ساخت انیمیشن ضد صهیونیستی توسط یک اسراییلی

به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس و به نقل از منابع اینترنتی، انیماتور فیلم تحسین شده "والس با بشیر " یک انیمیشن کوتاه با موضوع محاصره غزه توسط نیروهای اسرائیلی ساخته است.

گاردین نوشت، یونی گودمن انیمیشن 90 ثانیه‌ای "منطقه بسته " را پس از حمله نظامی اخیر به غزه و ادامه محاصره این منطقه ساخته است.

فیلم درباره یک پسربچه است که به تعقیب یک پرنده می‌پردازد، اما متوجه می‌شود از همه جهت‌ها مسیر خروج بسته است.

گودمن می‌گوید که موضوع حصر همواره برای او مهم بوده و می‌افزاید: جنگ اخیر این پروژه را برای من به یک ماموریت تبدیل کرد.

او معتقد است آنچه اهمیت داشته آن بوده که این فیلم کوتاه به یک اثر معمول و کلیشه‌ای تبدیل نشود و امیدوار است که مخاطبان فیلم بتوانند خود را از مفهوم همیشگی خیر و شر جدا کنند.

گودمن در والس با بشیر به عنوان کارگردان انیمیشن حضور داشته است. این فیلم جایزه گلدن گلوب برای بهترین فیلم خارجی سال را گرفت، اما در اسکار رقابت را به یک فیلم ژاپنی واگذار کرد.

"منطقه بسته " برای گروه حقوق بشر "گیشا " ساخته شده که مدت‌هاست در داخل اسرائیل علیه محاصره غزه فعالیت و تبلیغ می‌کند.

از زمان عقب‌نشینی نیروهای نظامی اسرائیل از نوار غزه این منطقه تحت فشار رژیم صهیونیستی بوده و از یک سال و نیم پیش این رژیم اجازه ورود هیچ کالایی، حتی ضروریات زندگی را به این منطقه نمی‌دهد.

حمله نظامی اخیر اسرائیل به شهر غزه صدها کشته برجای گذاشت که بسیاری از آنها زنان و کودکان بودند. این اقدام وحشیانه با انتقاد شدید افکار عمومی جهان مواجه شد.

 

منبع خبرگزاری فارس ، 87/12/18 - 09:18 ، شماره:8712180102

لینک خبر:  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8712110306

 

 

کلید واژه: فلسطین ، غزه، انیمیشن ،رژیم صهیونیستی ،

/ 0 نظر / 19 بازدید