تلاش جدید برای تطهیر اسرائیل در قالب یک بازی کامپیوتری

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، این بازی ویدیویی بدینصورت آغاز می‌شود که افرادی مسلح به اتوبوسی حامل عده‌ای غیرنظامی اسرائیلی و رییس دولت خودگردان فلسطین حمله می‌کنند.

از این پس کاربر به جای رییس دولت خودگردان فلسطین عملا وارد بازی می‌شود، تصمیم برای مقابله با افراد مسلح تحسین اسرائیلی‌ها و همچنین جامعه بین‌الملل را برخواهد انگیخت ولی در مقابل او را از پیروانش دور کرده و باعث بوجود آمدن درگیری‌های بیشتر خواهد شد و در اینجا تصمیم نهایی با کاربر است.

در این بازی که «سازنده صلح» نام دارد، کاربر می‌تواند در یکی از دو نقش نخست‌وزیر اسرائیل و یا رییس تشکیلات خودگردان فلسطین بازی کند و در جریان اتفاقاتی که به وقوع می‌انجامد، سعی کند تا بهترین تصمیم را در جهت ایجاد صلح و حل بحران بگیرد تا در نهایت قبل از به پایان رسیدن زمان بازی بتواند برنده جایزه نوبل صلح شود.

«اریک برون»، یکی از سازندگان این بازی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفته است: هدف ما ساخت و ترویج یک بازی ویدیویی درباره یک از جدی‌ترین سوژه‌های جامعه جهانی در دنیاست.

برون 30 ساله افزود: شایعاتی مبنی بر اینکه یک ژنرال اسرائیلی «سازنده صلح» را بازی کرده و در همان پنج دقیقه ابتدایی بازی سوخته، به گوش من رسیده که صحت ندارد!

بازی «سازنده صلح» که نهایتا 6 ساعت بطول می‌انجامد، 20 دلار قیمت دارد و ماه گذشته در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد و با استقبال فراوان حضار روبرو شد.

این بازی به سه زبان انگلیسی، عربی و عبری در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت.

 

منبع : خبرگزاری فارس

http://www.farsnews.net/printable.php?nn=8511240044

 

*حاشیه:

/ 0 نظر / 12 بازدید