بازی آزادی فلسطین

یک گروه از سازندگان آماتور بازی‌های رایانه‌ای در نوار غزه، اخیرا یک بازی رایانه‌ای آنلاین تولید کرده‌اند که در آن، بازیکنان برای آزادسازی مجازی فلسطین تلاش می‌کنندو تجهیزات مقاومت را علیه رژیم اشغالگر قدس ارتقا می‌دهند.

در این بازی که «آزادسازی فلسطین» نامیده شده است،  بازیکنان می‌توانند به تبادل اسرا بپردازند، تسلیحات بخرند و حملاتی را علیه رژیم صهیونیستی ترتیب دهند.

براساس نظر سازندگان بازی، آنها قصد دارند آشنایی با سلاح‌ها را افزایش دهند و یک حس قوی مقاومت مسلحانه را در میان کودکان فلسطینی بسط دهند.

«کرم حسین» (سازنده بازی) در مصاحبه با شبکه «اسکای نیوز عربی» بیان داشته که "ایده ما این است که روحیه مقاومت را در میان پسران و دختران فلسطینی گسترش دهیم".

و همچنین «کرم حسین» در مصاحبه با شبکه القد العربی در ۱۹ اکتبر ۲۰۱۴، گفته است  که "این بازی نشان می‌دهد که جوانان فلسطینی یا در واقع همه فلسطینیانی که  بر روی حقوق از دست رفته خود مذاکره می‌کنند، نمی‌توانند به نتیجه مثبتی برسند. زبان سلاح، موثر ترین چیز در مقابل اسرائیلی‌ها است".

این بازی توانسته است موجبات عصبانیت صهیونیست‌ها را فراهم آورد. صهیونیست‌ها در سایت‌های خبری مختلف، نسبت به این بازی لب به اعتراض و شکایت گشوده‌اند. وب‌سایت «هاآرتز۱» تیتری با این مضمون درباره این بازی انتخاب کرده است که "این بازی جدید، بازیکنان را در تقابل با اسرائیل، به استفاده از زور به جای دیپلماسی دعوت می‌کند". سایت «اخبار ملی اسرائیل۲» نیز تیتری مشابه را با این مضمون برگزیده که "بازی رایانه‌ای آزادی فلسطین، کودکان فلسطینی را به استفاده از خشونت برای نابودی اسرائیل تشویق می‌کند". سایت «نیروهای دفاعی اسرائیل۳» نیز تیتر خود را اینگونه انتخاب کرده است که "بازی رایانه‌ای جدید فلسطینیان، از خشونت طرفداری می‌کند". و در انتها، سایت «جرزالم پست۴» نیز تیتر خود را به جمله کرم حسین که گفته بود بهترین زبان در برابر اسرائیلی‌ها، زبان سلاح است، اختصای داده است.

  ۱. Haaretz

  ۲. Israel National News

  ۳. Israel Defence Forces

  ۴. Jerusalem Post

منبع : سراج گیم

/ 0 نظر / 47 بازدید