مدال نقره ای جان کری

ساخت بازیهای رایانه ای که سیاستهای خارجی کشورهای تولید کننده را توجیه می کنند در چند سال اخیر به شدت رو به رشد است که در مقالات سربازان مسیح و دمکراسی خونین به برخی از آنان پرداخته شده است.

ولی به نظر می رسد برای احزاب و گروههای سیاسی با به پی بردن قدرت این سلاح تبلیغاتی سعی دارند از آن در تاثیر گذاری بر مسائل داخلی سود بجویند.
به نظر می رسد اولین تجربه در این زمینه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین بوش و کری به وقوع پیوسته است.
 بوش در دهه 1990 وارد عرصه سیاست شد و در یک رقابت فشرده توانست فرماندار ایالت تگزاس شود. وی حدود 6 سال فرماندار تگزاس بود.
بوش پسر پس از شکست پدرش در انتخابات ریاست جمهوری سال 1992 از بیل کلینتون خود را برای انتخابات سال 2000 آماده کرد. بوش در انتخابات سال 2000 ، دیک چنی وزیر دفاع اسبق امریکا در دوران ریاست جمهوری پدرش را به عنوان معاون خود برگزید.

جان کری(John Kerry) در 23 سالگی وارد نیروی دریایی امریکا شد و به عنوان افسر توپخانه در رودخانه مکونگ ویتنام به قتل عام ویت کنگ ها(Vietcong) پرداخت.وی در جنگ ویتنام زخمی شد.کری همچنین 18 سال در کمیته روابط خارجی سنا فعالیت کرده است. وی اولین بار در سال 1984 سناتور ایالت ماساچوست در شمال شرق امریکا شد و هنوز این سمت را به عهده دارد.

شرکت کوما وار که مدتی است به ساخت بازی های جنجالی پرداخته است مدعی است با بازیهای ساخت این شرکت کاربر بازی رایانه ای حوداث واقعی که در دنیا اتفاق می افتد یا افتاده است تجربه می کند.
آخرین بازی تولید شده توسط این شرکت با عنوان ((مدال نقره ای جان کری ))(( John Kerry's Silver Star))است.

شما در این بازی به جنگ ویتنام در سال 1969 می روید  عملیاتی که جان کری موفق به دریافت مدال گشت .هر چند که سوالات زیادی در باره اینکه آیا او مستحق دریافت مدال بوده یا نبوده  مطرح گردیده است.
شما با این بازی به موقعیتی که جان کری در آن قرار داشت و موفق به دریافت مدال شد می روید  پس از انجام بازی شما بگویید که آیا او واقعا مستحق دریافت مدال بوده یا نه؟

 

کلید واژه مقاله :

عملیات روانی و بازی های رایانه ای ، نقد و بررسی بازی های رایانه ای و ویدیویی ، اسیب شناسی بازی های رایانه ای و ویدیویی ، بازی های رایانه ای شرکت آمریکایی کوماوار ، انتخابات و بازی رایانه ای ، آمریکا و بازی رایانه ای ، سیاست و بازی های رایانه ای ، ویتنام و بازی های رایانه ای و ویدیویی ، مهدی حق وردی طاقانکی ،

/ 0 نظر / 20 بازدید