مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

واکنش شتاب‌زده تل‌آویو به مستند تلویزیونی راز آرماگدون
ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳٩٠/۱/۱۸  

پخش مجموعه مستند سیاسی "رازآرماگدون " از شبکه بین‌المللی خبر بازتاب‌های فراوانی در سایت‌ها و محافل صهیونیستی و ضدصهیونیستی و همچنین اعتراف دانشگاه تل‌آویو به تأثیر‌گذاری و افشاگری این مجموعه را درپی داشت.


مجموعه راز آرماگدون مستند تلویزیونی است که هر روز از شبکه خبر سیما پخش می‌شود. این مجموعه به دلایل مختلف مورد توجه محققان و علاقه‌مندان به تاریخ و مخاطبان برنامه‌های مستند قرار گرفته است، خصوصاً از آن رو که برخی گوشه‌های پنهان و مرموز تاریخ معاصر در این مجموعه با تکیه براسناد و مدارک نمایش داده می‌شود و بخش‌هایی از آنچه تاکنون در تاریخ در ابهام بوده و رایج شده است را زیرعلامت سؤال می‌برد.

این مستند در هر بخش با موضوعاتی چون روایتی از آخر زمان، پروتکل‌های زعمای صهیون، امپراتوری جهانی صهیونیسم،کانون‌های صهیونیستی، انتظار منجی و از این دست موضوعات به واکاوی اصلی ریشه این جریانات می‌پردازد.

پخش مجموعه مستند سیاسی "رازآرماگدون " از شبکه بین‌المللی خبر بازتاب‌های فراوانی در سایت‌ها و محافل صهیونیستی و ضدصهیونیستی و همچنین اعتراف دانشگاه تل‌آویو به تأثیر‌گذاری و افشاگری این مجموعه را درپی داشت.

مجموعه مستند سیاسی "راز آرماگدون " که در چهار سری 26 قسمتی (در مجموع 104 قسمت) با عنوان‌های "ارتش سایه‌ها "، "معبد تاریکی " و "پروژه اشباح " ‌و با محتوا و موضوعاتی نظیر نقش صهیونیسم در تاریخ سیاسی ایران و پیدایش فرقه‌هایی نظیر بابیت و بهائیت، فراماسونری، تاریخ روشنفکری در ایران، بنیادهای امریکایی فعال در زمینه انقلاب‌های مخملی مانند سوروس، خانه آزادی، تاریخ مطبوعات، تاریخ سینما و. . . و حوزه‌های دیگر مرتبط با ناتوی فرهنگی را مورد بررسی قرار داده که بازتاب‌های فراوانی در سایت‌ها و محافل‌صهیونیستی وضدصهیونیستی داشته است.

*منویات انقلاب و حقوق بشر صهیونیست‌ها

دانشگاه تل‌آویو در گزارش سال 2009 خود با تجزیه و تحلیل این برنامه، به تأثیرگذاری آن اعتراف نمود.

همچنین در گزارش سالانه مرکز اطلاعات تروریستی اسرائیل در سال‌های 2008 و 2009 در مورد این مجموعه نیز آمده است: این مجموعه سعی دارد گرایشات ضدصهیونیستی ایران را تعقیب و به اصطلاح منویات و خواسته‌های انقلاب را علیه اسرائیل در جهان بازتاب دهد.

انجمن بهائی صهیونیستی در تورنتوی کانادا به نام پاسداشت حقوق بشر که در برلین و اسلو و چند کشور غربی دیگر نماینده دارند، در نامه‌ای به یکی از مسئولان کشور از اینکه مجموعه راز آرماگدون فرقه‌های صهیونیستی صوفی‌گری را افشا کرده اعتراض کرده و آن را بخشی از سیاست‌های ضدحقوق بشری جمهوری اسلامی‌دانسته است.

*افشای اسرار هزار ساله

در سایت‌های بهائی از جمله سایت "نقطه " نظر به طور مشخص قسمت‌های 19 تا 22 مجموعه راز آرماگدون 4 را به عنوان بازتاب نظرات ضدبهائی جمهوری اسلامی دانسته و آن را محکوم کرده که این بیانیه درهمه سایت‌های بهائی به چاپ رسیده است، از این لحاظ به نظر می‌آید که این بیانیه از طرف مرکز اصلی بهائیت در عکای اسرائیل صادر شده است.

قسمت‌هایی از مجموعه "راز آرماگدون 4 " با زیرنویس انگلیسی در وب‌سایت معتبر memri Tv به صورت ویدئویی قرار گرفته که صدها نفر از کاربران این وب‌سایت در مورد آن نظر داده‌اند این اقدام memri Tv صدها وب سایت دیگر از جمله یوتیوب، فیس بوک، تویتر، ‌ای او ال VOAرا ترغیب نموده که این اقدام را پوشش دهند. در مجله معتبرweeKly استاندارد که یک هفته‌نامه صهیونیستی است در شماره فوریه این مجله یکی از نویسندگان معروفش به نام استفن شوارتز در مقاله‌ای مفصل هر چهار سری راز آرماگدون را مورد بررسی قرار داده و آن را بخش مهمی‌از سیاست رسانه‌ای انقلاب اسلامی‌علیه صهیونیسم دانسته است.

در ادامه این مطلب اعتراف کرده که این مجموعه یکی از معدود برنامه‌های تلویزیونی بوده که اسرار هزار ساله یهودیان را برملا ساخته است.
در داخل کشور نیزصدها وب‌سایت و وبلاگ و پایگاه‌های خبررسانی در اقصی نقاط کشور حتی نقاط دور افتاده‌ای مثل بوشهر و زاهدان به بررسی و بازتاب مجموعه راز آرماگدون به صورت مستمر و در حین پخش مجموعه پرداختند، مثلاً خبرگزاری‌های مهمی‌مانند ایرنا، فارس و رجانیوز علاوه بر مصاحبه‌های اختصاصی با عوامل مجموعه به طور روزانه موضوعات هر قسمت را انتشار می‌دادند.

*بازتاب در 25هزار وب‌سایت

همچنین پایگاه‌های خبری مهمی ‌مانند دولت نیوز و پایگاه خبر‌رسانی جنگ نرم به طور مستمر در مورد این مجموعه مطلب چاپ کرده و کاربرانشان را به تماشای آن تشویق می‌کردند.

لازم به ذکر است در پاییزسال 89 و در سالگرد رویداد هولوکاست تلویزیون صدای امریکا VOA با پخش قسمت‌هایی از مجموعه راز آرماگدون، آن را یک فیلم ضدهولوکاست نامید و از اینکه کارگردان مجموعه حاضر به مصاحبه با این شبکه نشده ابراز گله‌مندی کرد.
شایان ذکر است 25هزار وب سایت در خصوص این برنامه مطلب نوشته و برخی از آنها بخش‌هایی از این برنامه را با زیرنویس انگلیسی یا آلمانی روی سایت خود قرار داده‌اند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9001170109