حمله سایبری بی‌سابقه علیه دولت فرانسه

بنا بر اعلام وزارت دارایی فرانسه این وزارتخانه در ماه دسامبر گذشته هدف حمله سایبری قرار گرفته که در نتیجه آن مدارک مربوط به نشست گروه 20 مخدوش شده است.


به گزارش گرداب به نقل از شبکه "یورونیوز"، بنا بر اعلام وزارت دارایی فرانسه، این وزارتخانه در ماه دسامبر گذشته هدف یک حمله سایبری بزرگ قرار گرفته است که طی آن 150 کامپیوتر حاوی مدارک و اسناد مربوط به نشست سران "گروه 20" هدف قرار گرفته و مخدوش شدند.

این خبر به تازگی از سوی رسانه‌ها منتشر شده است. دولت فرانسه که چاره‌ای برای کتمان این موضوع نداشت ناچار به تأیید وقوع این حمله سایبری شد.

"فرانسوآ باروآن"، وزیر بودجه فرانسه در اظهاراتی در همین رابطه اعلام کرد: «نکته مهم این است که ما درباره این حمله تحقیق کرده و سرنخ‌هایی به دست آورده‌ایم. ما همچنین اطلاعاتی درباره چگونگی انجام این حمله از سوی هکرها که احتمالا خارجی هستند به دست آورده‌ایم.»

وی افزود: «به دنبال این حمله ما هم‌اکنون سیستم‌های نظارتی قوی و قدرتمندی را به منظور جلوگیری از تکرار چنین حملاتی راه‌اندازی و مستقر کرده‌ایم.»

بر اساس این گزارش، حمله فوق در ماه دسامبر گذشته به وقوع پیوست و دولت فرانسه در ماه ژانویه از وقوع این حمله باخبر شد.

طبق این گزارش، در این خصوص شکایتی رسمی تسلیم دادگاهی در فرانسه شده است، علاوه بر این دستگاه‌های امنیتی فرانسه نیز به طور جدی در حال پیگیری موضوع هستند.

بنا بر اعلام نشریه فرانسوی "پاری مچ"،حمله سایبری فوق با هدف دست یافتن به اطلاعات و مدارک گروه 20 و مسائل بین‌المللی اقتصاد صورت گرفته است.

 

http://www.gerdab.ir/fa/news/4659

/ 0 نظر / 6 بازدید