بازی موبایلی وزارت خارجه آمریکا

به گزارش عصر ایران اخیرا بازی کامپیوتری " X LIFE" با هزینه ای بالغ بر 415 هزار دلار بدین منظور طراحی شده است.

 

این بازی رایانه ای که بر روی گوشی های نوکیا و سونی اریکسون قابل نصب است در کنار بازی بخش هایی از تاریخ آمریکا را نیز برای کاربران ارایه می دهد.

 

به گزارش سی ان ان وزارت امور خارجه آمریکا ترویج فرهنگ تساهل و همزیستی میان فرهنگ ها و تمدن های مختلف را یکی از دلایل اصلی طراحی این بازی کامپیوتری می داند.

 

از سوی دیگر و از دیگر اهداف این بازی کامپیوتری گسترش زبان انگلیسی و شناخت بهتر مردم (به ویژه خاورمیانه و جهان اسلام) از فرهنگ آمریکایی است.

 

" تیم رسیویر" از اداره  برنامه های  اطلاعات بین الملل وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا که متصدی تهیه این بازی کامپیوتری است درباره این برنامه کامپیوتری می گوید که تا کنون سه کشور ایران ،عربستان و مصر از بزرگ ترین مشتری ها و خریداران این بازی بوده اند.

 

بدین منظور قرار است این بازی همزمان با نسخه های روی تلفن همراه به صورت " آنلاین" در برخی از سایت های پرمخاطب اینترنتی نیز قرار داده شود.

 

البته تاکید اصلی تهیه کنندگان این بازی روی نسخه های تلفن همراه این بازی است چرا که از نظر آنها در منطقه خاورمیانه  تلفن همراه در مقایسه با اینترنت وسیله ای در دسترس تر است .

 

وزارت امور خارجه آمریکا در توجیه و تشریح این بازی کامپیوتری می گوید که این بازی در نقش ایجاد پلی بین فرهنگ ها ،تبادل فرهنگی و از بین بردن موانع ارتباط و افزایش سطح آگاهی مخاطبان خاورمیانه ای از آمریکا طراحی شده است.

 

همچنین علیرضا منوچهری مدیر ایرانی شرکت سازنده این بازی رایانه ای در توصیف اهداف ساخت این بازی می گوید:" این بازی برای نشان دادن چهره ای مثبت از آمریکا و ترویج ارزش های آمریکایی همچون تساهل ،آزادی ،احترام به تفاوت های مذهبی و فرهنگی ساخته شده است".

 

پس از جنگ آمریکا و عراق نظرسنجی های انجام شده از منطقه خاورمیانه و جهان اسلام حاکی از افت شدید محبوبیت دولت آمریکا و شخص بوش در این منطقه از جهان است و به نظر می رسد اقداماتی همچون طراحی این بازی کامپیوتری که در تلفن های همراه نیز قابل دسترسی است بهبود چهره به شدت آسیب دیده آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

 

در این بازی ،کاربران از سراسر دنیا می توانند با ایفای نقش یک دانشجو یا موزیسین به طور مجازی به آمریکا سفر کرده و در دانشگاه ها و اماکن مختلف این کشور به تحصیل یا دیگر اشتغالات مبادرت ورزند.این بازی می تواند بیش از 4 ساعت ادامه داشته باشد .

 

منوچهری همچنین در توضیح این بازی رایانه ای _ تلفنی می گوید که این بازی قابل نصب بر روی گوشیهای نوکیای سری "N" و سونی اریکسون مدل "P 1 i " بوده و برای نصب یان بازی، باید تلفن همراه  " memory" بالایی داشته باشد.

 

 

منبع : سایت عصر ایران ، کدخبر: ۶۶۸۵۹ ، تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۸۷ – ساعت ۱۲:۲۳

 

لینک: http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=66859

 

کلید واژه : بازی های ویدیویی ، بازی تلفن همراه ، سیاست ، وزارت امور خارجه آمریکا ، بازی موبایل  " X LIFE" ،

/ 0 نظر / 14 بازدید