نگرانی از کاهش تعهدهای اجتماعی در انگلیس

دیوید کامرون رهبر حزب محافظه کار انگلیس خواستار ایجاد یک توافق اجتماعی برای مراقبت اعضاء جامعه این کشور از یکدیگر شده است .

رهبر حزب محافظه کار انگلیس گفت همانگونه که یک قرارداد نظامی در این کشور وجود دارد که بر اساس آن مشخص می شود که جامعه چه وظایفی را در قبال نیروهای نظامی اش دارد ، لازم است تا یک توافق اجتماعی نیز ایجاد شود تا تعهدهایی را برای اعضاء جامعه در مراقبت از یکدیگر به وجود آورد و بدین وسیله باعث شود تا جامعه ای قویتر ساخته شود .

دیوید کامرون همچنین گفت چنین توافق و برنامه‌ای باید بر نحوه نظارت والدین بر فرزاندانشان، نحوه نظارت مدارس و نحوه نظارت جوامع متمرکز شود.
رهبر حزب محافظه کار انگلیس با بیان این مطلب که امروز به وجود تعهدهایی برای مقابله با جرایم و ساختن جامعه ای مستحکم نیاز است، افزود: من درباره تعیین لغاتی جدید برای بیان ارزش‌های ملی‌مان نیستم بلکه درباره مسئله ای قویتر از لغات صحبت می کنم زیرا همه ما در قبال کشورمان مسئولیت داریم .

دیوید کامرون همچنین از صاحبان مغازه ها در این کشور خواست تا به افراد زیر سن 18 سال مشروبات الکلی نفروشند و از رسانه‌ها، شرکت‌های دست اندر کار در زمینه موسیقی و سازندگان بازی های کامپیوتری خواست تا مسئولیت های حقیقی اجتماعی را نشان دهند و به موضوع مراقبت از جامعه توجه کنند.

رهبر حزب محافظه کار انگلیس سپس به کشته شدن ریس جونز پسر بچه یازده ساله ای که روز چهارشنبه در منطقه کراکستت( Croxteth ) در لیورپول به ضرب گلوله کشته شد، اشاره کرد و گفت: من نمی دانم چه کسی ریس جونز را کشت اما این را خوب می دانم که نباید در این کشور هیچ بچه ای سوار بر یک موتورسیکلت بی.ام.ایکس در اطراف پرسه بزند و بچه‌های دیگر را بکشد.

همچنین منزیس کمپبل رهبر حزب لیبرال دمکرات انگلیس هشدار داد که هیچ راه حل آسانی برای مقابله با فرهنگ گانگستری و جرایم اسلحه و چاقو وجود ندارد.

دیوید بلانکت وزیر کشور اسبق انگلیس نیز بر ضرورت حمایت بیشتر از شاهدان حوادث تاکید کرد.

دیوید بلانکت گفت: در بعضی از جوامع که چنین حوادثی در آنها رخ می‌دهند بویژه جوامعی که در آنها باندهای گانگستری وجود دارند، جوانانی وجود دارند که می دانند چه کسانی این جنایات را مرتکب شده اند.

وی افزود: اگر ما بتوانیم کاری کنیم که این عده از نوجوانان و جوانان اطلاعاتشان را بیان کنند و همچنین این اطمینان و تضمین را به آنها بدهیم که از آنها محافظت خواهد شد، در آن موقع است که شاید این افراد پا به جلو بگذارند و در این زمینه همکاری کنند.

گوردون براون نخست وزیر انگلیس نیز وعده داده است که قوانین شدیدتری در مناطقی که در آنها خشونت گانگستری وجود دارد ، به اجرا در خواهند آمد .

نخست وزیر انگلیس همچنین حضور شمار بیشتری از نیروهای پلیس را در خیابان ها خواستار شده است و بر پیگیری و مقابله شدید با فروش غیرقانونی مشروبات الکلی به افراد زیر سن 18 سال تاکید کرده است .

منبع:خبرگزاری فارس .

لینک خبر:

http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8606040767

کلید واژه:بازی رایانه . بازی ویدیو . بازی کامپیوتری . بازی رایانه ای . بازی ویدیویی . بازی کامپیوتری .انگلیس  . خشونت

/ 0 نظر / 6 بازدید