مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

بررسی سایت‌های مشکوک به ویروس توسط ۱۰ آنتی‌ویروس قوی
ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳٩٠/٢/۳  

همه از فایل‌های ویروسی می‌ترسند اما سایت‌های ویروسی هم می‌توانند به همان اندازه ترسناک باشند چون به راحتی می‌توانند کامپیوتر شما را از راه مرورگرتان آلوده کنند. بنابراین بهتر است قبل از مشاهده سایت‌های مشکوک، ابتدا آنها را توسط چندین آنتی‌ویروس قوی اسکن کنیم.


پیشتر این امکان در مورد اسکن کردن فایل‌ها امکان‌پذیر شده بود؛ یعنی شما می‌توانستید فایل‌های مشکوک خود را برای یکی از این سرویس‌های آنلاین مانند VirusTotal, NoVirusThanks, Jotti, VirusChief, Filterbit بفرستید تا آنها فایل مربوطه را توسط انواع آنتی‌ویروس‌های قوی و بهنگام، اسکن کنند و نتیجه را به شما اطلاع دهند.
اما به تازگی، این کار برای اسکن کردن وب‌سایت‌ها نیز امکان‌پذیر شده است. سایتی که این سرویس رایگان را به شما می‌دهد URLvoid نام دارد.
روش کار به این صورت است:

به سایت  URLvoid بروید.
آدرس سایتی که مشکوک به ویروس است را در جعبه بالای صفحه تایپ کرده و دکمه Scan Now را بزنید.
سرویس  URLvoid، سایتی که شما درخواست کرده‌اید را توسط ۱۰ آنتی‌ویروس آنلاین قوی مورد بررسی قرار داده و نتیجه را به شما گزارش می‌دهد.  

همانطور که می‌بینید،  URLvoid از ۱۰ آنتی‌ویروس مختلف (BrowserDefender، Google Diagnostic، MalwareDomainList، McAfee SiteAdvisor، McAfee Trusted Secure، MyWOT، Norton SafeWeb، TrendMicro Web Reputation، Web Security Guard) کرده و سایت تفریح‌وار را پاک تشخیص داده است.

منبع: تفریح‌وار هر روز یک نوشتار

 http://www.tafreevar.com/1658/scan-virus-suspicious-website-antivirus#ixzz1EgVEzUlm