پیرترین و جوانترین رکوردداران بازیهای رایانه‌ای

به گزارش خبرگزاری مهر، این چهارمین نسخه از کتاب رکوردهای گینس است که به بازی ها اختصاص یافته و توسط شرکتی ارائه شده که از سال 1955 رکوردهای بازی در جهان را پیگیری می کرده است.

نسخه جدید این کتاب نشاندهنده این واقعیت است که امروزه انسانها در هر سنی به بازی های رایانه ای و ویدیویی علاقه دارند. جوانترین رکورد دار این کتاب "ریوتا وادا"ی 9 ساله از توکیو است که توانسته در مرحله حرفه ای یک بازی رایانه ای امتیاز قابل توجهی به دست آورد.

مسن ترین رکورد دار این کتاب نیز "جان بیتز" 85 ساله از ویسکونزین است که در بازی بولینگ Wii به امتیاز دو هزار و 850 دست پیدا کرده است. او دستگاه Wii خود را در سال 2008 خریداری کرده و از آن زمان تا به حال به تمرین بازی بولینگ پرداخته است.

همچنین رکورد دار بازی "گیتار هیرو" در جهان مردی به نام دنی جانسون است که توانسته در سال 2009 در این بازی 985 هزار و 206 امتیاز به ثبت برساند و در پی او زنی به نام "آنی لنگ" با تلاشی سه ساله که در هفته های اولی 8 ساعت از روز او را اشغال می کرده است، توانسته اولین زن رکورددار بازی گیتار هیرو در جهان شناخته شود.

دیگر بخشهای رکورد در این کتاب به حواشی بازی های رایانه ای اختصاص دارد، برای مثال پسری ژاپنی و 25 ساله رکورد دار جمع آوری ابزارها و قطعاتی است که به بازی "ماریو" ارتباط دارند. وی تا به حال بیش از پنج هزار و 400 قطعه مرتبط با بازی ماریو را جمع آوری کرده است.

به علاوه در این کتاب لیست 10 بازی برتر سال 2010 به همراه 50 شخصیت محبوب بازی های رایانه ای و لیستی از اسامی بازی های قدیمی ارائه شده است.

بر اساس گزارش سی ان ان، از دیگر رکوردهای جالب توجه دیگری که در این کتاب به ثبت رسیده است رکورد بیشترین مراحل بازی شده در یک بازی طی یک رقابت نزدیک و گروهی است. طولانی ترین مدت زمان بازی (51 ساعت)، بیشترین دسته از بازی های ویدیویی انجام گرفته در 24 ساعت ( 38 دسته) و بیشترین تعداد مراحل طی شده در طول 24 ساعت (272 مرحله) از جمله دیگر رکوردهای به ثبت رسیده در این کتاب است.
 
http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?pr=s&query=پیرترین%20جوانترین%20رکوردداران%20بازیهای%20رایانه‌ای%20&NewsID=1248631

/ 0 نظر / 7 بازدید