادوات جنگی مجهز کنند. از این نبردگاه برای اولین بار در نسخه MK: Deception رونمایی شد که در آن سربازان موظف به دفاع از حکومت Onaga بودند و به هر قیمتی باید آن را حفظ می‌کردند.
 

Hidden Portal
این نبردگاه در واقع یک مدخل یا ورودی به برج ویران شده‌ای که در MK3 وجود داشت می‌باشد. منظور از برج همان برجی است که با نام Chose Your Destiny شناخته می‌شد و بازیکنان باید در آن به انتخاب سرنوشت خود و روند طی کردن مبارزه تصمیماتی را اتخاذ می‌کردند. این نبردگاه در واقع بعد از Pit 3 وجود داشت که از عبور مبارزان جلوگیری می‌کرد و باید در آنجا به مبارزه‌ای می‌پرداختند. البته این میدان نبرد با نام Smoke’s Portal نیز شناخته می‌شود و همچنین در نسخه Nintendo 64 مربوط به MKT و همچنین MK: Deception تمامی نسخه‌ها وجود داشت و به تصویر کشیده شده بود.
 

Jade’s Desert
یکی دیگر از نبردگاه‌های بازی که در آن نام Jade نیز به چشم می‌خورد. از این میدان نبرد برای اولین بار در MKT و UMK رونمایی شد. در این نبردگاه شاهد حضور Cyrax نیز بودیم که در پس زمینه آن در حال تلاش برای خارج شدن از داخل ماسه‌های صحرا بود. در پایان مخصوص او در همین سری نیز شاهد بودیم که او به علت دریافت نکردن هیچ دستوری از سوی Lin Kuei در صحرایی سوزان گم شده است و بدون هدف رها شده است. در نسخه 2011 بازی که به زودی عرضه می‌شود نیز این نبردگاه وجود خواهد داشت که البته در پس‌زمینه آن هیچ اثری از Cyrax نیست و به جای آن مجسمه‌ای که تنها سر و دستان ملکه Sindel را نشان می‌دهد وجود خواهد داشت.
 

Kahn’s Arena
نبردگاهی مخوف که در سرزمین Outworld واقع شده و به Shao Kahn’s Arena نیز مشهور است. در هر ماه چندین رقابت بین نیروهای Shao Kahn در اینجا برگذار می‌شود تا همگی آمادگی خود را حفظ کنند و امپراطور نیز شخصا به تماشای این رقابت‌ها و توان فنی نیروهای خود می‌نشیند. مسابقات رسمی در این مکان همیشه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است و صدها نفر تماشاگر را به آنجا می‌کشاند که همگی منتظر پیروز شدن امپراطور خود در مقابل حریف نهایی هستند. در Mortal Kombat 2 شاهد حضور Sonya و Kano در پس‌زمینه بودیم که در آنجا توسط Kahn اثیر و به زنجیر کشیده شده بودند. این نبردگاه با نام Kahn’s Colosseum در نسخه پیش رو شناخته می‌شود که در پس‌زمینه آن پنج نفر به زنجیر کشیده شده‌اند. این پنج نفر شامل Kira، Li Mei، Tanya، Kitana و یک نینجای زن با لباس قرمز رنگ که احتمال می‌رود شخصیت Skarlett باشد؛ می‌شوند.
 

Kahn’s Kave
این مکان به نام‌های بسیار زیادی از جمله The Cave و Shao Kahn’s Kave مشهور است و شناخته می‌شود و در واقع یک راهروی زیرزمینی کاملا مخفی در زیر دژ نظامی Kahn می‌باشد که او از طریق آن توانست روح‌های فراوانی را از Netherrealm به اسارت در آورده و همه آن‌ها را تحت کنترل و فرمان خود نیز در آورد. قسمت انتهایی این غار که در سرزمین دشمن قرار گرفته است در واقع در بالای یک غار دیگر واقع شده است که از آن به عنوان Scorpion’s Lair یاد می‌شود. در نسخه UMK برای رسیدن به این منطقه مخفی باید زمانی که با دشمن خود در Scorpion’s Lair در حال مبارزه هستید؛ مشتی سنگین را حواله او کنید تا وارد این نبردگاه پنهان شوید.

 

Kombat Tomb
این میدان نبرد را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین و متفاوت‌ترین میدان‌های نبرد نامید که برای اولین بار در Mortal Kombat 2 و پس از آن در MKT، MK: Shaolin Monks و MK VS DC نیز به نمایش در آمد. وجه تمایز اصلی این نبردگاه تیغه‌هایی است که بر روی سقف آن قرار دارد و بازیکنان می‌توانستند از آن به عنوان Fatality استفاده کنند و حریف خود را در پایان مبارزه به آن میخکوب کنند. در نسخه Shaolin Monks شاهد بودیم که Baraka به عنوان Boss این نبردگاه انتخاب شده بود و باید قهرمانان داستان با او مبارزه می‌کردند. البته برای رسیدن به این مکان باید از مکان مخوف با نام Soul Tower عبور می‌کردند که متعلق به Shang Tsung بود.
 

Kuatan Palace
محل دقیق این مکان در یک شهر باستانی که در Outworld واقع است می‌باشد که با نام Kuatan شناخته می‌شود. اتاق پادشاهی این قصر با مجسمه‌ها و نمادهایی که از نژاد فرمانروایان کبیر و باستانی Shokan(این نژاد دورگه بوده و نیمی انسان و نیمی اژدها هستند که مهم‌ترین فرمانده آنان در زمان حال Goro می‌باشد) وجود دارد، آراسته شده است. Goro تا پیش از اینکه همگان گمان کنند که او در تورنومنت دهم کشته شده است بر اینجا حکومت می‌کرد. سال‌ها بعد او توانست به کمک Shao Kahn به قدرت بازگردد و از مرگ در مقابل Noob Saibot نیز رهایی یابد. این نبردگاه بری اولین بار MK: Deadly Alliance به معرض نمایش در آمد و پس از آن در MK: Deception نیز به تصویر کشیده شد که در آنجا مبارزان می‌توانستند حریفان خود را به داخل مواد مذاب نیز پرتاب کنند.
 

Lin Kuei Temple
این معبد برای اولین بار توسط Sub-zero و به فرمان Lin Kuei پیدا شد. این مکان در واقع محلی دور افتاده برای انجام تحقیقات و عملیات‌های میدانی او می‌باشد. Sub-Zero این مکان را در نقطه‌ای دور افتاده و باستانی که پوشیده از یخ‌بود پیدا کرد. محل دقیق آن مشخص نیست اما به نظر می‌رسد که در قطب شمال واقع شده است. از این معبد در نسخه MK: Armageddon رونمایی شد و از آن در بخش مربوط به Konquset استفاده می‌شده است.
 

Living Forest
مکانی دور افتاده که در Outworld واقع شده است. این جنگل اسرارآمیز به دستور Centuriesها تمامی ساکنان را شکار کرده و به آن‌ها تقدیم کرده‌اند. این درختان همگی دارای چهره‌های خشمگین و غران هستند. سوخت و ساز آن‌ها هنوز کشف نشده است اما آن‌ها گاهی بسیار خشمگین هستند و گاهی اوقات نیز ممکن است سال‌ها به خواب بروند. این نبردگاه برای اولین بار در Mortal Kombat 2 رونمایی شد و در نسخه‌های زیادی حضور داشت و از محبوب‌ترین میدان‌ها می‌باشد. در نسخه دوم و در پس‌زمینه شاهد حضور Jade و Smoke بودیم که در بین درخت‌ها جابه‌جا می‌شدند. البته یک سایه سیاه نیز به سرعت در بین درختان جابه‌جا می‌شد که بسیاری گمان می‌کردند که این شخص کسی نیست جز Noob Saibot. در نسخه سوم و چهارم نیز این جنگل به تصویر کشیده شده بود که البته تفاوت خاصی در آن به وجود نیامده بود و تنهای می‌توان به نبودن شخصیت‌های ذکر شده در پس‌زمینه اشاره کرد. در نسخه پیش رو نیز این نبردگاه به معرض نمایش در خواهد آمد که البته به گفته Ed boon دیگر شاهد حضور Smoke، Jade و یا Noob Saibot در پس زمینه آن نخواهیم بود.
 

Lost Bridge
این میدان نبرد در واقع ترکیبی از یک پل است که در پس‌زمینه آن یک درگاه(Portal) با ترکیب رنگ‌های آبی و بنفش به چشم می‌خورد. بسیاری بر این باور هستند که این نبردگاه ترکیبی از Pit 2 , 3 می باشد که در پس زمینه آن سمت دیگری از Hidden Portal به نمایش در آمده است و به علت شباهت ظاهری از فکر دور از ذهن نمی‌باشد. این مکان زمانی برای دوستداران آن آزاد می‌شد که هر سه شخصیت پنهان بازی که شامل Classic Sub-Zero، Ermac و Mileena می‌شدند را آزاد می‌کردید.
 

Meteor Storm
در حین ساخت MK: Armageddon شایعه‌ای به گوش می‌رسید که سازندگان قصد بازسازی نبردگاه Pit 2 را مطابق با نیازهای روز دارند. این شایعات درست بود و در نسخه نهایی بازی شاهد این نبردگاه جدید بودیم که در آن امکانات جدیدی نهفته بود. در این مکان مبارزان می‌توانستند با راندن یکدیگر به لبه‌های پرتگاه باعث سقوط شخصی که در کنار لبه قرار داشت شوند و یکدیگر را به طور مکرر به سمت میدان‌های نبرد پایینی هدایت کنند تا در نهایت به پایین‌ترین نقطه برسند که در واقع همان Pit 2 و با همان ساز و کار قدیمی و با تیغ‌های تیز و برنده خود منتظر قربانی شدن یکی از مبارزان بود.
 

Netherrealm
نبردگاه مورد نظر ما در واقع شکل دگرگون شده‌ای از Scorpion’s Lair که در MK3 رونمایی شده است می‌باشد و با تغییرات بنیادین و اساسی که در آن به وجود آمده است در آپدیت مربوط به MK4، یعنی MK: Gold به دوستداران این عنوان معرفی شد. نبردها در یک اتاق پادشاهی کوچک رخ می‌دهد که البته شباهت‌هایی با نسخه اصلی خود نیز دارد که به پشت تخت پادشاهی باز می‌گردد. در پشت این تخت ستون‌های مشابهی از جمجمه و همچنین مواد مذابی مشاهده می‌شوند. البته دقیقا مشخص نیست که این تخت پادشاهی به چه کسی متعلق است اما به نظر می‌رسد که این تخت به فرمانروای این سرزمین یعنی Shinnok تعلق دارد.
 

Nethership Interior
این مکان در واقع محلی است در داخل کشتی Shang Tsung که از آن به عنوان مکانی برای بار زدن ادوات و تجهیزات جنگی وی استفاده می‌شود. نبردگاه مورد نظر ما در دو نسخه از سری MK که شامل Deception و Armageddon می‌شود حضور داشته و در هر دوی آن‌ها دقیقا با یک شکل و شمایل مشخص و یکسان به نمایش در آمده است. دیگر استفاده‌هایی که از این مکان می‌شود شامل انبار کردن جنازه‌ها، زندانی کردن مخالفان و همچنین شکنجه کردن روح آن‌ها و ادامه کردن این موجودات بخت‌برگشته برای اعدام توسط شخص Shang Tsung و گرفتن روح آن‌ها، می‌باشد.
 

Nexus Arena
این مکان یکی از نبردگاه‌هایی است که در بخش Konquest در سری MK: Deception رونمایی شد و به علاقه‌مندان معرفی شد. این مکان بعد از پیدا شدن اولین Kamidogu توسط Shujinko به نمایش در آمد و در واقع محلی است که از آنجا می‌توان به داخل Portalهای دیگر رفت و به سرزمین‌های دیگر سفر کرد. افسانه‌ای در این زمینه وجود دارد که اگرهر یک از شش Kamidogu پیدا شوند و در این نقطه قرار بگیرند، محل و دریچه‌ای پدیدار خواهد شد که از طریق آن می‌توان به نزد خدایان رفت تا به کمک آن‌ها و جادوی شخصی که این شش شی را گردآوری کرده است؛ فرمانروای اژدهایان Onaga نابود شود.

Noob Saibot’s Dorfen
این میدان نبرد برای اولین بار در MK3 و بعضی از نسخههای UMK به عنوان یک نبردگاه مخفی معرفی شد. در این بخش شما تنها قادر به انجام مبارزهای بین Noob Saibot و Sub-Zero(برادر بزرگتر و کشته شده توسط Scorpion) خواهید بود که نبردی هیجانانگیر را به ارمغان میآورد. برای دسترسی به این میدان باید از دهانهای در تالار روحها(Soul Chamber) عبور کنید و با گذشتن از محل اقامت Motaro، در سایههای اطراف مخفیگاه Noob Saibot را مشاهده خواهید کرد که در آن مخفی شده است و آماده مبارزه است.
 

Palace Ground
بسیاری بر این باور هستند که این مکان در واقع همان Courtyard میباشد اما تفاوتهایی در این میان وجود دارد. این نبردگاه در واقع مکان ورودی به قصر Shang Tsung است که در زیر آن یک زندان زیرزمینی وجود دارد و همچنین توسط نگهبانان ویژهای از گنجینه Tsung محافظت به عمل میآید. این قصز همانطور که قبلا نیز گفته شده است با تهدید به مرگ مردمان Li Mei در Outworld ساخته شده است. از این محوطه و قصر برای اولین بار در MK: Deception رونمایی شد که با یک میان پرده فوق العاده با کیفیت و دوربین متحرک، گوشه و کنار قصر به تصویر کشیده شد و در نهایت به داخل آن وارد و نبرد میان متحدان مرگبار یعنی Quan Chi و Shang Tsung را با Raiden به تصویر کشید.
 

Pit 1
این نبردگاه رو میتوان به عنوان قدیمیترین میدان نبرد دانست که در نسخه اولیه Mortal Kombat از آن رونمایی شد و بعدها در چند نسخه دیگر نیز به تصویر کشیده شد. این میدان نبرد که در واقع چیزی شبیه به یک پل است در جزیره Shang Tsung واقع در دریا گمشده و در داخل دژ نظامی او واقع شده است. مبارزانی که به این میدان پای میگذارند باید بسیار مراقب باشند زیرا در زیر این پل دریایی از میخهای فولادی تیز و برّنده وجود دارد که مبارز شکست خورده محکوم به سقوط بر روی آن میگردد. البته Shang Tsung تنهای به این قضیه اتکا نمیکند و برای اطمینان از مردن شخص سقوط کرده محافظ شخصی خود یعنی Reptile را برای بررسی جسد میفرستد. این نبردگاه در نسخههای MKT، MK: Deception و MK: Shaolin Monks نیز وجود داشته است.

 

Pit 2
این میدان نبرد را در واقع میتوان برادر دوم Pit 1 دانست که با تغییراتی در نسخه دوم بازی از آن رونمایی شد. بعدها در نسخههای MKT و MK: Shaolin Monks نیز حضور یافت و بار دیگر در سری جدید MK شاهد حضور آن خواهیم بود. تفاوت اصلی این نبردگاه با نسخه اولیه حضور دو پل طویل در آن است که یکی در پسزمینه قرار دارد و بر روی آن Blaze و Hornbuckle به مبارزه میپردازند و دیگری محل مبارزه بازیکنان با رقیب خود میباشد. همچون گذشته تیغههای مخوفی در انتهای دره قرار دارند که با سقوط هر یک از مبارزان دیگر پیروز میشود. سازندگان بازی اعلام کردهاند که در نسخه جدید با پرت کردن رقیب خود با سمت تیغهها علاوه بر به سیخ کشیده شدن آنها شاهد بیرون آمدن برخی از اعضا و جوارح بدن آنان خواهید بود.
 

Pit 3
سومین برادر از سری میدانهای نبرد با نام Pit است که تنها در نسخه سوم بازی و آپدیتهای آن یعنی UMK و MKT ظاهر شده است و بازیکنان با رسیدن به آخرین مبارزه بازی و روبهرو شدن با Shao Kahn، با او در این مکان به مبارزه میپردازند. در انتهای سمت راست این میدان شاهد یکی از چندین تخت فرمانروایی Shao Kahn بودیم که بر آن تکیه زده است و در سمت چپ نیز ورودی و مدخل این پل را مشاهده میکردیم. از شکل و شمایل این نبردگاه میتوان به تیغههای کوتاهی که در طرفین پل قرار دارد اشاره کنیم و همچنین رنگ سبزی که گاها به نمایش در میآمد و در واقع تجلی روحهایی بود که Shao Kahn در زمین آنها را اثیر کرده بود. در اینجا نیز شاهد شمشیرهای تیز و خطرناکی در کف زمین بودیم که مبارزان میتوانستند از آنها به عنوان Fatality استفاده کنند.
 

Portal
یکی دیگر از نبردگاههای قدیمی بازی که در برای اولین بار در Mortal Kombat 2 از آن رونمایی شد و پس از آن بارها و در نسخههای متعددی از جمله Armageddon و Deception به تصویر کشیده شد. محل دقیق این ورودی، در Highland که در Outworld است میباشد. برای رسیدن به نزدیک این ورودی باید از صفحات سنگی بسیار لغزنده و غیرقابل اطمینانی استفاده کنید تا به آن نزدیک شوید. البته در این حین نگهبانانی که توسط Shao Kahn و تحت نظر Shang Tsung از آن مراقبت میکنند؛ در حال تماشای مبارزه شما و رقیبتان نیز هستند. تا به حال مشخص نشده است که سمت دیگر این مدخل به کجا میرسد و همچون یک راز باقی مانده است.
 

Portal - Deadly Alliance
بدون شک عجیبترین ورودی که تا به حال در این دنیا ساخته شده است این Portal میباشد. این ورودی که با نام Celestial Portal(به معنای ورودی آسمان) نیز شناخته میشود برای اولین بار در MK: Deadly Alliance معرفی شد و نحوه کار کردن آن با جادویی قریب و سراسر از رمز و راز بود. این ورودی ارتباط مستقیمی با زمین داشت که سمت دیگر آن در Outworld بود و مسافران را از طریق آسمان به هر دو طرف منتقل میکرد و از این رو اهمیت استراتژیک فراوانی برای Shao Kahn داشت زیرا او فتح زمین را در سر میپروراند. در این نبردگاه مجسمه دو حکیم و فیلسوف شرقی نیز وجود دارد که همواره نظارهگر مبارزات هستند و به تماشای آن میپردازند.
 

Prison
یک زندان که دارای شکل هندسی هشت ضلعی میباشد و در محلی با نام Prison of Souls واقع در Netherrealm قرار دارد. در انتهای دیوار مرکزی این زندان یک هواکش فلزی غولپیکر وجود دارد. زمین این زندان از سیمان ساخته شده است و از مرکز آن لولههای مربوط به تهویه هوای به کنارههای ساختمان میروند و تمامی این تجهیزارت به وسیله چهار راه مختلف که به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب منتهی میشود احاطه شدهاند. همچنین درهای این زندان با نیروی الکتریسیته کار میکند. این نبردگاه برای اولین بار در MK4 به معرض نمایش در آمد و Fatality مخصوص آن به این شکل است که برنده میتواند مبارز شکست خورده را به داخل فن غولپیکر واقع در زندان پرتاب کند و شاهد تکهتکه شدن او باشد.
 

Pyramid of Argus
یکی از معدود میدانهای نبردی که در قلمرو Edenia واقع شده است. این نبردگاه یک سازه کاملا قدیمی و باستانی است که در نزدیکی دهانه آتشفشانی عظیم و در سرزمینهای جنوبی این قلمرو ساخته شده است و محل مبارزه نهایی قهرمانان با Blaze میباشد. این مکان قدیمی میلیونها سال قبل توسط Argus یکی از خدایان مردم Edenia ساخته شده است و به عنوان آخرین میدان مبارزه و محلق وقوع قیامت نامگذاری شده است. برای ورود به این هرم از یک Portal جادویی استفاده شده است که مبارزان را به آنجا میبرد تا قدرت و مهارت خود را در مقابل Blaze محک بزنند و او را شکست دهند. از این هرم در نسخههای MK: Deadly Alliance و MK: Armageddon رونمایی شده است که در نسخه آخر بازیکنان میتوانستند در آن به نبرد بپردازند.
 

Quan Chi Fortress
این نبردگاه برای اولین بار در نسخه Mortal Kombat: Deadly Alliance به معرض نمایش در آمد و در واقع قلعه نظامی Quan Chi است که به نوعی خانه و مرکز فرماندهی او نیز به حساب میآید. مکان این قلعه مشخص نیست اما در قسمتی از Outworld واقع شده است. در سمت راست محل مبارزه که در داخل قلعه است شاهد اتاق شخصی Quan Chi هستیم که در مرکز این ساختمان قرار دارد. همچنین در قسمتی دیگر از این ساختمان یک حفرهای وجود دارد که به کمک جادویی قدیمی از آن محافظت میشود و او در این محل به حالت خلسه میرود و به هیچ شخصی اجازه ورود نمیدهد. در قسمت پایینی میدان نبرد نیز شبکهای از لیزرهای قرمز رنگ وجود دارند که به شکل تار عنکبوت تنیده شدهاند و انرژی شیطانی در داخل آنها نهفته است و در نسخه MK: Deception از آن به عنوان تله در طول مسابقه استفاده میشده است.
 

Raiden’s Temple
این معبد متعلق به شخص Raiden است که برای اولین بار در نسخه Mortal Kombat VS DC Universe از آن رونمایی شد. این نبردگاه شباهتهای بسیار زیادی به Sky Temple که در MK: Deception به تصویر کشیده است دارد و در واقع طرح جدیدی از آن معبد بسیار بلند است که ارتفاعی برابر با 1666 فوت( نزدیک به 510 متر) را دارا میباشد و در طبقات مختلف آن میتوان به مبارزه پرداخت و با استفاده از تکنیک جدیدی که در این نسخه قرار گرفته در زمان طی کردن مسیر تا پایین شاهد ضربه زدن دو مبارز به یکدیگر باشیم.
 

Reptile’s Lair
مخفیگاه Reptile برای اولین بار در چهارمین نسخه از سری MK رونمایی شد و بعدها در Shaolin Monks و Armageddon دوباره ظاهر شد. در اولین حضور این نبردگاه شاهد طراحی خاص و منحصر به فردی برای آن بودیم به نحوی که در پسزمینه این میدان شاهد یک چشم بسیار بزرگ از موجودات مشابه با Reptile بودیم که شکافی سیاه و تیره در داخل ان قرار داشت. در دو طرف این چشم جمجمههای غولپیکری موجود بود. در نسخه Shaolin این مکان سرد و نمناک محل مبارزهای بین Liu Kang و Kung Lao در مقابل Reptile بوده است که سرانجام به پیروزی آنها ختم شد.
 

Rooftop
محلی دیگر برای مبارزه قهرمان که در زمین و بر روی سقف یکی از ساختمانهای آن رخ میدهد. این نبردگاه برای اولین بار در MK3 و همچنین MKT معرفی شد. این پشتبام در واقع بر روی نبردگاه بانک (Bank) واقع شده است. در این میدان نبرد دید بسیار خوبی بر شهر و همچنین قلعه مخصوص Shao Kahn خواهید داشت. با توجه به داستانی که در پس این میدان وجود دارد، به نظر میرسد که این مکان در شهر New York واقع است؛ زیرا در نسخه سوم سری MK این مکان جهت مبارزه بین Sonya و Kano طراحی شده است. البته شبهاتی در این زمینه وجود دارد که این مکان آیا واقعا در این شهر است یا خیز زیرا کمی دور از انتظار است که زمینیان در مورد جهانهای دیگر اطلاعاتی داشته باشند و لوگو مخصوص MK را بر روی سقف یک بانک طراحی کنند؛ اما این گمان نیز میرود که طراحی این لوگو به Kano و گروه او باز میگردد.
 

Shang Tsung’s Palace
قصر شخصی Shang Tsung بر خلاف بسیاری از داراییهای او که در زمین واقع شده است؛ در Outworld ساخته شده است و برای اولین بار از آن در نسخه Deadly Alliance رونمایی شده است. این قصر در واقع توسط مردمان Li Mei ساخته شده است و در کنار روستای آنها واقع شده که البته با تهدید ساکنان آنجا به مرگ کار ساخت این مکان به اتمام رسید. این قصر به سبک آسیایی ساخته شده است که دارای حیات ورودی، زندان و محلی برای شکنجه دشمنان Tsung نیز میباشد. این قصر تنها تا زمان ورود Onaga توانست پابرجا بماند زیرا با ورود او و متحد شدن Raiden، Quan Chi و Shang Tsung جادوی آنها با یکدیگر پیوند خورد و باعث نابودی قصر و تمامی محوطه دور آن شد که البته این کار هیچ صدمهای به دشمن آنها نزد و او سالم و سرحال به راه خود ادامه داد.
 

Shaolin Temple
معبد Shaolin مکانی است که دانش آموختگان فنون رزمی در آن با یکدیگر به زور آزمایی میپردازند و هر شخص قدرت خود را به رخ دیگری میکشاند. این معبد بر روی زمین و در کشور عظیم چین واقع شده است. این معبد از درها و پنجرههای فراوانی ساخته شده است که بر روی تعداد زیادی از آنها نماد اصلی تورنومنتهای MK نقش بسته است. در برخی از راهروها و دیوارهای این معبد اسکلتهایی جاسازی شده است که هویت آنها نامعلوم است. این نبردگاه برای اولین بار در Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero معرفی شد و چند سال بعد در چهارمین نسخه از سری MK و همچنین آپدیتهای این نسخه نیز به تصویر کشیده شد.
 

Sky Temple
معبدی بسیار مرتفع که گفته میشود متعلق به Raiden است و در بالاترین نقطه آن که ارتفاعی نزدیک به 510 دارد پتک جنگی او قرار دارد. این نبردگاه شامل چندین و چند طبقه میشود که مبارزان با زدن مشتهای سهمگین به یکدیگر میتوانند به طبقات پایینتر رفته تا در نهایت خود را به لبه آخرین قسمت برسانند که در زیر آن تیغههای تیز و خطرناکی وجود دارد. مبارزان میتوانند از این تیغهها به عنوان Fatality استفاده کنند. این ساختمان به نظر میرسد که در امریکای شمالی و در شهر شیکاگو واقع شده است و در نسخههای MK: Deception و MK: Armageddon به معرض نمایش در آمده است. نکته جالبی که در مورد این معبد وجود دارد این است که در برخی موارد شخصیتهایی مانند Jax، Blaze، Havik و Ermac در هنگام سقوط از طبقات این معبد به جای فریاد کشیدن عباراتی مانند Aww, Man, This Is Gonna Suck و OH MY GOD! THIS IS NOT HAPPENING TO ME را بیان میکنند.
 

Slaughterhouse
کشتارگاهی مخوف که در دل Netherrealm و در شهر Nekros واقع شده است. این شهر و ساختمانهای آن با مه غلیظی پوشیده شده است که به آن جلوه ترسناکی را داده است. در داخل این ساختمان دخمهای وجود دارد که در آنجا با استفاده از خون انسانها و حیوانات نهری را پدید میآورند و آن را به نبردگاه منتقل میکنند تا در دل قهرمانانی که در آنجا حاضر میشوند، هراس ایجاد کنند. این نبردگاه یکی از اولین میدانهایی است که در MK: Deception از آن رونمایی شد و از دو قسمت مجزا نیز تشکیل شده است که در آن میتوان به مبارزه پرداخت.
 

Soul Chamber
مکانی مخوف و مخفی که در قلب دژ نظامی Shao Kahn در Outworld واقع شده است. این مکان در واقع محلی بود برای ملاقت Kahn با همپیمانان وفادارش که در بالای دخمهها و در زیر نبردگاه Balcony قرار داشت. البته او بعدها محل ملاقاتهای خود را به بالاترین قسمت این قلعه و در اتاق مخصوص خود منتقل کرد. طراحی اصلی این مکان از Soul Tombs اقتباس شده است و تا به حال در سری سوم و چهارم MK به همراه تمامی آپدیتهای آن و همچنین در MK: Armageddon به تصویر کشیده شده است. لازم به ذکر که در این مکان روحهایی که توسط متحدان Kahn جمعآوری شده بودند با روشهای خاصی مورد شکنجه قرار میگرفتند.
 

Subway
مترویی که در یکی از شهرهای بزرگ زمین واقع شده است و برای اولین بار مبارزان در Mortal Kombat 3 بر روی یکی از ریلهای آن که دیگر قطاری رفت و آمد نمیکرد به نبرد میپرداختند. در پس زمینه این مکان تابلوی راهنمای خطوطی وجود دارد که بر روی آن کلمات Boon و Tobias نقش بسته است که اشاره به سازندگان بازی دارد. البته این نوشتهها در نسخه Armageddon به North و South تغییر کرد و از دیگر تغییرات این نسخه میتوان به نبرد بر روی سکوهای بهجای ریلها اشاره کرد. Fatality این نبردگاه اینگونه بود که مبارزه برنده میتوانست با مشتی قدرتمند حریف شکست خورده را بر روی ریل دیگری که قطار از روی آن عبور میکند انداخته و شاهد مرگ وی باشد. لازم به ذکر است که این نبردگاه در نسخه جدیدی که از بازی قرار است منتشر شود وجود خواهد داشت و Fatality مربوط به آن تقریبا با همان شکل و شمایل است با این تفاوت که مبارز پیروز، بازنده را کشان کشان به محل عبور قطار برده و سر او را در این محل قرار میدهد و به مشاهده مرگ او مینشیند.
 

The Street
یکی دیگر از نبردگاههایی که در سری سوم MK و آپدیتهای آن نمایان شده است که در پسزمینه آن و دقیقا در وسط صفحه میتوان دژ نظامی Shao Kahn را مشاهده نمود. همچنین در بالای این دژ نظامی شاهد یک Portal قرمز رنگ هستیم که از طریق آن نیروهای Kahn بین Outworld و زمین جابهجا میشوند و به مردمان زمین تاخت و تاز میکنند. این میدان نبرد به یکی دیگر از نبردگاههای قدیمی با نام The Bank نیز بسیار نزدیک است. موسیقی پخش شده در این مکان با سبک Hip-Hop میباشد و همچنین در پسزمینه تصویر شاهد وزش باد و به حرکت در آمدن کاغذهای باطله روی زمین هستیم.
 

Tekunin Prison
این میدان نبرد گاهی اوقات با نام Tekunin Warship نیز شناخته میشود. از نبردگاه برای اولین بار در Mortal Kombat: Armageddon رونمایی شده است. این زندان که در یک اتاق کاملا مجهز ساخته شده است در کشتی جنگی با نام Bounty Hunter Warship واقع شده است که تحت فرماندهی Sektor قرار دارد. اساس ساخت و طراحی این زندان به نبردگاه Prison که در MK4 قرار داشت باز میگردد. البته تفاوتی اصلی که با آن زندان دارد نبود فن غولپیکر در داخل آن میباشد که به همین منظور Fatality خاصی را نیز دارا نمیباشد. در بخش Konquest نیز باید از تلههایی که در این اتاق تعبیه شده بود عبور میکردید و به سرعت از این کشتی خارج میشدید و در نهایت با Sektor مبارزه میکردید.
 

Tower
در این برج نیز مانند یکی از معبدها شاهد حضور Shadow Priestها هستیم که تحت فروان Shao Kahn قرار دارند. بر اساس داستانی که در MK: Shaolin Monks روایت میشود این نبردگاه در Outworld واقع شده است و در بالاترین قسمتهای آسمان این سرزمین قرار گرفته است و با نامهای دیگری نظیر The Tower و Evil Monastery نیز شناخته میشود. البته این میدان نبرد برای اولین بار در نسخه دوم از سری MK حضور یافت و پس از آن در MK: Armageddon نیز به معرض نمایش در آمد.

 

Warrior Shrine
این مکان در اولین سری Mortal Kombat حضور داشته است و پس از آن در Shaolin Monks نیز به نمایش گذاشته شد. نام دیگری که بر این مکان نهاده شده است The Hall of Statues میباشد. نبردگاه مورد نظر ما مکان محترمی است که در آن قهرمانان تورنومنتهای MK حضور دارند. در وسط تصویر نیز Goro قهرمان نه دوره از این مسابقات مشاهده میشود که در سمت چپ او Kano و در سمت راست او Liu Kang ایستادهاند. در MK 2 نبرد نهایی بین Liu Kang و Shang Tsung در این میدان رخ داده است. بعدها در این مکان مجسمههای از Sub-Zero، Scorpion، Sonya Blade، Johnny Cage و Raiden نیز نصب شده است.
 

Waterfornt
یکی از میدانهای نبردی که تنها در آپدیتهای نسخه سوم یعنی MKT و UMK از آن رونمایی شده است و در سمت دیگر رودی که از کنار نبردگاه The Bank عبور میکند قرار دارد و آهنگی که در آن پخش میشود به موسیقی نبردگاه The Subway شباهت دارد. نام دیگری که بر این میدان نهادهاند River Kombat میباشد که به علت رود کنار آن میباشد. در پس زمینه نیز شاهد نمایی از شهر و همچنین یک پلی خراب شده بر روی رودخانه میباشیم.
 

Wu Shi Academy
آخرین میدان نبردی که برای شما در نظر گرفتهایم یک آکادمی میباشد که در کناره آن شاهد پنج مجسمه غولپیکر میباشیم. این مجسمهها در واقع نماد موسسان این آکادمی میباشند که آن را تاسیس نمودهاند. ساختار این مکان به صورتی است که استادان بر روی زمین تمرین و مبارزه این آکادمی توسط یک برج بسیار بلند احاطه کاملی دارند. از این مکان برای اولین بار در MK: Deadly Alliance رونمایی شد که محل تمرین Liu Kang و Kung Lao نیز بود. آنها در این مکان توسط استاد بزرگ Bo’ Rai Cho تعلیم یافتهاند. این نبردگاه همچنین در نسخه Shaolin Monks نیز وجود داشت که در آن مبارزان داستان ما یعنی Johnny Cage، Sonya Blade، Kung Lao و Liu Kang از طریق Portalـی که در آنجا به وجود آمده بود به جزیره Shamg Tsung فرار کردند زیرا توسط افراد او و Shao Kahn مورد حمله قرار گرفته بودند.

Kano
یکی از معدود شخصیت های پلیدی که زادگاه اصلی وی زمین است. او جزو اصلی ­ترین شخصیت های سری Mortal Kombat است که دارای چهره ای زخم خورده است که با سطح یک فلزی بر روی چشم او پوشیده شده است و شیئی که قابلیت لیزر مانندی را درخود گنجانده است نیز در بر می گیرد. او به علت خدماتی که به Shao Kahn ارائه داده است به رهبری ارتش Outworld در آمده و به خاطر همین خدماتی که انجام داده است سروان Sonya Blade به شدت در تعقیب او است. او سبک مبارزه خاصی را با نام Aikido برای استفاده برگزیده است. داستان زندگی Kano به قبلاز شروع سری MK باز می گردد و به زمانی می رسد که او رهبر گروه خلافکارانی با نام اژدهای سیاه بوده است. آن ها توسط دولت و ارتش ایالات متحده تحت تعقیب بودند و حتی سرهنگی با نام Jackson Briggs به یک چشم او آسیبی جدی وارد کرد اما او توانست به کمک یاران خود فرار کند و برای ترمیم و بهبود چشم خود راهی Outworld شد. آن ها در این راه با به دست آوردن یک شی باستانی توانستند قدرتی عظیم را آزاد کنند. در همین حین سرهنگ Briggs نیز راه خود را به این دنیا باز کرد و بالاخره در نبردی سهمگین توانست Kano را شکست بدهد و از طریق یک Portal او را به زمین برده و زندانیش کند؛ با این حال می دانست او ممکن است به زودی و به کمک همدستان پلید خود بار دیگر فرار کند. با آغاز اولین نسخه از این سری شاهد آن بودیم که Kano خبرهایی از تورنمت دهم که درکاخ Shang Tsung برگزار می شود به دست آورد. او همچنین خبرهایی از طلاها و جواهرات بسیار گران قیمتی که در این کاخ است به دست آورد و عزم خود را جزم کرد تا به آنجا برود و علاوه بر پیروز شدن در مسابقات، این غنایم را چپاول کرده و برای یاران خود در گروه اژدهای سیاه ببرد. او به جزیره و کاخ مورد نظر رفت و سپس متوجه شد که Sonya نیز در آن جزیره حضور دارد. او همکار سونیا را در گذشته به قتل رسانده بود و از این رو سونیا در پی او بود. در این بین سونیا توسط نوچه های Tsung دستگیر شد و او به سونیا پیشنهادی را ارائه داد. به او گفت یا باید در رقابت های این تورنومنت شرکت کند یا به همراه تمامی یاران خود قتل عام شوند. همچنین در پایان اضافه کرد؛ در صورت پیروزی می توانید آزادانه از اینجا بروید. سونیا و Kano توانستند در این رقابت ها زنده بمانند و فرار کنند اما بسیاری از همراهان آن ها که همگی از زمین بودند؛ کشته شدند. پس از این اتفاق آن ها به همراه Johnny Cage ازجزیره فرار کردند اما Goro راه آن ها را سد کرد. در حین مبارزه ی آنها با Goro بر اثر زمین لرزه ای 3 نفر از هم جدا میشوند. بعد از مدتی Kano و Sonya خودشان را در جنگلی در Outworld میابند. ولی هماجا توسط Shang Tsung دستگیر می شوند.

پس از این کار سرهنگ Jax توانست به مقر آن ها راه یابد و Sonya را آزاد کند. ولب Kano قبل از اینکه بازداشت شود توانست به Outworld فرار کند. پس از این اتفاق مدت ها از او خبری نشد و اکثر مدافعان زمین فکر می کردند که او مرده است. اما آن ها سخت در اشتباه بودند زیرا او در تمام این مدت در حال قانع کردن حاکم بزرگ Shao Kahn بود تا سرپرستی بخشی از ارتش او و تمام ارتش خود (گروه اژدهای سیاه) را تحت نظر Kahn به عهده بگیرد. او بهترین انتخاب بود زیرا از تجهیزات زمینیان آگاهی داشت از این رو Kahn این امر را قبول کرد. کمی بعد و در طی اتفاقات نسخه سوم Kano به وسیله سونیا از یک ساختمان بسیار بلند به پایین پرتاب شد. او به شدت زخمی شده بود و توسط Motaro به محلی امن برده شد و در آنجا علاوه بر درمان، زندانی هم شد. پس از گذشته مدت های طولانی Sheeva به آنجا حمله کرد و Motaro را شکست داد و همچنین Kano را آزاد کرد. آن ها در ابتدا با یکدیگر نقشه کشتن Kahn را کشیدند اما در لحظه ای کلیدی وسرنوشت ساز، Kano به او پشت کرد و نتیجه این کار مردن Sheeva بود. پس ازاینکار او به عنوان یک ژنرال اصلی برای ارتش Khan بر روی زمین شمرده شد. درپایان نیز آن ها توان مقابله بر روی زمین را نداشته و توسط نیروهای نیک و متحدی که بر روی زمین فرماندهی می شدند شکست خوردند و پس از آن او به کاخ Shao Kahn بازگشت در آنجا ساکن شد. البته مدتی بعد و پس از اتحاد Tsung و Quan Chi او مجبور به اطاعت از آنها شد و برای نظارت بر ساخت معبدی برای Onaga راهی منزلی در Soulnado شد که البته در آنجا مورد حمله شخصی با نام Li Mei قرار گرفت که با میانجیگری شخص Quan Chi توانست از این نبرد زنده بیرون بیاید. آخرین بخش از زندگی این شخص با شخصی دیگر به نام Taven گره خورده است که در واقع با او در زمینه استفاده از یک تکنولوژی جدید برای انسان هایی دورگه که از نژاد انسان-اژدها هستند صحبت می کند و در نهایت شاهد خواهیم بود که او پس از کشتن Blaze عملیات تکاملش انجام می شود و به یک اژدهای سیاه و خزنده تبدیل می شود.
 

Jarek
او به عنوان یکی از شخصیت های قابل بازی برای اولین بار در Mortal Kombat 4 به معرض نمایش قرار گرفت. او شخصیتی کوته فکر و فاقد شعور است که به عنوان فرمانده درجه دو قبیله اژدهای سیاه به فعالیت می پردازد. او حرکات و ضربات نهایی خود را که در بازی پیاده می کند؛ همگی را مدیون استاد و رهبرخود Kano می باشد. او بعنوان فردی بدون خلاقیت و فاقد اعتماد به نفس معروف است. البته او بعدها توسط سازندگان، حرکات مخصوص به خود را نیز آموخت و پیاده کرد. داستان او به آنجا باز میگردد که شایعه ای را پخش می کند که او آخرین بازمانده از قبیله اژدهای سیاه است و مبارزی را طلب میکند. این خبر زمانی که به گوش سونیا می رسد با استقبال به سوی او می روداما Jarek فرار می کند و در نهایت به پیش Shinnok می رود و در آنجا به همراه مدافعان زمین به مبارزه با آن ها می پردازد. پس از شکست Shinnok، سونیا به او دستور می دهد که به زمین بازگردد. اما او امتناع می کند و از این رو با او درگیر می شود و قصد جان او را می کند که Jax دخالت کرده و او را از دره به پایین پرت می کند. در نسخه Armageddon او به کمک قدرتی ناشناخته زنده مانده و به بالای صخره ها باز میگردد. او به شدت زخمی شده است اما مشتاق زندگی و انتقام گرفتن از خیانتکاران است. او به دنبال یک نوشته باستانی وجادویی می رود. در مسیر خود با Quan Chi روبه رو می شود و او به Jarek پیشنهاد می دهد برای گرفتن انتقام خود به نیروهای تاریکی ملحق شود. او نیزاین امر را قبول می کند. لازم به ذکر است که او در نسخه Mortal Kombat: Special Force نیز به عنوان یک Boss محسوب می شود؛ جایی که قبیله آنها دیگر زیر نفوذ نیروهای ویژه ایالات متحده امریکا نیست و این امر به کمک Kano تحقق یافته است. Kano نیز این کار را تنها به علت منحرف کردن تمرکز نیروهای ویژه انجام داده بود تا قبیله اژدهای سیاه باعث کند شدن نیروهای ویژه شوند و Kano نیز به کارهای محرمانه و سری خود بپردازد.
 

Jax
نام کامل او Jackson Briggs است که به اختصار Jax نامیده می شود. او به عنوان یکی از نیروهای ارشد سازمان نیروهای ویژه ایالت متحده امریکا کار میکند. برای اولین بار در Mortal Kombat 2 به نمایش در آمد و هدف او نجات دادن سونیا از دنیای Outworld و همچنین بازداشت کردن Kano بود. او ماموریت خود را با موفقیت انجام داد اما متاسفانه Kano پس از رسیدن به زمین ازدستان او فرار کرد. در ادامه وقتی که Kahn نیروهای خود را آماده می کند تابه زمین حمله کنند؛ Jax نیز منتظر آن ها است تا به کمک دستان پرتوان ومخصوص خود با آن ها به مبارزه بپردازد. او به همراه سونیا پس از مدتی به سازمانی با نام OIA ملحق می شوند که توانایی اصلی آن ها نابود کردن ورودی های به سمت زمین و همچنین عملیات نقشه برداری از سطوح ناشناخته می باشد. درادامه راه، Jax به دیگر مدافعان زمین ملحق می شود تا به کمک آن ها بتوانند Shinnok را نابود کنند. آن ها به کمک دیگر مدافعان موفق به این کار شدند وسپس او به همراه سونیا برای تعقیب و دنبال کردن Jarek راهی می شوند. او رادر همان سرزمین پیدا می کنند و سونیا در مبارزه ای که با او انجام میدهد در حال شکست خوردن بود که Jax مداخله می کند و Jarek را از لبه پرتگاه بامشت آهنین خود به پایین پرتاب می کنند. آن ها که گمان کردند او مرده است ازآنجا به سمت زمین باز می گردند که در صحرایی دور افتاده در زمین Cyrax راپیدا می کنند. او را به مرکز فرماندهی می برند تا تعمیراتی را بر روی وی انجام دهند. در نسخه بعدی باز که مربوط به اتحاد مرگبار بین Shang Tsung و Quan Chi است در ابتدا به مقر اصلی OIA از طرف آن ها و به وسیله استاد Hsu Hao حمله می شود و پایگاه به طور کامل تخریب می شود. البته بعدها مشخص میشود که استاد به وسیله Mavado دستور دارد که این اتحاد را با کشتن Tsung نابود کند و از این رو Jax نیز همراه با وی راهی این سفر می شود. در نهایت آن ها با رسیدن به محل اصلی اتحاد این دو شخص مبارزه خود را به همراه مابقی مدافعان زمین شروع می کنند؛ اما همه آن ها کشته می شوند و Jax نیز از اینقائده مستثنی نیست. پس از این اتفاق پادشاه اژدهایان Onaga اتحاد را درهم می شکند و Raiden را نیز مغلوب می کند. او با زنده کردن تمامی مردگان کنترل آن ها را به دست می گیرد تا زمانی که بالاخره Ermac و شخص Liu Kang کنترل ذهنی او را شکسته و همه را آزاد می کنند. در ادامه داستان Jax به خواهش سونیا برای یافتان بازماندگان کشتی جنگی با نام Tekunin که متعلق به Sektor بوده است راهی می شود؛ اما در راه ارتباط خود را با سونیا از دست داده و توسط خدمه کشتی Tekunin اسیر می شود. اما در آخرین لحظات و پیش از اسیر شد نتوانست رادار خود را فعال کند و تنها پیغامی نصفه برای سونیا ارسال کند. سونیا با دریافت این پیغام بسیار نگران می شود زیرا احساس می کند امکان دارد که او مرده باشد.
 

Sonya Blade
او یکی از اصلی ترین شخصیت های زن بازی است که از نسخه اول تا به حال در اکثر شماره ها حضور داشته است. شغل اصلی او کار در نیروهای ویژه آمریکا است. او به وسیله شخص Ed Boon و همکاری JohnTobias ساخته شد و سبک و نحوه مبارزه او با نام Tae Kwon Do شناخته می شود. بهترین دوست او و یکی از مورد اعتمادترین همکارانش Jax می باشد. او اگرچه زن سرسخت و خشنی به نظر میرسد؛ اما قلب مهربانی در سینه دارد و به جای دوستان و یاران خود اهمیت فراوانی می دهد. او همچنین دشمنی دیرینه ای با Kano دارد. داستان او نیز از همین دشمنی شروع می شود. او مدت هاست که به دنبال Kano می گردد. پس ازمدتی ردی از او میابد و همکاران خود او را تعقیب می کنند. در نهایت Kano ازدست آن ها به وسیله یک کشتی فرار می کند. سونیا و همراهانش نیز رد آن کشتی را گرفته و تعقیب می کنند تا به جزیره و محل اقامت Shang Tsung می رسند. بلافاصله پس از رسیدن آن ها به جزیره توسط گاردهای Tsung مورد حمله قرار میگیرند و دستگیر می شوند. سونیا نیز برای حفظ کردن امنیت تیم خود حاضر به شرکت در مسابقات مرگباری که در جزیره در حال جریان بود می شود. اما با وجود پیروزی های سونیا، Tsung به قول خود عمل نمی کند و یاران او را به قتل میرساند. پس از نابودی حاکم جزیره به وسیله Kang، سونیا و جانی به اجبار با Kano متحد میشوند و هر سه بر روی یک پل بسیار بلند در کنار جزیره به نبردبا Goro می پردازند اما پس از شروع شدن تخریب جزیره به سرعت از آنجا خارج شد اما در نهایت توسط Tsung اسیر شده و به Outworld و محل حکمرانی Shao Kahn برده می شوند. سونیا در زندان موفق به ارسال سیگنالی برای دوست خود Jax می شود. در ادامه مقاله در مورد نحوه رسیدن Jax به او مطالبی ارائه خواهد شد اما در این بخش همین مقدار کفایت می کند که سونیا توسط او از زندان رهایی می یابد و به همراه Kano از دروازه ورود به زمین عبور می کنند. با رسیدن به زمین Kano فرار می کند و Jax و سونیا تنها می مانند.

در ادامه سونیا موفق می شود که چند مبارز را که روح خود را به Kahn نفروخته بودند پیدا کند و از آن ها در راه رسیدن به اهداف خود استفاده کند. آن هابه یکی از قلعه های امپراطوری Shao Kahn حمله کردند و در آنجا به صورت کاملا تصادفی Kano را نیز پیدا کردند. آن ها در بالای یکی از بلندترین ساختمان ها به نبرد پرداختند و Kano در طول نبرد شرایط بدی داشت. سونیا درپایان نبرد قصد داشت که او را به کمک موهای بلند خود کشته و جهان را ازوجود او پاک کند؛ اما Kano متوجه شد و خود را از ساختمان به پایین انداخت تا بلکه زنده بماند. سونیا نیز از اینکه فرصتی به این مهمی را از دست داده بود افسوس می خورد. او پس از پایان این سفر به زمین بازگشت و متوجه نقشه های شوم Kahn برای نابودی و به اسارت در آوردن زمین شد. به همین جهت به سازمان تحقیقات پیرامون Outworld ملحق شده که به اختصار با OIA نشان میدهند. مسیری که او پیش رو داشت توسط اژدهای سیاه بسته شده بود و به همین علت او به دنبال یکی از افراد این گروه با نام Jarek که می شناخت رفت و دراین بین او و Jax توانستند در سرزمینی قدیمی با Liu Kang و Raiden ملاقات کنند و به کمک یکدیگر این سرزمین قدیمی که به چنگ یکی از خدایان عزل شده قدیمی با نام Shinnok افتاده بود را آزاد کنند. در ادامه آن ها موفق بهپیدا کردن Jarek شدند اما او نتوانست به آنها کمکی کند و سعی در کشتن سونیاداشت که با مداخله Jax کار او موفقیت آمیز نبود و به نظر میرسد که پس ازاین کار کشته شده است اما به طور قطع نمی توان نظر داد. حال آنها به زمین باز میگردند و در یک صحرا Cyrax را پیدا می کنند. آن ها او را به مرکزفرماندهی OIA میبرند تا انسانیتش را به او باز گردانند و او را درست کنند. پس از این کار او به سازمان ملحق می شود.

پس از مدتی سونیا از طرف سازمان برای بازرسی یکی از ورودی های قدیمی زمین که در شرق قرار دارد راهی می شود. اما کمی بعد خبری را از Jax دریافت میکند که متحدان Quan Chi و Shang Tsung مقر اصلی سازمان را نابود کردند و به خاک کشیده اند. آن ها متوجه شدند اتفاقات جدیدی در حال وقوع است و این اتحاد یک اتحاد مرگبار است. در ادامه Raiden از سونیا کمک می خواهد تا به کمک بقیه مدافعان، از زمین محافظت کنند. سونیا این امر را قبول می کند و به پیشنهاد Raiden به دریای گم شده و به سمت جزیره و قلعه ویران شده Shang Tsung که اکنون خالی از سکنه است می رود. در آنجا ابتدا Kung Lao را پیدامی کند و پس از چند روز آن دو مشاهده می کنند که از سمت دریا شی یخ زده ای در حال آمدن است. بله او کسی نیست جز Sub-Zero به همراه نوآموز جدیدش Frost که با او همراه شده است. سونیا احساسی در دل داشت و به Frost اعتماد پیدانمی کرد. از این رو یک مبارزه کوچک با او انجام داد و او را شکست داد؛ البته Sub-Zero مانع ادامه مبارزه شد. پس از چند روزی مابقی مبارزان زمین آمدند و همگی به کمک Raiden از دروازه باز شده به سمت Outworld عبور کردند. حال آن ها توسط Raiden تقسیم بندی شدند و سونیا با شخصی که یک اژدهای قرمزدر پشت خود خالکوبی کرده بود همگروه شد. هدف سونیا در آنجا پیدا کردن دوعضو گروه OIA نیز بود که دستگیر شده بودند؛ آن ها Cyrax و Kenshi بودند. اودر این راه توانست Jax و Johnny را پیدا کند و به همراه آن ها به مبارزه با این اتحاد مرگبار پرداختند. اتحاد مرگبار اگرچه بر نیروهای Raiden غلبه کردند و همه آن ها از جمله سونیا را کشتند؛ اما پیروزی آن ها طولی نکشیدزیرا Onaga در حال آمدن بود. او قدرت زنده کردن مردگان را داشت و همچنین کنترل کردن آن ها را، از این رو توانست کنترل سونیا و بسیاری از نیروهای دیگر را به دست بگیرد که البته بعدها در اتفاقات نسخه Armageddon روح و جسمآن ها توسط Ermac و Liu Kang آزاد شدند. او در ادامه به کشتی Sektor حمله ور می شود و او را از که به سختی مقاومت می کرد شکست میدهد و همچنین به لطف این حمله Taven توانست از دست او Sektor فرار کند. او متاسفانه Jax را ازدست میدهد. او Jax را برای بررسی بازماندگان کشتی جنگی میفرستد اما او اسیرمی شود و سونیا دیگر هیچ ردی از او پیدا نمی کند. در ویدئوی نهایی مخصوص به او شاهد بودیم که پس از کشتن Blaze قدرتی عجیب را به دست می آورد که به وسیله آن Kano را به ابری از خاکستر تبدیل می کند و سپس به سراغ تمامی بازماندگان قبایل اژدهای سیاه و قرمز می رود تا صلح را بالاخر حکم فرماکند.
 

Cyrax
او برای اولین بار در Mortal Kombat 3 ظاهر شد. او دومین طرح Lin Kuei بودکه توسط یک چیپ جدید برنامه ریزی شده بود و در کنار Sektor و Smoke ساخته شد تا اهداف او را دنبال کنند. او پس از انجام اولین ماموریت خود تحت واحد تعیین شده ­­ای به اسم LK-4D4، موظف به کشتن Sub-Zero شد زیرا او از قبیله دوری کرده بود. او موفق به پیدا کردن Sub-Zero شد اما از او شکست خورد. پس از این شکست Sub-Zero فرصت را غنیمت شمرد و او را دوباره جهت مبارزه با Kahn برنامه ریزی کرد وسپس او را راهی نمود. پس از مدتی او دوباره توسط Lin Kuei پیدا شد و دوباره به همراه Sektor برای نبرد با Sub-Zero اعزام شد. از این جهت Sektor با او فرستاده شد زیرا رفتار Cyrax کمی عجیب شده بود و مورد اعتماد کامل سازنده خود نبود. در ادامه و پس از نابود شدن Shainnok او توسط سونیا و Jax در یک صحرا پیدا شد و توانست به لطف کمک آن ها در آزمایشگاه OIA انسانیت خود رابازیابد. او همچنین توانست با نفوذی که آن ها در سازمان داشتند به این سازمان ملحق شود و به عنوان دیده بان و طلایه دار سپاه آن ها راهی مبارزات شود. در زمان اتحاد مرگبار او توسط یک نینجای سوسمار مانند با نام Reptile مورد حمله قرار گرفت و توسط او به Outworld برده شد. اما در آن جا Nitara به او کمک کرد و توانست برای احیای دوباره خود به زمین بازگردد. در پایان مخصوص به او در سری Armageddon او توانست پس از نابود کردن Blaze خود رادوباره به یک انسان تبدیل کند و پس از آن ها به Sub-zero ملحق شد تا بتواند Smoke و Sektor را نابود کند.
 

Sektor
او به واقع اولین نینجاهای ساخته شده توسط Lin Kuei می باشد که به یک cybrog تبدیل شد. او در یگان مشخصی به نام LK-4D4، موظف شد تا به همراه یکی دیگر ازنینجاها راهی نابود کردن Sub-Zero شود اما آن ها در این امر نا موفق بودند. او در نسخه اتحاد مرگبار به استاد و سازنده خود خیانت کرد و او را کشت. پس از آن به دنبال مدالیون اژدها که به نوعی نماد قبیله بود میگشت؛که البته در این امر نیز ناموفق بود زیرا توسط Sub-Zero متوقف شد. در ادامه او در نسخه Armageddon طی یک حمله غافلگیرانه به Taven موفق شد او را کهبه دنبال اسلحه در مقبره پدر خود بود؛ به اسارت درآورد. پس از این کار اورا به کشتی جنگی خود با نام Tekunin برد. اما این کشتی توسط سونیا ونیروهای ویژه او مورد حمله قرار گرفت و Taven نیز توانست با شکست دادن Sektor از چنگال او فرار کند. در پایان شخصی مربوط به او در آخرین نسخه شاهد بودیم که او به همراه یاران cybrog خود یعنی Smoke و Cyrax به دنبال یک قدرت شبه خداگونه برای به وجود آوردن یک نهاد جدید بودند.
 

Sheeva
او برای اولین بار در نسخه سوم بازی پای به میدان نهاد. او در واقع یک Shokan هست و به عنوان محافظ شخصی ملکه سابق Sindel به خدمت می پردازد. اودر اولین نبرد اصلی خود در زمین حاضر شد و در عقب راندن نیروهای Kahn کمکهای زیادی کرد و در این راستا با یک Centaurs با نام Motaro نبرد کرد. پس از شکست خوردن امپراطور Kahn بر روی زمین او توانست این موجود را بیرون ازسلول Kano به هلاکت رساند. پس از این کار Kano به او پیشنهاد داد که جهت رسیدن به Kahn و کشتن این حاکم خونخوار او را یاری می کند؛ Sheeva نیز قبول کرد و او را آزاد کرد. آن ها به دنبال Kahn رفتند و در نهایت او را پیداکردند اما Kano که دارای ذات پلیدی است به او خیانت می کند و نقشه آن ها رابه امپراطور لو می دهد. پس از این کار Sheeva که مطلع از این امر نبود طبق قرار حمله می کند اما توسط امپراطور از پشت با شمشیر به شدت زخمی می شود. پس از این اتفاق او در نسخه بعدی یعنی Armageddon نیز ظاهر می شود. هدف اصلی مبارزه او در این قسمت نبرد با Taven می باشد. در پایان اختصاصی اوشاهد بودیم که پس از کشتن Blaze او توسط خدایان باستانی به عنوان الهه تخریب و نابودی برگزیده می شود. نام این شخصیت از یکی از خدایان هندو با نام Shiva گرفته شده است که در بین آنها به عنوان الهه نابودی شناخته میشود. او در واقع به این علت به بازی اضافه شد زیرا بازیکنان به وفور از سازندگان خواستار بازی کردن با Goro بودند؛ سازندگان نیز او را همچون Goro وبا حرکات تهاجمی مشابهی طراحی کردند اما به علت مونث بودن این شخصیت بایدکمی سایز و قدش را کوتاه تر و متناسب تر در نظر می گرفتند. این شخصیت برای اولین بار توسط Marjean Holden مورد بازی قرار گرفت و صداگذاری او نیز بهعهده Dawnn Lewis بود.
 

Motaro
این شخصیت برای اولین بار در Mortal Kombat 3 رونمایی شد و به عنوان یکی از Bossهای بازی به شمار می رفت. او جزو اصیل ترین نژادهای Centaurian(ایننژاد در واقع نیمه پایین بدنشان همانند اسب می باشد. تنه بالایی آن ها مشابه با انسان ها می باشد. آن ها در افسانه ها از باهوش ترین موجودات بوده اند که با رصد در آسمان قادر به پیش بینی حوادث آینده بوده اند.) بود که ازمدافعان مردم خود و همچنین مخالف با امپراطوری Shokan و خواهان جنگ و نبرد با آن ها نیز بود. Kahn امپراطور بزرگ خواهان کمک به Centaurian بود و آن هارا در راه پیروزی در مقابل Shokan کمک کرد. پس از این پیروزی Motaro خود و نژادش را به Kahn مدیون می دانست از این رو کمک Kahn را جهت حمله به زمین قبول کرد. او به عنوان سردسته اولین گروه عازم شده برای نابودی مدافعان زمین انتخاب شد. با وارد شدن آن ها به زمین نبردها به صورت جداگانه پیش میرفت و در این بین که سونیا در حال شکست خوردن از Kano بود؛ Sheeva نیز به ظاهر موفق به کشتن Motaro شد. اما این پایان کار او نبود؛ بلکه او در نسخه Armageddon نیز ظاهر شد. اگرچه نژاد آن ها کمی تغییر کرده بود اما همچنان قدرتمند بودند؛ البته دلیل این نفرین به زمان پیروزی آن ها به Shokan بازمیگردد که توسط آن ها نفرین شده بودند.
نکته جالبی در مورد این شخصیت وجود دارد، که به یکی از اولین مصاحبه های Ed Boon با IGN در مورد نسخه سوم بازی باز میگردد. او این شخصیت را یکی ازعجیب ترین و نه چندان متداول و آشنا می نامد. برای طراحی این شخصیت در فیلم MK علاوه بر نظارت خود او شخصی با نام Deron McBee طراحی کرده است که مدل نسبتا جالبی نیز از آب در آمد.
 

Ermac
او در واقع متشکل از روح های مرده است که به وسیله Shao Kahn جمع آوری شده و او را شکل داده اند. او به عنوان یکی از بهترین سربازان Kahn به او خدمت می کرده است. او روح های بسیار زیادی را در زمان نبردهای تورنومنت دهم که Liu Kang در آن پیروز شد به کلکسیون خود اضافه کرد. او بعدها توسط Kahn مامور شد تا کاری را بر روی زمین به انجام برساند. آن جا در طی یکی ازعملیات های خود با Shujinko نیز آشنا شد. بعدها امپراطور Kahn شکست خورد اما Ermac همچنان تحت قدرت و کنترل او بود اما بدون هیچ دستور و اراده ایاز خود در Outworld به سر می برد. در ادامه داستان و موازی با زمان اتحاد مرگبار، شخصی با نام Kenshi او را پیدا کرد و از کنترل Kahn خارج کرد. اوحالا قدرت انتخاب را درک کرده بود و از این آزادی لذت می برد. او تصمیمگرفت تا به جبهه نیروهای خوب و در پی صلح ملحق شود. کمی پس از این تصمیم اوروح یک مبارز بزرگ با نام Liu Kang را پیدا کرد که همچون گذشته خود در حال رنج بردن بود. او نیازمند یک همراه و یار با وفا بود تا بتواند به کمک او، دوستان خود را که همانند برده اسیر شده بودند آزاد کند. آن ها به کمک یکدیگر و ذهن قدرتمند Ermac موفق شدند دوستان Liu را از کنترل Onaga خارج کنند. در پایان مخصوص به او در نسخه Deception شاهد بودیم که به ملاقات با Shujinko میرود و او برای Ermac توضیح می دهد که او شخصی بسیار قدرتمند است می توانند به کمک یکدیگر در نبرد علیه شر به پیروزی برسند. همچنین درپایان مربوط به او در Armageddon نیزشاهد اتفاق جالبی بودیم. او پس ازشکست دادن Blaze توانست روح هایی که تا به حال در بدن خود جمع کرده بود را آزاد سازد و همگی را به بدن های اصلی آن ها باز گرداند. آن ها همگی با یکدیگر در ارتباط بودند و به نوعی تله پاتی داشتند و از این رو Ermac دیگر یک شخص ساده نبود بلکه هم اکنون یک ارتش تحت کنترل و فرمانبردار او بودند. لازم به ذکر است که اولین حضور او نیز در سری MK همانند یک باگ بود که برای مطلع شدن از جزییات بیشتر می توانید به متن Skarlett مراجعه کنید و از اینامر آگاهی یابید.
 

Skarlett
او نیز یکی دیگر از شخصیت هایی بود که حضورش همچون یک شایعه در بین طرفداران شکل گرفت. شایعه ها از حضور او در Mortal Kombat 2 حکایت می کرد. پس از آمدن بازی همه متوجه شدند همچین شخصیتی وجود ندارد؛ اما بازیکنان متوجه یک نوع باگ در بازی شدند که شخصیتی ناشناسی را که یک نینجا زن بود به تصویر می کشید. نحوه باگ به این صورت بود که زمانی که بازیکنان Mileena و Kitana را در مقابل یکدیگر انتخاب می کردند؛ گاهی اوقات یکی از شخصیت ها به صورت اتفاقی رنگ لباسش از بنفش یا آبی که مربوط به این دو شخصیت است به قرمز تغییر رنگ میداد و این شخصیت فنون متفاوتی را نیز پیدا می کرد. البته نکته جالب این است که در بین مردان نیز این باگ وجود داشت و گاهی اوقات بابرداشتن Reptile، Sub-Zero و یا Scorpion به جای آن ها یک نینجای مرد بالباس های قرمز مشکی پدیدار می شد. البته این شخصیت بعدها واقعا توسط سازندگان ساخته شد و در حال حاضر با نام Ermac شناخته می شود. در مورد آن نینجای زن هیچگاه سخنی از سوی سازندگان زده نشد و طرفداران نیز به علت بی نام بودن او، اغلب با نام Skarlett صدایش می کردند. در مورد واقعی بودن این شخصیت یا نبودن آن حرفی به طور قطع نمی توان زد اما جالب است که سازندگان بعدها در یکی از عناوین خود با نام Mortal Kombat: Defender of the Realm نینجایی قرمز رنگ با جنسیت مونث معرفی کردند که با نام Ruby شناخته می شود. البته چندی پیش شایعه هایی به گوش می رسید که در آن به نظر می آمد سازندگان قصد دارند در نسخه ای بازسازی شده از سری Mortal Kombatهای قدیمی که با پیشوند Collection همراه است از این شخصیت به طور رسمی رونمایی کنند اما تا به امروز این امر تایید نشده است. همچنین لازم به ذکر است که به علت در دست نداشتن عکسی از این شخصیت تصمیم گرفته شده تا عکس پرینسس Kitana برای او برگزیده شود.

Goro
او را می توان یکی از اولین شخصیت های بازی دانست که به وسیله Ed Boon و John Tobias خلق شد و کارهای طراحی آن نیز به وسیله خود آقای Tobias صورت گرفت. او برای اولین بار در اولین Mortal Kombat رونمایی شد. داستان او بیانگر این است که قریب به 2000 سال سن دارد و یک موجود دورگه انسان-اژدها می باشد. او یکی از اشخاصی بود که به Shang Tsung کمک کرد تا در مسابقات MK به پیروزی دست پیدا کند و به کمک او بود که به هدف تصاحب زمین نزدیک تر شدند. او قهرمان نه سری مسابقه متوالی بوده است که در اولین دوره با شکست دادن Kung Lao به این مقام دست یافت و آن را به مدت 500 سال حفظ کرد. او از قدرت و سبک مبارزه خاص خود بهره میبرد. سبک اصلی او در مبارزه با نام Shokan شناخته می شود که به همراه چهار دستی که در اختیار دارد آن را به شیوه ای خاص و مهیب به کار می برد. او پس از سال ها بالاخره در دهمین سری مسابقات به وسیله Liu Kang شکست خورد و پس از آن به طور کامل ناپدید شد و هیچ اثری از وی یافت نشد. در دهمین سری مسابقات Shang Tsung می نداست که باید پیروز شود زیرا Shao Kahn که امپراطور Outworld بود خواها تصرف زمین بود و پس از شکست Goro این وظیفه به دوش او افتاد و به او محول شد. پس از اتمام مسابقات خیلی ها گمان می کردند که دیگر Goro را نخواهند دید و او مرده است اما پس از سال ها او در Mortal Kombat 4 دوباره ظاهر شد و طرفداران قدیمی خود را خوشحال کرد. پس از بازگشت مشخص شد که او در منطقه ای با نام Kuatan ساکن شده بود و به عنوان شاهزاده منطقه Shokan به دستور شخص Shao Kahn منصوب شده است. نکته ای جالب نیز در مورد این شخصیت به چشم می خورد که شباهت بسیار بالای او با Kintaro یکی از Bossهای MK 2 می باشد که Ed Boon در این باره گفته است که به علت گم شدن او مجبور به طراحی شخصیتی شبیه به او و با قابلیت های او شدیم و در واقع Kintaro یک جانشین است. در ادامه توضیحات در مورد این شخصیت نیز برای شما خواهیم داد. در نهایت نیز باید گفت که Goro زندگی سختی را سپری کرده است زیرا پس از اولین شکستی که پس از سالیان متحمل شد؛ در طی سال های بعدی نیز ضعیف تر شده و در نبردهای بسیار زیادی در بازه های متفاوت زمانی شکست خورده است که می توان از آن ها به Noob Saibot در طی نبردی برای تصرف Shokan و یا در قلعه شخص Shao Kahn توسط Taven به شدت زخمی شد. پس از آن نیز آخرین اخباری که از او به گوش رسید پیروزی مقابل Blaze بود تا به وسیله آن بتواند به قدرت خدایان باستان دست پیدا کند. آینده او در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 

Kintaro
این شخصیت در واقع یک ببر راه راه است که به نیروهای Kahn ملحق می شود. جالب است بدانید که قیافه و شکل ظاهری او از یک اسطوره ژاپنی الهام گرفته شده است و او در سه نسخه ابتدایی بازی تنهایی شخصیتی است که با وجود حضور در بازی هیچگاه به پرده سینما و یا کانال های تلوزیونی راه نیافته است. در ادامه داستان زندگی او دلیل خود از پیوستن به Kahn را گرفتن انتقام مرگ Goro در حوادث شماره اول قلمداد می کند. او در واقع به عنوان یکی از mini-bossهای Mortal Kombat 2 شناخته می شود. او همانند استاد خود با Liu Kang به مبارزه پرداخت اما او نیز توان مقابله با وی را نداشت. زندگی او در نسخه Armageddon دارای نکات ریز و درشت بسیاری است که در واقع تنها به خود او متعلق نیست. به عنوان مثال Shang Tsung در سومین Fatality مخصوص به خود به شکل Kintaro در آمده و حریف خود را پیش از زدن مشت به دو قسمت تقسیم می کند و او را از نیم تنه فوقانی خود جدا کرده و به گوشه ای می اندازد. درجایی دیگر و در زمان فتح Shinnok او همانند یک توهم بر سر راه Taven قرار می گیرد تا او را به وسیله این کار تست کند. البته اطلاعات دقیقی در دست نیست که این کار چگونه و به وسیله چه کسی انجام شده است اما به نظر می رسد که Shang Tsung بخشی از روح او را در اختیار داشته و از آن برای این کار استفاده کرده است. در پایان مربوط به خود او نیز شاهد بودیم که پس از شکست دادن Blaze، آرزو می کند که شمشیرهای Scorpion، Sub-Zero، Havik و Hotaru را برای هر یک از دستانش در اختیار داشته باشد تا به کمک آن ها به یک شخص فوق العاده قوی و شکست ناپذیر تبدیل شود.

 

Liu Kang
او را می توان به عنوان قهرمان اصلی زمین و یکی از مهم ترین شخصیت های بازی قلمداد کرد. او نیز همانند دیگر شخصیت های Mortal Kombat 1 توسط شخص Ed Boon و John Tobias طراحی شده است. محل سکونت او در زمین کشور چین می باشد و عضو فرقه Shaolin Monk می باشد. او یکی از حرفه ای ترین استادهای این فرقه است که دارای شش سبک مبارزه با نام های Jun Fan، Pao Chui، Jeet Kune Do، Choy Lay Fut، Monkey و Dragon می باشد. با گفتن این مقدمه، حال بهتر است به سراغ داستان پر پیچ و خم زندگی او در دنیای عظیم MK وارد شویم.
با شناخته شدن او به عنوان قهرمان زمین از سوی Raiden، او راهی جزیره Shang Tsung شد تا وارد دهمین سری مسابقات شود و بالاخره تلسم شکست های زمین در این مسابقات را پایان بخشد و از نابودی آن توسط قلمروهای شریر در جهان های دیگر جلوگیری کند. او در یکی از سهمگین ترین مبارزه های خود قهرمان نه دوره گذشته Goro را شکست داد و پس از آن در رقابت نهایی و نفس گیر خود موفق به شکست دادن Tsung شد و با این کار لقب قهرمان این تورنومنت را برای خود و زمینیان به ارمغان آورد. او پس از به دست آوردن این پیروزی به زمین بازگشت اما با رفتن به سمت معبد فرقه خود متوجه شد که تعداد زیادی از دوستان و مریدان او توسط فوج عظیمی از نیروهای بیگانه که به دستور Shao Kahn(استاد Tsung) راهی آنجا شده بودند؛ کشته شده اند. او در ادامه تصمیم گرفت که به همراه دوست قدیمی خود Kung Lao راهی سرزمین Outworld شود تا در آنجا انتقام خود را از Kahn بگیرد. در طول این تورنومنت که در آن جا برگزار میشد Liu و دوستش پرینسس Kitana را مشاهده کردند و Liu کم کم به او علاقه مند شد و در دام او اثیر گشت. با شروع شدن مسابقات Liu بار دیگر موفق شد که جایگاه خود را حفظ کند و در نبرد نهایی Kahn را شکست داد. سال ها بعد امپراطور Kahn در طی وقایع نسخه سوم تصمیمی مبنی به حمله بر زمین اتخاذ می کند. اما او بار دیگر ناکام و نا موفق باز می گردد زیرا سد عظیمی همچون Liu در زمین برای دفاع از آن خاک وجود دارد که دوباره باعث مغلوب شدن او گشت و او را به همراه تمامی یارانش بار دیگر به Outworld فرستاد. در Mortal Kombat 4 خبری به گوش Liu مبنی بر اثیر شدن پرینسس Kitana توسط یکی از خدایان باستانی با نام Shinnok رسید. او نیز به سرعت تعدادی از مدافعان زمین و دوستان خود را گردهم آورد و به سمت مقر او حمله ور شد. مانند گذشته او بار دیگر به پیروزی دست پیدا کرد اما به علت مسائلی که بین زمین و Outworld در جریان بود او نمی توانست ارتباط خود را با Kitana برقرار کند؛ زیرا او پرینسس آن دنیا بود.
در ادامه زندگی Liu و مصادف با زمان اتحاد مرگبار بین Shang Tsung و Quan Chi شاهد توطئه آن ها علیه وی بودیم و آن ها خواها نابود کردن Liu و تصرف زمین بودند. در ادامه و مصادف با نسخه Deception مربی و استاد Liu یعنی Raiden بدن بی جان او را دوباره باز می گرداند و روح او را به مکانی می فرستد تا به کمک آن بتواند کنترل بدن خود را دوباره بازیابد و از مرگ ابدی رهایی یابد. در Konquest Mode این نسخه شاهد Liu Kang نیمه جان به عنوان یک شخصیت مخفی بودیم که تنها با پیشروی در این بخش در دسترس برای بازی کردن قرار می گرفت. او حتی در نسخه PSP بازی نیز با این حال و هوا حضور داشت و از آن جا بود که توانست با Ermac ارتباط بر قرار کند و به کمک او دوستان خود را از چنگ افسون Onaga آزاد سازد. البته در نسخه Armageddon او همچنان به طور کامل کنترل بدن خود را در اختیار نداشت. Liu همچنین در نسخه MK:Shaolin Monks نیز به عنوان شخصیت اصلی در کنار Kung Lao به ایفای نقش می پرداخت. این عنوان در واقع بازگشتی به داستان سفر این دو قهرمان به Outworld جهت گرفتن انتقام خون مریدان خود در معبد Shaolin از Kahn بود که با موفقیت نیز همراه بود.

 

Blaze
او برای اولین بار در Mortal Kombat 2 ظاهر شد که در آنجا به عنوان یک شخصیت در حال سوختن در پس زمینه ای از دومین میدان نبرد با نام Pit 2 حضور داشت. البته طرفداران بازی او را Hornbuckle می نامیدند که می تونید دلیل این کار را در انتهای این مقاله و در متن شخصیت مورد نظر مطالعه کنید. شروع داستان زندگی او به زمان اتحاد مرگبار باز می گردد. او در واقع شخصیتی است که از عنصری خاص شکل گرفته است و اولین بار توسط گروهی از مریدان Onaga مورد حمله قرار گرفت و اینگونه بود که پای او نیز به داستان کشیده شد. عده ای از این مردان مقدس که خود را به عنوان خادم آخرین بازمانده نسل اژدهایان می دانستند او را با سحر و جادو موظف به حفاظت از آخرین تخم اژدها در دل یک آتشفشان کردند. پس از این که آخرین تخم به سلامت باز شد او نیز آزاد بود تا به ماموریت اصلی خود بازگردد؛ عده ای می گفتند که او ماموری است برای نظارت بر قدرت و صلاحیت جنگجویان در تمامی دنیاها. پس از اینکه از باز شدن تخم مدتی گذشت Blaze در دنیای بیرون دریافت که مبارزان بسیار قابل و توانمندی ظهور کرده اند و همچنین Daegon نیز دوباره به قدرت رسیده است. او تصمیم گرفت که یک مسابقه نهایی را بین تمامی مبارزان به وجود آورد تا بوسیله آن بتواند این دو برادر یعنی Taven و Daegon را به سمت آن بکشاند و باعث ظهور قیامت و رستاخیز شود که البته قصد و نیت اصلی او ظاهر کردن نیت درونی این دو برادر به دستور Argus و همسرش بود. در ادامه او متوجه شد که نیرویی پلید بر روی زمین در حال شکل گیری است که او باید از ظهور آن جلوگیری می کرد. او تصمیم گرفت که شخصا به زمین برود و به این موضوع رسیدگی کند. در یکی از Modeهای MK: Armageddon با نام Konquest شاهد بودیم که Taven پس از پیروزی بر رقیب و برادر خود Daegon مجبور به مبارزه با Blazeـی می شود که به وسیله مریدان Onaga ذهنش جادو شده است. همچنین در پایان مخصوص به این شخصیت نیز شاهد بودیم که او تمامی مبارزان را شکست داد و در بالاترین نقطه هرم مبارزه قرار گرفت. او پس از این کار شروع به گسترش قلمرو خود و فتح تمامی دنیاها کرد و همه جا را به نابودی کشاند تا زمانی که دیگر چیزی باقی نماند.

 

Daegon
او اصلی ترین شخصیت پلید بازی در Mortal Kombat: Armageddon است که در واقعی یک موجود دورگه است. یک رگ او به خدایان باز می گردد و رگ دیگر او به مردمان Edenian میرسد. او در واقع برادر کوچک Taven هست و فرزند دوم محافظ Edenia یعنی Argus و Delia است. در ادامه داستان Delia که یک پیشگو است از رخ دادن قیامت در این جهان سخن می گوید. پس از این پیشگوی Argus پدر این دو فرزند آن ها را در مخفی گاهی قرار می دهد که به وسیله دو اژدها از آن نگهبانی به عمل می آمده است. در پیشگویی آمده است که آن دو روزی ظهور خواهند کرد تا به مبارزه با Blaze بپردازند و از رستاخیز جلوگیری به عمل آورند. در اثر یک خطای کوچک از جانب اژدهای محافظ، Daegon زودتر از زمان مقرر از خواب خود بیدار می شود. او به وسیله این اتفاق به یک شخصیت کاملا غیر طبیعی و فاقد تمرکز تبدیل می شود. با بیرون آمدن از مخفیگاه به سراغ خانوداه خود می رود و زمانی که از ماهیت این اتفاق آگاهی میابد هر دوی آن ها را کشته و گروهی جدید با نام اژدهای سرخ را پدید می آورد. این ماموریت نیازمند این بود که هر دو بردارد سلاحی با نام Drakesowrds را از جانب پدر خود و یک زره پوش جادویی را از جانب مادر خود قبول کنند. هر دوی آن ها به این دو گنجینه می رسند و در یک مبارزه نفس گیر بردارد کوچک تر شکست می خورد. پس از این اتفاق Daegon به Taven اجازه می دهد تا با Blaze مبارزه کند. سال ها بعد او تصمیم گرفت که نژادی جدید از انسان ها و اژدهاها به وجود آورد. او در این راه از DNA اژدهایی که او را سال ها زندانی کرده بود استفاده کرد. در پایان مربوط به او در نسخه Armageddon او پس از شکست در مقابل Taven تنها زخمی شد و سپس توانست خود را به Blaze رسانده و او را شکست دهد. پس از انجام این کار او متوجه شد که پدر و مادرش هنوز زنده هستند و تمامی این کارهای یک تلاش استادانه و ماهرانه از سوی آن ها جهت کشف ماهیت اصلی فرزندان خود بوده است. حال Taven جایگاه پدر را به دست می آورد و مدافع Edenia می شود و Daegon نیز به خاطر اعمالی که انجام داده است تنبیه می شود و مورد سرزنش قرار می گیرد.

 

Taven

او را می توان قهرمان نسخه Armageddon نامید که برای اولین بار نیز در این سری به نمایش در آمده است. همان طور که قبلا نیز گفته شده است او فرزند ارشد Argus نگهبان Edenia و Delia شخصی که قادر به دیدن آینده و پیش گویی آن می باشد؛ است. توانایی اصلی او همانند برادر کوچک ترش کنترل و تحت اختیار در آوردن آتش است. او در بخش Konquest به عنوان شخصیت اصلی به شمار می رود. در این Mode در واقع هدف اصلی به وجود آوردن رقابتی خوب و سالم بین دو برادر جهت جلوگیری از به وجود آمدن رستاخیز به وسیله Blaze است. آن ها به محلی حفاظت شده در روی زمین فرستاده می شوند که دو اژدها از آن محافظت می کنند اما پس از مدتی به اذن و فرمان Blaze رقابتی شروع می شود که این دو برادر را به سمت آن می کشاند. پاداشی که برنده این جنگ دریافت می کرد در واقع جایگاه و قدرت پدرش بود؛ یعنی تبدیل شدن به محافظ و خدای Edenia. زمانی که بالاخره Taven از بند اژدهای خود آزاد می شود متوجه می شود که برادر کوچک تر وی چند قرن زودتر از او آزاد شده و پدر و مادرشان را کشته و گروهی با نام اژدهای سرخ را تاسیس کرده است. او این کارهای را تنها برای نابود کردن Taven و به خاطر رضایت Blaze انجام داده است. پس از این اتفاق Taven به نبرد با Daegon می رود و او را شکست می دهد. سپس به سراغ Blaze می رود و او را نیز نابود می کند. پس از این کار او از طریق عبور قدرت Blaze از بدنش تبدیل به شخصی بسیار قوی و خداگونه می شود. این پیروزی به علت عوامل جادویی که مریدان Onaga بر روی Blaze پیدا کرده بودند؛ پیروزی Taven باعث تحلیل رفتن یا تضعیف او نشد و تنها قدرت Taven افزایش یافت تا به کمک آن بتواند کارهای خوب و بزرگی انجام دهد. در پایان نیز او با توجه به قدرتی که به دست آورده است؛ سعی می کند که بروز قیامت را هر چه بیشتر به تعویق بیاندازد تا راه حلی اساسی برای این امر پیدا کنند.

 

Classic Sub-Zero

نام اصلی او Bi-Han است و از او به عنوان Sub Zeroبزرگ یاد می‌کنند. او که برادر بزرگتر Kuai Liang میباشد؛ همانند برادرش دارای قدرت های منجمد کننده است. او به عناون یکی از زیرک‌ترین و کشنده ترین نینجاهای Lin Kuei شناخته میشود. زمانی او و گروهش توسط Quan Chi استخدام می‌شوند و تحت دستور او مامور میشوند تا طومار باستانی را بدست بیادورند. از آن طرف هم Quan Chi یکی از نینجاهای خاندان Shirai Ryu را با نام Scorpion به خدمت میگیرد. او با راهب های شائولین مبارزه می‌کند و در نهایت خودش را به مکان طومار میرساند. اما همانجا با Scorpion مواجه میشود و مجبور میشود با او مبارزه کند. در مبارزه ای که بین او و Scorpion رخ میدهد؛ Sub Zero موفق میشود تا او را شکست داده و کل خانواده و خاندان او را از بین ببرد. اما این پایان کار Scorpion نبود و او با شکل و شمایل متفاوتی به زندگی بازگشت. از آنجایی که Scorpion مسئول کشته شدن همه‌ اعضای خانواده‌اش را از جانب Sub Zero میدید و نمیدانست که همه ی این کارها توطئه ای از جانب Quan Chi است، در پی یافتن او راهی سفر پر مخاطره‌ای شد که در نهایت توانست او را پیدا کند و در نتیجه دوباره با Sub-Zero مبارزه میکند و در این نبرد موفق میشود او را شکست بدهد و انتقام خود را از او بگیرد. پس از این اتفاق Sub-Zero بار دیگر و با هیبتی جدید در بازی ظهور می‌کند. او کسی نیست جز Noob Saibot که لبریز از خشم و حس انتقام نسبت Quan Chi پای به میدان نبرد می‌گذارد تا انتقام خود را از او بگیرد. در این راه سرنوشتی بس جالب در انتظار اوست.

 

Noob Saibot

اولین حضور او به Mortal Kombat 2 باز می گردد که البته در آن شماره هیچ داستانی نداشت و فاقد بیوگرافی خاص و مخصوص به خود بود. اما سازندگان در مورد او صحبت هایی را انجام دادند. او یکی از مبارزان جدید است که به Shinnok وفادار است و با Quan Chi مشکل دارد. او همچنین جزو فرقه برادران سایه نیز می باشد. سبک مبارزه او به سه شیوه Hapkido، Pi Gua و Monkey تقسیم می شود که هر یک دارای ضربات خاصی می باشد. جالب است بدانید که نام او به نام خانوادگی سازندگان شخصیت وی یعنی Ed Boon و John Tobias باز می گردد. اگر نام آن ها را از انتها به ابتدا بخوانید در خواهید یافت که اسم Noob Saibot شکل می گیرد. دلیل اصلی حذف Saibot از نام او نیز جدا شدن این شخصی از گروه Midway در سال 2000 است که بنا به دلایل قانونی مجبور به حذف این بخش از نام او شدند و بعدها این خلع را با نام Smoke پر کردند که در داستان این شخصیت موضوع به تفصیل بیان شده است. حال بهتر است به سراغ داستان او برویم و آن را بازگو کنیم.
وظیفه او از آنجا شروع می شود که موظف به گزارش کردن وقایع اتفاق افتاده بر روی زمین و Outworld می شود. به همین منظور او در مسابقاتی که در Outworld اتفاق افتاد تنها در سایه ماند و در مسابقات وارد نشد تا ماموریت خود را به انجام برساند. در ادامه داستان و در شماره 3 از این سری Noob موظف شده بود تا اعتماد شخص Kahn را به خود جلب کند تا به کمک او بتواند بار دیگر به زمین بازگردد. پس از این که Kahn در پی اتفاقات نسخه سوم شکست خورد؛ Noob به سوی رهبر خود Shinnok بازگشت. اما در پی اتفاقات نسخه چهارم و با وجود تمام برنامه ریزی های دقیق و فوق العاده Shinnok، سپاه او توان مقابله با ارتش Raiden از سوی زمین را نداشته و همگی شکست خوردند. پس از این شکست فرقه برادران سایه نیز منحل شد. در ادامه راه او بار دیگر به Shao Kahn ملحق شد. اگر چه امپراطوری او پس از شکست در زمین تضعیف شده بود اما همچنان عظمت و تا حدودی قدرت خود را حفظ کرد بود. از این رو بر طبق دستور Kahn و برای ثابت کردن لیاقت خود برای مبارزه با Goro عظیمت کرد و او را در نبردی نزدیک شکست داد. لازم به ذکر است که این نبرد موازی با اتفاقات اتحاد مرگبار رخ داد. پس از این پیروزی او از ارج و قرب بالایی در نزد Kahn برخوردار شد و در طی اتفاقات نسخه Deception توانست Smoke را از یکی از سیاه چاله های Kahn نجات دهد و او را برای خدمت به خود برنامه ریزی کند. او همچنین رویای ساخت یک ارتش Cyber-Demons را در سر می پروراند و خواهان استفاده از Smoke به عنوان الگو نیز بود.
در ادامه و بین اتفاقات نسخه Deception و Armageddon شاهد فرار Noob به همراه Smoke از مقر فرماندهی Kahn به سمت Netherealm بودیم. این دو توسط Sub-Zero و Sareena تا معبد مخصوص Lin Kuei(طراح و برنامه ریز اصلی Smoke) تعقیب شدند. البته آن ها به این امر آگاهی داشتند و در میانه راه و پس از زمانی که Sub-Zero به همراه خود دستور داد که مستقیم و به سرعت به معبد مخصوص برود، به او حمله کردند. در گیر و دار اتفاقاتی که افتاد استاد Sub-Zero و Smoke باعث شد که Sareena به ذات پلید اصلی خود بازگردد و سپس او به وسیله Sub-Zero که از حمله Noob و Somke جان سالم به در برده بود به اعماق Netherealm فرستاده شد. با نزدیک شدن به وقایع قیامت و نسخه Armageddon به ناچار Noob و Smoke از یکدیگر جدا شدند؛ اما آن ها همچنان با یکدیگر متحد بودند و تنها به صورت جداگانه مسیر خود را پیش می بردند. در اولین قدم هر یک از آن ها به صورت جداگانه به معبد Lin Kuei حمله کردند و تمامی نیروهای شیطانی او را شکست دادند. در همین زمان Taven نیز در معبد حضور داشت. او آتش خشم این دو تن را خاموش کرد و همچنین باعث نجات Sub-Zero و زنده ماندن او شد. پس از این اتفاق بود که Sub-Zero متوجه شد Noob در واقع برادر بزرگتر او است که پس از سال ها به وسیله Scorpion که آتش انتقام او را در دل داشت کشته شده بود و در برزخ با سیمایی جدید و مشکی رنگ ظهور کرده است. Sub-Zero برای تشکر از لطف بزرگی که Taven در حق آن ها کرده بود؛ به او در مورد گروه اژدهای قرمز و سرکرده آن ها هشدار داد. پس از این اتفاق Sub-Zero تمام تلاش خود را جهت باز گرداندن برادر بزرگ خود به روشنایی بست و به او کمک های زیادی را در این زمینه ارائه کرد.

 

Smoke

Smoke برای اولین بار در Mortal Kombat 2 به عنوان یک شخصیت غیر قابل بازی معرفی شد که در پس جنگل های زنده واقع در Outworld حضور داشت و در طی نبردها از کنار درختان سرش را به بیرون می آورد و یا مکان خود را از پشت درختی به درخت دیگر تغییر می داد. او در MK3 به عنوان یک شخصیت قابل انتخاب معرفی شد و نحوه دسترسی به او با وارد کردن صحیح Ultimate Kombat Kode پیش از اتمام مبارزات باز می گردد. داستان و گذشته او به دوستی با Sub-Zero و دشمنی با Lin Kuei باز می گردد. آن دو زمانی که متوجه شدند استاد آن ها در حال ساخت گونه جدیدی از انسان ها که قابلیت برنامه ریزی خواهند داشت از آنجا فرار کردند اما Smoke توسط نگهبانان دستگیر شد و به همراه Sektor و Cyrax برای تعقیب کردن دوست و یار خود Sub-Zero برنامه ریزی شد و راهی این سفر هولناک شد. در پایان مربوط به این نسخه او به همراه 2 ربات دیگر برای نابودی Sub-Zero رفتند؛ اما او که هنوز اندکی انسانیت در درون خود داشت موفق شد با کمک دوست قدیمی خود، متوجه اتفاقات پیرامون خود شود و به کمک یکدیگر Cyrax و Sektor را شکست دهند. در ادامه راه او توسط نیروهای Kahn به اسارت در آمد. پس از مدتی Noob Saibot متوجه حضور او به عنوان یکی از غنایم جنگی Kahn در سیاه چاله ها شد. حال Noob توانست او را نجات دهد و دوباره برنامه ریزی کند به طوری که Smoke تنها به او وفادار بماند. او رویایی را در سر می پروراند که Smokeمی توانست سکوی پرتاب او شود. او خواها ساخت ارتشی بر روی زمین بود تا بر ضد Cyborgها قیام کنند. این ارتش که با استفاده از تکنولوژی نانوی به کار رفته در Smoke ساخته خواهد شد تنها باید به او وفادار باشند. در ادامه راه این دو قهرمان در وقایع زمان Armageddon تصمیم گرفتند که به معبد Lin Kuei حمله کنند. البته Smoke در طول راه توسط Taven مغلوب شد و شکست خورد. در پایان مربوط به او در این نسخه شاهد بودیم که او پس از شکست دادن Blaze خود را به یک توده از ماده حساس خاکستری رنگی تبدیل کرد و از آن پس خود را New Smoke نامید. نکته جالبی که در مورد این شخصیت وجود دارد به مقاله طنز GameSpy باز می گردد؛ در این مقاله از Fatality او در MK3 به عنوان نهمین انفجار بازی های رایانه یاد شده است.

 

Hornbuckle

یکی دیگر از شخصیت هایی که هیچگاه در بازی قرار نگرفت و حتی به طور رسمی نیز توسط Midway از او اسمی برده نشد و تنها دورنمایی از او در داخل بازی قرار گرفته بود. این شخصیت تنها در Mortal Kombat 2 به نمایش در آمده بود. او در واقع یکی از شخصیت های پس زمینه ای بود که در مرحله ای با نام Pit 2 و در روی پل، در پشت محل مبارزه اصلی به مبارزه با شخصیت Blaze می پرداخت. هردوی آن ها سبک و استیلی همانند با Liu Kang داشتند با این تفاوت که Blaze در شعله های آتش قرار داشت و Hornbuckle نیز تنها یک شلوار مشکلی و سبز به پا داشت. شخصیت موردنظر هیچگاه از سوی سازندگان اسمی رسمی را دریافت نکرد. اسمی که الان با آن آشنا شدید در واقع نامی است که طرفداران بازی به او بخشیده اند که در اصل به یکی از کارکنان Midway با نام Leanne Hornbuckle که در ساخت او و آن مرحله شرکت داشته است باز می گردد. متاسفانه از این شخصیت عکسی در دسترس نمی باشد زیرا هیچگاه به طور دقیقی بر روی جزییات ظاهری او کار نشده است.

Shao Kahn
یکی دیگر از نیروهای تاریکی بازی که بر سرزمین تاریک و خشن Outworld حکومت می‌کند. خالق اصلی او همانند بسیاری دیگر از شخصیت‌های نسخه‌های اول بازی Ed Boon و John Tobias هستند که البته کارهای طراحی او به عهده Tobias بود. او در نسخه‌های فراوانی حضور یافته است و برای اولین بار در دومین مجموعه MK ظاهر شد که البته تا نسخه MKT قابل بازی نبود و تنها به عنوان Boss و یکی از افراد شرور بازی به ایفای نقش می‌پرداخت. سلاح اصلی او Wrath Hammer نام دارد و سبک اصلی مبارزه وی با نام Tai Tzu شناخته می‌شود. داستان او به گذشته‌های دور باز می‌گردد که کسی از زمان دقیق آن اطلاعی ندارد زیرا گمانه‌زنی‌ها پیرامون سن Shao Kahn به حدس‌هایی مبنی بر سنی بالغ بر 10هزار سال باز‌میگردد. او در ابتدا به عنوان مشاور و وزیر Onaga در Outworld به خدمت می‌پرداخت. حکومت Onaga که تبدیل به قدرتمندترین حکومت در تمامی قلمروها شده بود باعث شد که او فکرهای بزرگتری را همچون جاودانگی در سر بپروراند. او تنها یک گام با تحقق این امر فاصله داشت که توسط وزیر و مشاور خود،Shao Kahn مسموم شد. پس از این اتفاق او جایگاه Onaga و تاج و تخت وی را غارت کرد. او نیز برخی از ایده‌های Onaga را مورد استفاده قرار دارد و به سرعت شروع به کشورگشایی کرد و قلمروها و سرزمین‌های کوچک را به Outworld متصل کرد تا با این کار به سپاه و قدرت خود بیافزاید. او این کار را یا به صورت حمله مستقیم انجام می‌داد و یا به وسیله مسابقات Mortal Kombat. در ادامه کشورگشایی‌ها، او به مکانی Shokan رسید که قلمرو پرینس Goro بود. او تنها به یک شرط حاضر شد که آنجا را تصرف و غارت نکند و آن هم شرکت کردن Goro در مسابقت MK. او این شرط را پذیرفت و توانست در نه دوره از این مسابقات به مقام قهرمانی دست پیدا کند و در نهایت در دهمین تورنومنت مغلوب Liu Kang مبارزی از قلمرو زمین شد که او در نهایت قهرمان دهمین تورنومنت نیز شد. پس از این اتفاق Kahn یک رخنه در قانون این مسابقات ایجاد کرد که به وسیله آن باید بار دیگر مسابقه‌ای بین قهرمان زمین و قهرمان Outworld انجام شود و در صورت پیروزی مبارز Kahn او حق فرمانروایی بر همه سرزمین‌ها را خواهد داشت. زمینیان و همین طور Raiden این قانون را قبول نکردند اما Kahn برای به کرسی نشاندن حرف خود Kano و Sonya را گروگان گرفت و Baraka را به همراه مریدانش برای تخریب معبد Liu Kang راهی کرد تا با این کار او را خشمگین کند. پس از این اتفاق Liu Kang با وجود آگاهی بر قدرت پهناور Kahn راهی مبارزه با او شد و توانست این ستمگر را شکست دهد. او بدون توجیه به این شکست و قانونی که خود وضع کرده بود به تمامی سربازانش دستور داد که مبارزان زمین را نابود کنند و آن‌ها را از Outworld خارج کنند.
پس از گذشت چند سوال Kahn رویه خود را کمی تغییر داد و چاشنی سیاست را به کارهای خود وارد کرد. او از طریق نفوذی که بر روی Shang Tsung داشت او را وادار کرد تا Sindel را با ترفندی به عنوان ملکه زمین انتخاب کنند و سپس با سلطه‌ای که بر ر وی ملکه دارد؛ بر زمین نیز کنترل یابد و آن را به جهان خود متصل سازد. او با دیگر کارهایی که انجام داده بود تقریبا به حدف خود نزدیک شده بود؛ اما هیچگاه امید برای زمینیان به طور کامل از دست نرفته و نخواهد رفت. لرد Raiden بار دیگر به کمک آنان شتافت و از بازماندگان حملات گروه‌های نابودی Kahn، گروهی را تشکیل داد تا وضعیت زمین را به حالت عادی بازگردانند. در گرماگرم نبرد بود که Kung Lao با Shao Kahn رو‌به‌رو شد. او که از خادمان معبد Shaolin بود به این مبارزه تن داد اما موفق به شکست دادن Kahn نشد و در مقابل او شکست خورد. اما باردیگر Liu Kang بود که موفق به شکست دادن او شد و باعث عقب‌نشینی نیروهای Kahn به Outworld شد. پس از این شکست سربازان زیاد پشت Kahn را خالی کردند و از او جدا شدند. با ضعیف شدن او Kitana از فرصت استفاده کرد و طلسم Shang Tsung بر روی Sindle را باطل کرد و بار دیگر Edenia را به قلمرو مستقل تبدیل کرد. پس از این اتفاقات قدرت و اقتدار او تحلیل رفت و اوضاع مانند گذشته نبود تا زمانی که او به کمک Shinnok در جنگ با خدایان بهشت شتافت. در گیرودار این جنگ شاهد هم پیمان شدن مردمان Edenia و Shokan(قبیله Goro) بودیم که قصد لشکرکشی و حمله کردن به Outworld را در سال‌های آینده در سر داشتند. او تنها راه متوقف کردن آن‌ها را در خلاقیت Kano در کارهای خلاف و یک قاتل حرفه اما غیرقابل اتکا با نام Noob Saibot میدید. او قصد داشت به کمک آن‌ها ارتش متحدان را مجبور به تسلیم در مقابل خود کند. کمی پس از این اتفاقات Shang Tsung و Quan Chi به داخل دژ نظامی او وارد شدند و قسم وفاداری و اتحاد دروغینی را یاد کردند. هدف آن‌ها از این کار جلب اعتماد Kahn و کشتن او در زمان مناسب بود که در نسخه MK: Deception کنسول GameCube این اتفاق افتاد اما در داستان اصلی هیچگاه این امر محقق نشد و در واقع شخصی که توسط این دو تن کشته شد یک نمونه مشابه از Kahn بود که البته با مرگ او قدرت او نیز به شدت افت کرد. اما برای اینکه بار دیگر متحدانی را پیرامون خود گردآورد به کمک Goro رفت که به شدت توسط Noob Saibot زخمی شده بود. او با قدرتی کمی که برایش مانده بود Goro را نجات داد و بار دیگر همپیمان Shokanـیان شد.در نسخه Armageddon نیز بار دیگر شاهد به قدرت رسیدن Shao Kahn به عنوان حکمران اصلی Outworld بودیم و حتی با دسیسه‌های Mileena و Shang Tsung نیز او قدرت را از دست نداد و آن را حفظ کرد. در پایان مخصوص به او شاهد بودیم که به تنهایی به بالاترین نقطه هرم Argus(اشاره به نبردگاهی با همین نام) رسید و در آنجا توانست Blaze را شکست دهد و به کمک قدرتی که از جانب او کسب کرد توانست تمامی قلمروها را با Outworld یکی کند و بر تمام دنیا حکومت کند. البته در انتها به علت نداشتن هیچ مکانی برای غلبه بر آن و از ملالت و خستگی حالت‌های جنون و دیوانگی کم‌کم در او پدیدار شد.
 

Dark Kahn
او در واقع یک شخصیت ترکیبی است که در داخل بازی به وجود می آمد و تنها در عنوان Mortal Kombat VS DC Universe حضور داشت. نحوه پدید آمدن او بدین نحو بود که در طی یک تصادف و اتفاق همزمانی که برای Shao Kahn و Darkseid به وجود آمد. این شخص در هنگام از بین رفتن Mother Boxـی(وسیله ای جادویی که در کومیک مربوط به این شخصیت وجود دارد) که متعلق به Darkseid هست و به دست سوپرمن نابود شده است و همچنین همزمان با برخورد قدرت انفجاری Raiden به Shao Kahn به وجود آمد. او در واقع به عنوان نتیجه اعمال این دو شخص نامیده میشد و تلفیقی از این دو شخصیت اهریمنی بود. منبع قدرت و عظمت او تغذیه از خشم قهرمانان هر دو گروه بود و به همین علت تصمیم به برگزاری نبردی بین هر دو گروه گرفت تا از خشم آن ها در هنگام مبارزه قوی تر و قوی تر شود. بدن او نیز همانند تکه سنگی بود که مواد مذاب در داخل و روی آن جریان داشتند. صورت و جمجمه او همانند یک خرس بود و در قسمت پشتی بدن خود نیز دارای یک ضاعده بود. در نهایت نیز هر قسمت از روح او که آن قسمت ار روح متعلق به صاحبان دیگری بود، به جان های اصلی خود بازگشتند و آرام گرفتند.

 

Stryker
نام کامل او Kurtis Stryker است که در Mortal Kombat 3 برای اولین بار ظاهر شد. او در واقع رهبر تشکیلات شورشی در یکی از شهرهای بزرگ امریکا، در زمان باز شدن ورودی بین Outworld و زمین بوده است. در این حمله Kahn روح تمامی مبارزان زمین را به طور تمام و کمال دریافت کرد به جز Stryker. پس از این اتفاق برای او همیشه جای سوال داشت که چرا همچین اتفاقی افتاده است و او مدام از این موضوع چشم پوشی می کرد تا اینکه بالاخره یک شب و در طی یک رویا ارباب Raiden به خواب او آمد و به او دستور داد تا به همراه دیگر مبارزانی که می شناسد به سوی او آمده تا در مورد وقایع مهمی که در گذشته رخ داده است و اثرات آن به آینده کشیده خواهد شد با یکدیگر به سخن بنشینند. در ادامه Raiden به او و دیگر رزمندگان زمین ماموریت مهمی را محول می کند که در آن به صراحت گفته شده است باید به مقابله با ارتش Kahn که به سمت زمین در حال حرکت هستند بپردازند و زمین را از نابودی نجات دهند. پس از این اتفاقات دیگر او در هیچ نسخه ای حضور نداشت و خبری از او به میان نیامد تا بار دیگر در Armageddon ظاهر شد. سازندگان در مورد او در این نسخه داستان خاصی را بازگو نکردند و تنها می توان به قیافه کاملا تغییر یافته و متحول شده او اشاره کرد که مورد توجه خیلی از دوستاران بازی قرار گرفت. او در هر دو نسخه ای که حضور داشت توسط Michael O’Brien طراحی شده است.
 

Shinnok
شخصیتی که متعلق به Netherrealm هست و به علت ذات خداگونه خود عمری جاودانه‌دارد. او اولین بار در Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero به عنوان Boss ظاهر شد و پس از آن در نسخه چهارم بازی برای اولین بار بازیکنان می‌توانستند او را کنترل کنند. او سال‌های طولانی به عنوان فرمانروا و با قدرتی شبه خداگونه بر قلمرو خود حکومت می‌کرد و هر جنبنده‌ای را که با او مخالف بود و یا قصد قیام علیه وی را داشت از پای در می‌آورد و سنگدلی او برای مردمان Netherrealm همچون سنگدلی Shao Kahn در Outworld بوده است. او در تمامی نسخه‌هایی که ظاهر شده است(البته به جز نسخه Armageddon) به عنوان شرورترین کارکتر و محوریت شر داستان در آن نسخه بوده است. او همچون Shao Kahn یکی از افرادی بوده است که همیشه میل و رقبت فوق‌العاده زیادی برای حکومت بر زمین داشته است. در نبردی که او برای رسیدن به این هدف داشت شخصیتی قوی و نیرومند که همیشه حافظ منابع زمین بوده است یعنی Raiden موفق به شکست دادن او شد. پس از این شکست Raiden تمامی جادوهای او را گرفت و او به عنوان یکی از خدایان باستانی که از مقام خود عزل شده است؛ زین پس شناخته می‌شود. او مدت‌ها در سرزمین که بر آن حکومت می‌کرد زندانی شده تا بالاخره Quan Chi به سراغ او آمد و درخواستی شریرانه را به وی عرضه داشت. او به Shinnok گفت در صورت نیاز می‌تواند به او جهت غلبه بر Lucifer(حکمران فعلی Netherrealm) کمک کند و او را به تخت پادشاهی بازگرداند. این درخواست وسوسه انگیز توسط او اجابت شد و مقدمات کار در شرف انجام دادن قرار گرفت. اولین کار به وجود آوردن سپاهی عظیم و قوی بود که بعدها توسط Shinnok با نام Brotherhood of Shadow شناخته شد که تمامی اعضای این فرقه او را همانند یک خدا می‌پرستیدند. سال‌ها بعد Shao Kahn در جنگ زمین شکست خورد و در این زمان بود که Shinnok مقدماتی را فراهم آورد تا او به Netherrealm فرار کند و از این رو او را میدون خود ساخت. حال Shinnok باردیگر در شرف قدرت گرفتن دوباره بود و حتی تا آنجا پیش رفت که به خدایان بهشت حمله کرد و تعداد زیادی از آن‌ها را قتل عام کرد. در این زمان بود که Raiden وضعیت تمامی دنیاها را در شرف خطر دید و به همراهی و کمکی مبارزان زمینی خود به استحکامات Shinnok نفوذ کرد و بار دیگر او را شکست داد. او در نسخه Armageddon توسط Taven از چنگال Li Mei نجات یافت. پس از این اتفاق ایده‌ای به ذهن او خطور کرد. او به فکر جمع‌آوری متحدان زیادی برای خود بود تا بتواند با فریب دادن آن‌ها به هدف‌های شوم خود که کنترل بر تمامی قلمروها بود؛ برسد. او حتی به Raiden نیز پیشنهاد دوستی و اتحاد داد. اما در این راه دو شخص بودند که فریب او را نخوردند. یکی از آن‌ها Raiden بود و دیگری فرمانروای اژدهایان، Onaga. در پایانی که برای Shinnok در این نسخه قرار گرفته بود به این صورت است که او با قدرت‌های جادوی خود که آن‌ها را بازپس گرفته بود توانست شخصی دیگر را دقیقا همانند خود و با قدرت روح خود روانه مبارزات کند. او در این راه با Deagon همسفر شد و به او در رسیدن به هدفش کمک کرد؛ اما در پایان کار Daegon ناپدید شد و این نسخه بدلی Shinnok نیز موفق به شکست دادن Blaze شد و قدرت او را تصاحب کرد و آن را به Shinnok اصلی بازگرداند.

 

NightWolf
این شخصیت برای اولین بار در نسخه Mortal Kombat 3 رونمایی شد. او یکی از بومیان اصیل امریکا است که اجدادش جزو سرخ پوستان بوده اند. در زمان حمله به زمین توسط Shao Kahn او به عنوان یکی از مبارزان منتخب زمین جهت مقابله با ارتش Kahn برگزیده شد. در وقایع نسخه Deception او با استفاده از متود Sin Eater موفق به شکست Onaga شد؛ اگرچه در این راه برای محافظت از همپیمانان خود مجبور بود که به تنهایی مبارزه کند. او در زمانی که دریافت Shujinko شاگرد سابق او توانسته است Onaga را در Outworld شکست دهد؛ فرصت را غنیمت شمرد و به او کمک او راهی مبارزه‌ای هولناک علیه Onaga شد. او در مبارزه خود با Onaga موفق شد او را شکست دهد و Reptile را آزاد سازد و سپس روح Onaga را به Netherrealm تبعید کرد. در ادامه داستان Nightwolf به همراه تعدادی از دوستان خود برای کمک به مدافعان زمین در مبارزه با Shinnok شتافت و در این پیروزی آن ها را یاری کرد. در پایان این مبارزه در حالی که اثری از او در میدان نبود، توسط Kitana و روح Liu Kang پیدا شد. او از قدرتی که در مبارزه با Onaga به دست آورده بود جهت بهبود حال جسمانی خود و همچنین حال روحی Kitana در غم نبود Liu استفاه کرد و همچنین این قدرت راهنمایی برای آن بود تا بتوانند راه خود را به سمت روح Liu Kang باز کنند. در پایان نسخه Armageddon نیز شاهد بودیم که او پس از شکست دادن Blaze به فردی فوق العاده قدرتمند تبدیل شد و به وسیله این قدرت توانست روح Liu Kang را جهت عبور از سرزمین ارواح و هدایت کردن او به سوی بدن مادی وی راهنمایی کند.
 

Rain
شخصیت مورد نظر اولین بار توسط Ed Boon و پس از شنیدن آهنگ Purple Rain خلق شد. اولین حضور او به نسخه Arcade UMK3 باز می گردد که در آن جا حاضر شد. البته در این نسخه نمی توانستید با او بازی کنید و در نسخه Trilogy شاهد حضور او به عنوان شخصیتی قابل کنترل بودیم. داستان زندگی او به گذشته های دور باز می گردد. او یکی از جوانان ساکن Edenia است که در زمان حمله Shao Kahn به این سرزمین شاهد تجاوز او به این دنیا و نابودگری های وی بوده است. او قرن ها بعد و در طی حمله ای که به زمین صورت گرفت، به اجبار به ارتش Kahn ملحق شد تا به همراه آن ها به آرمان های اصلی دنیای خود خیانت کند؛ البته او چاره ای نداشت و بر خلاف میل باطنی خود مجبور شد که به این کار تن دهد. در وقایع نسخه Armageddon شاهد بودیم که Quan Chi با نیت پلیدی که در سر داشت Rain را از این موضوع که او از نوادگان Argus(محافظ Edenia) است؛ مطلع ساخت. او با آگاهی یافتن از این موضوع به شدت علاقمند شد که پسران Argus یعنی Taven و Daegon را کشته و با شکست دادن Blaze به قدرت همیشگی دست پیدا کند. اما خوشبختانه یا متاسفانه او موفق به این کار نشد و در مکانی با نام Arctika با Taven روبه رو شد و شکست سختی را متحمل شد. در پایان مخصوص به او شاهد بودیم که او پس از شکست دادن Blaze در نبردی خونین موفق شد لیافت خود را به Argus ثابت کند و به عنوان محافظ Edenia منصوب شود.

 

Reiko
او یکی از ژنرال های ارتش Shinnok که متعلق به Shao Kahn است می باشد و در فرقه برادران سایه نیز فعالیت می کند. در بازه زمانی اتفاقات Mortal Kombat 4 و همزمان با شکست خوردن ارتش Kahn، Reiko نیز ناپدید می شود. او بعدها بار دیگر به میدان نبرد باز می گردد و به ارتش جدید Kahn ملحق می شود. او آرمان های بزرگی را در سر می پروراند و آرزوی نشستن بر تخت امپراطوری را دارد. او در داستان مربوط به MK: Deception به صورت مخفیانه به داخل اتاق Kahn نفوذ می کند و لباس های جنگی وی را بر تن می کند. در نسخه بعدی که او حضور یافت؛ شاهد تلاش بی وقفه او برای ملحق کردن Taven به ارتش Kahn بودیم و دلیل این امر مهارت فوق العاده بالای Taven بود که Reiko را تحت تاثیر قرار داده بود. اما او به هیچ وجه گول وعده های دروغین Reiko را نخورد و حتی گفتن این راز که ممکن است Taven تنها کسی باشد که قادر به کشتن Quan Chi است نیز باعث راضی شدن او و پیوستن به ارتش Kahn نشد. در نهایت Reiko از او شکست خورد و Taven نیز او را زخمی بر روی زمین رها کرد و از قلعه خارج شد. لازم به ذکر است که این شخصیت در سریال MK نیز حضور داشته است و نقش او توسط Jim Hel ایفا شده است.
 

Dairou

او یکی از بهترین و بلندمرتبه ترین سربازان Seidan بود که خلق و خوی او بسیار شبیه به Hotrau بوده است. اما پس از مدتی Dairou مردی را به قتل می رساند. دلیل کار او، باور داشتن این موضوع که آن مرد خانواده او را به قتل رسانده بود می باشد. با این کار او در زندان حبس می شود. با گذشت سالیان دراز شورشی در Seidan به وسیله Darrius صورت می گیرد. با این اتفاق او فرصت را غنیمت شمرده و از زندان فرار می کند. پس از فرار کردن او دیگر به قوانین Seidan احترام نمیگذارد و به یک مزدور تبدیل می شود. در نسخه Deception شاهد بودیم که او به وسیله Darrius به خدمت گرفته شد تا دو کار بسیار مهم را انجام بدهد. در ابتدا او باید کتاب قانون اساسی Seidan را به سرقت می برد و پس از آن Hotrau را به قتل می رساند. او دستور را قبول می کند اما این موضوع بر همگان پوشیده است که آیا او توانست Hotrau را از سر راه خود بردارد یا خیر زیرا هر دو آن ها در نسخه Armageddon حضور داشتند.
 

Darrius

در نسخه Mortal Kombat: Deception شاهد اولین حضور او بودیم. او یکی از نگهبانان Seidan بوده است که به علت برخی مسائل از این دنیا که با نام Orderworld نیز شناخته می شود سرخورده شده است. صبر وی نهایت به سر می آید و به همراه تعدادی از افراد معتمد خود بر علیه حکومت قیام می کند و خود نیز رهبر این مقاومت می شود. هدف آن ها در اولین گام سرنگونی مجلس سنای این دنیا می باشد. او سعی می کند تا به بهانه سختگیرانه بودن قوانین این جهان مردم را در این شروش با خود همراه سازد. او در این کار موفق می شود و حتی یکی از بهترین سربازان Seidan (که به جرم کشتن مردی که خانواده او را به قتل رسانده بود، زندانی شده است) را نیز با خود همراه می سازد. او با این کار موقعیت خود را بهبود می بخشد. همان طور که قبلا نیز گفته شد او در این نسخه Dairou را به خدمت می گیرد تا قانون اساسی و دسته نوشته های مهم حکومتی را دزدیده و فرمانده ارتش را به قتل برساند. او همچنین در Mortal Kombat: Armageddon نیز حضور داشت که در پایان مخصوص به خود، پس از نابود کردن Blaze او گنجینه ای که Argus برای فرزندان خود Taven و Daegon باقی گذاشته بود را به سرقت رساند و به کمک آن Hotrau را از سر راه برداشت و کنترل Seidan را به دست گرفت. البته Argus در مورد این اقدام بی شرمانه Darrius ساکت ننشست و فرزندان خود را برای باز پس گرفتن آن گنجینه گران بها راهی Orderworld کرد.

 

Hotrau

او نیز یکی دیگر از شخصیت هایی بود که در Mortal Kombat: Deception معرفی شد. او در اواسط بازی و در مود Konquest زمانی که Shujinko به کمک او احتیاج داشت، به معرض نمایش در آمد. او در ادامه راه به همراه تعداد زیادی از سربازان خود برای مقابله با سپاه Tarkatan که تحت نظر Shao Kahn بودند راهی Outworld شد. آن ها به سمت شهری که متعلق به Lei Chen بود رفتند زیرا دیوارهای شهر توسط نیروهای Kahn محاصره شده بود. هدف آن ها از محاصره شهر به وجود آوردن موانعی جهت کامل شدن ماموریت Shujinko می باشد. در ادامه زمانی که Shujinko برای ماموریت دیگری نزد Hotrau می رود؛ با توجه به قوانین Orderworld او به علت شکست حکومت نظامی توسط او به زندان می افتد. کارهای او باعث ایجاد مخالفت های جدید در این جهان شده است به طور که پس از سال ها تعداد زیادی شورش کرده و فرماندهان سابق ارتش نظیر Dairou از زندان فرار کرده و دیگر زندانیان را نیز فراری می دهند که Shujinko نیز جزو آن دسته است. در این بین Hotrau گمان می کند که تمامی این اتفاقات زیر نظر Shujinko رخ داده است و از این رو پیش از خروج او از این جهان با وی مبارزه می کند؛ اما از او شکست خورده و بر روی زمین، نظاره گر خروج او و بازگشت وی به زمین می نشیند. سال ها از این اتفاق گذشت و نیروهای Hotrau در زیر نظر Onaga به فعالیت خود می پردازند. او اعتقاد داشت که Onaga توانایی دارد نظم از دست رفته جهان را به آن باز ببخشد و در این راه قسم خورد که از او دفاع کند و از هم پیمانان او به شمار می رود. او حتی در این راه حاضر به نبرد با Sub-Zero نیز شد. او حتی از سوی Onaga موظف شد تا عدالت را در مورد استاد بزرگ Lin Kuei نیز به اجرا در آورد و او را محاکمه کند. تمامی کارهای او موجب خشم گروه مقابل شده بود و این خشم تا آن جا پیش رفت که Darrius یکی از گاردهای قدیمی Seidan که Dairou نام داشت را مامور به کشتن او نمود. در پایان مربوط به Hotrau در نسخه Armageddon، او پس از شکست دادن Blaze به عنوان قدرت مطلق نظم در جهان شناخته شد و در این راستا Havik را به عنوان یکی از دستیاران ارشد خود انتخاب نمود.

 

http://www.bazicenter.com/ps3/fighting/Mortal_Kombat/articles/146