مجاهد مجازی

(وب نوشت های مهندس مهدی حق وردی طاقانکی )

فیلم شیطان مقیم :انقراض (Resident Evil: Extinction)
ساعت ٤:٢٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٦/٧/۳  

فیلم شیطان مقیم :انقراض (Resident Evil: Extinction) از 21 سپتامبر 2007 بر روی پرده سینما رفت و توانست با فروش 7/23 میلیون دلار  رتبه  اول پر فروش ترین فیلم  این هفته را از آن خود کند.


 

غرب به کمک امپراتوری بزرگ سینمایی که به راه انداخته ، سوژه جذاب و جهانی منجی را محور بسیاری از محصولات تصویری خویش قرار داده است که در پوشش آن به اهداف خود برسد و اکنون در فیلم های سینمایی انواع مختلف از منجیان آخرالزمانی را می توان مشاهده کرد .

فیلم شیطان مقیم :انقراض (Resident Evil: Extinction) از 21 سپتامبر 2007 بر روی پرده سینما رفت و توانست با فروش 7/23 میلیون دلار  رتبه  اول پر فروش ترین فیلم  این هفته را از آن خود کند.

این فیلم به تقلید از بازی رایانه ای با همین عنوان  ، که یکی از بازیهای بسیار پرطرفدار شرکت Capcom می باشد و مهمترین ویژگی این بازی، صحنه های ترسناک و مهیجی است که با کیفیت و گرافیک فوق العاده طراحی شده ،،ساخته شده است.

این بازی و فیلم در قالب آخرالزمان طبیعی قرار می گیرند که دخالتهای بی جای انسان در ساختارهای ژنتیک باعث به مخاطره افتادن نسل بشریت می شود.
این فیلم که راسل مالکاهی آن را کارگردانی کرده ، میلا یووویچ در نقش یک منجی به نام آلیس را بازی می کند ، که  در صحرای نوادا مخفی شده است و اکنون رهبری عده ای  از افرادی که از  پس از آخرالزمان زنده مانده اند را در برابر هزاران زامبی وحشی و خون خوار به  عهده می‌گیرد. تا با هم به مبارزه با ویروس مخوفی بروند که در حال نابود کردن دنیا است.

ویروسی که مردم را به زامبی هایی خونخوار تبدیل می کند. فیلمنامه  را مثل دو فیلم قبلی پل دبلیو. اس. آندرسن نوشته و مدت زمان فیلم 1 ساعت و 35 دقیقه است.

فیلم قبلی شیطان مقیم با عنوان آخرالزمان نیز که در سال  2004 با 23 میلیون دلار افتتاح و جز فیلم های پرفروش شد.


منابع: 

کلید واژه یادداشت: آخرالزمان طبیعی . شیطان مقیم . انقراض . آخز الزمان . بازی . بازی رایانه ای و کامپیوتری . بازی ویدیویی . فیلم سینمایی .

http://www.hollywood.com/movie/Resident_Evil_Extinction/3463598
http://movies.yahoo.com/movie/1809697875/details
http://www.imdb.com/title/tt0432021
http://www.imdb.com/title/tt0318627

 


کلمات کلیدی: فیلم ،آمریکا