نیمی از جمعیت جهان دارای تلفن همراه هستند

به گزارش وبلاگ مجاهد مجازی به نقل از گروه اخبار خارجی َ" موبنا" به نقل از سایت اینترنتی " تلگراف دات کو دات یوکی" ، این مطلب بر اساس نتایج تحقیق انجام شده توسط اتحادیه بین اللملی ارتباط از راه دور - The International Telecommunications Union – که یکی از آژانس های سازمان ملل است ، اعلام شد.

این آژانس برآورد کرده است ، حدود 1/4 میلیارد  مشترک تلفن همراه در سراسر جهان هستند که این میزان در سال 2002 میلادی یک میلیارد نفر بود.
بازار تلفن همراه در  کشورهای در حال توسعه ، یکی از بیشترین میزان رشد در بازارهای بین المللی اعلام شده است.
در بعضی کشورها همچون هند و بسیاری از کشورهای آفریقایی ، از سرویس بانکی تلفن همراه بعنوان امن ترین را انتقال پول میان مردم و اقوامشان،  استفاده می شود.
بیشتر بازرگانان خرده پا  در این مناطق از تلفن همراه برای انجام امور تجاری ، ارسال پیام به مشتریان به منظور اعلام قیمت و هماهنگی برای تحویل کالا هایشان در شهرها و روستاها ، استفاده می کنند.
سازمان ملل همچنین برآورد کرده است ، مردم کشورهای در حال توسعه درحال حاضر دو سوم تمامی کاربران تلفن همراه را در جهان تشکیل می دهند  که این میزان کمتر از نصف تمام کاربران تلفن همراه جهان در سال 2002 میلادی است.
تعداد کاربران اینترنت از سال 2002 میلادی تاکنون دو برابر شده  که این تعداد تقریبا یک چهارم جمعیت دنیا را تشکیل می دهند درحالیکه این رقم هفت  سال قبل ، 11 درصد بود.
با این حال ، تعداد کاربران اینترنت در کشورهای درحال توسعه رقمی اندک را نشان می دهد به نحوی که د ر آفریقا از هر 20 نفر یک نفر به اینترنت دسترسی دارد و علت این امر نیز مشکل نبود زیر ساخت های لازم دراین کشورها است.
کشور سوئد از لحاظ میزان استفاده از فن آوری ارتباطات و اطلاعات در جهان در رده اول و کشورهای کره جنوبی و دانمارک در رده های بعدی قراردارند.
کشور انگلیس در رده دهم و کشورهای آمریکا ، فرانسه ، آلمان و ژاپن نیز در رتبه های بعد از انگلیس قرارگرفته اند.

موبنا – پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران- 14 اسفند 1387 ساعت 11:21 
لینک :   http://www.mobna.com/content/view/21331/5/

/ 0 نظر / 9 بازدید