مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

سونی و مقامات کلیسای انگلیس مذاکره می‌کنند
ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸٩/۱٢/٢٠  

شکایت از صحنه یک بازی خشن کنسول پلی‌استیشن 3 : سونی و مقامات کلیسای انگلیس مذاکره می‌کنند

واحد بازی‌های ویدئویی سونی، اعلام کرد که با کلیسای انگلستان وارد مذاکره خواهد شد؛ این مذاکره در پی شکایتی پیرامون استفاده از یکی از کلیساهای مشهور در صحنه یک بازی خشن برای کنسول پلی‌استیشن 3 انجام می‌شود.


به گزارش سرویس بین‌الملل سیتنا، خانم ناناکو کاتو، سخنگوی بخش تفریحات کامپیوتری سونی، جزئیات این مذاکره را فاش خواهد کرد، اما نیاز به زمان زیادی است تا با وجود این مشکل پیچیده توافق حاصل شود.

کاتو، گفت: "این یک مسأله حساس است. بسیاری از ابنیه تاریخی در بازی‌ها مانند فیلم‌های گودزیلا و برج توکیو و کینگ کونگ در منهتن مورد استفاده قرار گرفته‌اند."
کلیسا خواستار عذرخواهی رسمی استو اعلام کرده که سونی اجازه استفاده از کلیسای منچستر را در بازی "مقاومت: سقوط بشر" نداشته است.

کاتو، تصدیق کرد که کلیسا در این بازی شباهتی به بخش‌هایی از کلیسای منچستر دارد، اما نکته این‌جاست که تنها به یک پشت صحنه با طرح کلیسا نیاز بود و نه به طور خاص یک کلیسای مشخص.

در بخش هایی از این بازی، بازیگر با اسلحه به داخل کلیسا رفته و به دشمنان خود شلیک می‌کند.

گرچه صحنه کلیسا فقط در چند مورد مشاهده می‌شود، اما قابل حذف شدن از بازی نیست؛ این درحالی است که سونی تاکنون در مجموع 2 میلیون CD این بازی را به فروش رسانده است.

گفتنی است؛ بسیاری از بازی‌های این شرکت توسط برنامه‌نویسان خارجی تهیه می‌شود، ولی بازی "مقاومت" ساخته خود شرکت سونی است

http://www.citna.ir/2094.html